Skocz do zawartości

Kawasaki Ninja zx6r 2001 nowe życie


Rekomendowane odpowiedzi

C60B9AF7-80BE-4C43-A41A-8B8D6BE7AC5A.thumb.jpeg.27c7558ca1653ea37f88b254ee99c043.jpeg

BCE4B9BD-8F5A-4B23-BFD8-5EBAD3124303.jpeg

Witam. Zakupiłem wczoraj od wujka motocykl Kawasaki Ninja zx6r 2001 rocznik za symboliczne 10€. Motor stał od 5 lat na dworze . Nie był w żaden sposób zabezpieczony. Postanowiłem, ze dam mu nowe życie. Po podpięciu akumulatora i przekręceniu kluczyka w stacyjce okazało się ze elektryka działa bez żadnych zarzutów. Oczywiście nie próbowałem go odpalić bo to by była pewna smierć dla tego cuda. jako amator chciałbym poprosic o jakieś wskazówki od czego powinienem zacząć . Oczywiście chciałbym sam zrobić kompletna renowacje. Zdaje sobie sprawę ze będą to dosyć duże koszta ale jestem na to przygotowany. Pozdrawiam Michał. 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakręć silnikiem, ale ręcznie, nie rozrusznikiem, z kilkadziesiąt obrotów z wykręconymi świecami, będzie łatwiej. Świece nowe, koszt niewielki. Zrzuć stary olej, zalej świeżym, odpal. Po zagrzaniu oleju zrzuć go znowu, zalej świeżym, docelowym. Wszystkie filtry do wymiany, kosmetyka, przegląd, i jazda. Jeśli będzie chodził nierówno lub bena będzie podciekała, gazniki na stół, czyszczenie, regulacja, ewentualnie komplety naprawcze z zaworkami iglicowymi. Powodzenia.

Oczywiście świeża bena i zajrzyj w głąb zbiornika, czy nie ma tam bałaganu typu rdza i takie tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaźniki można od razu dawać na stół. Nawet nie ma sensu próbować odpalać bo nie zagada. Przed wykręceniem świec trzeba przedmuchać gniazda żeby żadne syfy nie dostały się do środka. A poza tym to jak wyżej 🙂

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy juz zrobisz to ,o czym koledzy wyżej pisali to na twoim miejscu rozebrałbym jeszcze pół motocykla, wyczyścić i przesmarować wszystkie części ruchome,które pracują ,jak sety,linki, klamki, rolgaz,zamki, zawiasy itd,oprócz tego kontaktem przeczyścić wszystklie kostki i złącza elektryczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...