Skocz do zawartości

pomocy kawa drze przednia opone !!!!


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem co jest moja kawa gpz750r nadmiernie zuzywa mi przednia opone. jesli chodzi o cisnienie to jest ok! nie wiem jaka moze byc inna przyczyna tymbardzoiej ze zdzierana jest tylko jedna strona ale kiedy puszczam kierak nie znosi mnie :/ wiecie co to moze byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to problemy z geometrią. Sprawdź dokładnie ustawienie tylnego koła, czy zostało dobrze ustawione po regulacji łańcucha. jednak przewiduję coś gorszego - skrzywionę ramę lub przedni idelec. Przypuszczalnie nie zgadzają się konty pochylenia ( a właściwie pionowości) kół względem siebie. Jak kiedyś kupiłem rower, to miał zrąbaną geometrię i też ściągał w jedną stronę. Tyle że w moto się tego nie da tak łatwo ustawić.

 

Pozdrawiam, Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość misiobaran

WITAM.

Podejżewam że był kiedys dzwon i przesunięcia nie były skorygowane.

Najlepiej pojechać na laserowe mierzenie ramy i to wszystko wyjasni.

Musisz bardzo uważać, bo to bardzo niebezpieczna "dolegliwość".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Przyczyny mogą być rózne:

-nieprawidłowa praca amortyzatorów(roznica w ilosci oleju w goleniach, inna twardosc sprezyn, zle ustawienie tlumienia-tam gdzie sa regulacje)

-zle naciagniety lancuch(kolo "krzywo patrzy"

- skrzywienie wahacza

-skrzywienie ramy

-zuzycie w odrebie glowki ramy(lozyska i os glowki ramy)

-sposob jazdy(jazda po wiekszej ilosci lewych lub prawych zakretow, lub jeden zakret bardziej sie przykladasz, a inny slabiej)

Trudno ocenic na odleglosc, najlepiej wszystko co dotyczy podwozia sprawdzic (a nie zwalac tego n.p. na sposob jazdy), bo bezpieczenstwo jest najwazniejsze.Pozdrawiam.Janek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja kupiłem swoje moto na "ryzyko" bo opona przednia była tez mocno wydarta ale symetrycznie w zabki wiec miałem nadzieje ze wymiana oleju w amortyzatorach sprawe załatwi.No i na szczęście pomogło :) Kupiłem nowa oponke i na razie nie widac na niej nic złego Nie napisałeś czy jestes włascicielem Kawy od dłuzszego czasu czy kupiłes może moto niedawno.Znasz historie swojego motocykla? Koledzu sugerują "dzwon" ale jesli w bardzo krótkim czasie opona sie zdziera to i prowadzenie musi byc takze zauwazalnie gorsze a napisałes ze jak puscisz kierat to jest ok.Zacznij wiec od spraw prostszych(łozyska,amorki itp) i mam nadzieje wystarczajacych do rozwiazania Twojego problemu bo krzywa rama to jest to czego nikomu i nigdy nie zyczę

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...