Skocz do zawartości

Odpalenie bez napinacza rozrządu Yamaha R6 RJ11 rok 2006


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Ostatnio robiłem sobie mały serwis swojej maszyny, wymiana świec, filtry oleje itp. Jako że podczas ostatniego sezonu odniosłem wrażenie że łańcuszek rozrządu coś głośno chodzi postanowiłem sprawdzić napinacza, zdemontowałem go rozebrałem posprawdzałem - sprawny, więc montaż. Zamontowałem i tak jak serwisówka nakazuje kręciłem wałem by odblokować napinacz, łańcuszek napiją się więc skręciłem dekiel. Odpalam maszynę a tu huk. Zgasiłem od razu. Pierwsza myśl że może któryś cylinder nie zaskoczył po wymianie świec wiec odpaliłem znów i od razu zgasiłem bo było to samo. I w tedy sprawdziłem napinacz, okazało się że się nie odblokował. Zamontowałem i odblokowałem napinacz tym razem poprawnie i odpaliłem. Odpalił normalnie, wydaje się że chodzi tak jak wcześniej, wkręca się w obroty również normalnie nie dławi się, jedynie może trochę słychać zawroty ale nie wiem czy to nie mój złudny efekt po urazowy tych wydarzeń. Skoro motocykl normalnie pali i się wkręca to znaczy że miałem na tyle szczęścia że łańcuszek nie przeskoczył? Jeśli faktycznie nie przeskoczył to czy zawory mogły się spotkać z tłokiem i je lekko zbić/wykrzywić z powodu luźnego łańcuszka i jakie by były tego skutki?

Edytowane przez mateusz40c
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie to o jeden ząbek możę być. Może byc problem z rozruchem lub dziwnym działaniem silnika. Co za problem ściągnąć wszystko i sprawdzić? Wiem, że jest trochę roboty ale z dwojga złego wybrał bym sprawdzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...