Jump to content
tirey93

Wyjazd na południe w sierpniu

Recommended Posts

Cześć, muszę wykorzystać urlop i zarezerwowałem sobie przełom sierpnia i września na jakąś większą wyprawę motocyklową(mam około 3 tygodnie na całość).

Myślę o wyjeździe na południe ponieważ większość tamtejszych krajów jest już otwarta dla turystów(więc zakładam że w sierpniu będzie tylko lepiej) oraz o tej porze roku jest tam w miarę ciepło.

Myślę, że wyprawa będzie miała sens jeśli będziemy jechać w 2-5 motocykli. Sam nie chcę jechać przez brak wystarczającego doświadczenia(to mój pierwszy sezon i druga większa wyprawa motocyklowa).

Noclegi to kemping lub tanie kwatery w zależności od warunków i naszej chęci.

Sama trasa jest do ustalenia i pewnie się będzie zmieniać w zależności od sytuacji na świecie. Wstępnie myślę o wyjeździe w stronę Chorwacji, potem może objechać Grecję i z powrotem kierować się do Bułgarii, Serbii, Węgier. Fajnie by było wjechać do Rumuni ale w tej chwili jest chyba zamknięta.

Tempo jazdy to spokojne 400 max 500 km dziennie. W takim tempie jesteśmy w stanie zrobić 6-8kkm w te 2-3 tygodnie. Dobrze by było w trakcie jazdy zobaczyć coś więcej niż asfalt więc oglądanie zabytków, zamków jakiś dóbr naturalnych jak najbardziej na plus. Oczywiście jak ognia unikamy autostrad bo jazda po nich po tamtejszych malowniczych regionach to żadna turystyka.

Jak jest ktoś chętny lub ma pytania to zapraszam do dyskusji 😉 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam podobnie jak Ciebie ciągnie mnie na południe chciałbym bosnie i czarnogore objechać może albanie sh 20 sh 21 oraz gdzieś odpocząć ze dwa dni nad morzem tylko termin się nie pokrywa u mnie to 11.07 do 25.07 reszta do dogadania .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli faktycznie ze zwiedzaniem 400-500 km dziennie to wg mnie za dużo na kraje typu Albania czy Rumunia. Tzn. można ale będzie to całodzienna, dość męcząca jazda bocznymi drogami, raczej bez dłuższych przestojów. No i te kraje szybko się skończą przy takich odcinkach...

Na dojazdy oczywiście żaden problem, spokojnie można założyć więcej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@hytrus73

ja nie mogę w lipcu choćbym chciał. W maju mi zatrzymali prawko na 3 miechy i odzyskuję na początku sierpnia. 

Nie masz możliwości przełożenia tego urlopu o miesiąc? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie umiem się okreslić planowałem ogólnie na lipiec i tak klepłem urlop.Bez kwitów za miedze ryzykowne choć ja nie miałem nigdy kątroli a byłem już nascie razy .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spoko, ja jednak nie będę ryzykował aż tak szczególnie że to tylko miesiąc różnicy. Jakby się coś u Ciebie zmieniło to koniecznie daj znać ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, termin pasuje? Czy masz jakieś uwagi co do formy, długości, kierunku jazdy? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam. Na przełomie sierpnia i września planujemy z kolegą wyjazd do Albanii i trochę o północną Grecję zachaczyć. Także jak cos częściowo można siły połączyć. Byłem w tamtym roku 2 tygodnie we wszystkich krajach bałkańskich ( procz kosova i grecji) i wrzesień jest w sam raz bo juz niema męczących upałów. Choć w tym roku plan był na początek czerwca ale wiadomo czemu nie wypalilo..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Z wielką chęcią połączymy siły 😉

Możesz ściśle określić jakie macie ramy czasowe? Kiedy planujecie wyjechać i kiedy planujecie wracać? @mimo28 ma czas niestety tylko 19-30 sierpnia, ja mam urlop do 9 września. Póki co więc plan wyglądał tak, że wracamy razem już 30 sierpnia do Polski. Jeśli jednak macie czas również we wrześniu to mi by pasowało zostać z wami i wspólnie wrócić w połowie września (jeśli dla mimo to nie problem wracać sam).

Kiedy dojedziecie do samej Albanii? My w Chorwacji planowaliśmy być po 2dniowej szybkiej przeprawie przez Czechy, Austrię i Słowenię czyli byłby to 21 sierpnia(w teorii). Zobaczenia Dubrownika to 22 albo 23 sierpnia. Potem plan był już kierować się w stronę Serbii by w turystycznym tempie kierować się do PL.

Edited by tirey93

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokładnie jeszcze nie ustalone. Ale wyjazd raczej końcówką sierpnia. Reszta do ustalenia bo jeszcze czas. Jesteśmy z małopolski także ten plus że podgonimy w pierwszy dzień na południe Serbi. Wstępnie może wyglądać to tak że wyjazd 27 sierpnia. 28,29 Czarnogóra- Durmitor,Tara. Także 30 sierpnia możemy być w Albani w okolicach jeziora szkoderskiego, theth. W tym roku że względu na świrusa odpuszczamy sobie zwiedzanie różnych miast itd. Tylko jazda, góry, morze, 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A powrót do kraju? Mam w teorii czas do 9 września ale kilka dni mogę jakoś przedłużyć. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, już wszystko wiem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
W dniu 5.07.2020 o 07:46, Max_góry napisał:

pierwszy dzień na południe Serbi. Wstępnie może wyglądać to tak że wyjazd 27 s. Reszta do ustalenia bo jeszcze czas. Jesteśmy z małopolski także ten plus że podgonimy w ierpnia. 28,29 Czarnogóra- Durmitor,Tara.

 

 

sprawdziliście sytuacje w Czarnogórze i Serbi odnośnie obostrzeń , jak to tam teraz wygląda bo ponoć w Serbi wprowadzili godzine policyjną ale do tego czasu jeszcze się napewno coś zmieni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...