Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pomocy!!!

Zablokowało silnik w yamaha xj 600 51j z 89 roku w trakcie odpalania,  myślałem że to wina akumlatora, ale nie, wyjąłem rozrusznik z motoru, sprawdziłem na stole, podpiąłem na krótko, kręci bardzo dobrze, wyjąłem świece, wcisnąłem bieg i nie da się ruszyć tylnym kołem, jest zablokowane, pomocy!!!

Dodam że moja Yamaha ma 44 tyś km przebiegu i nigdy nic się nie działo, odpalała od strzała 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Tommo napisał:

Wytłumaczysz w jaki sposób sprzęgło może zablokować wał i tylne koło na dębowo? 

Jak się kosz sprzęgłowy rozpadnie. Choć muszę przemyśleć, bo mam kaca i ciężko kojarzę fakty.

 

Kac morderca, nie ma serca, głowa pęka, rura pali, po co myśmy tyle chlali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Paweł Małkiewicz napisał:

Pomocy!!!

Zablokowało silnik w yamaha xj 600 51j z 89 roku w trakcie odpalania,  myślałem że to wina akumlatora, ale nie, wyjąłem rozrusznik z motoru, sprawdziłem na stole, podpiąłem na krótko, kręci bardzo dobrze, wyjąłem świece, wcisnąłem bieg i nie da się ruszyć tylnym kołem, jest zablokowane, pomocy!!!

Dodam że moja Yamaha ma 44 tyś km przebiegu i nigdy nic się nie działo, odpalała od strzała 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, grizzli napisał:

Xj600 51J, mój pierwszy japoński wymiatacz, 73 szalone konie, i mimo dobrego stanu silnika nieprzewidywalna konsumpcja oleju.

Nigdy nie brał mi oleju, silnik odpalał bez problemu, nie był katowany,  aż tu nagle przy próbie odpalenia zablokowało coś. Rozrusznik, akumlator jest ok, możliwe jest że kawałek tłoka ukruszyło się?

2 minuty temu, grizzli napisał:

A przy wciśniętym sprzęgle?

Przy wciśnięciu sprzęgła koło się kręci 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi powiedział że jakiś półksiężyc jest przy zaworach,  jakaś listwa, prawda że to może być przyczyną?

2 minuty temu, grizzli napisał:

Wbij bieg, wciśnij sprzęgło, obróć kołem. Da radę?

Tak,da radę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wiemy, że stoi silnik. Spuść olej do czystego naczynia, jeśli chcesz go wlać znowu do pieca, i zobacz, jak wygląda. Odkręć prawą lub lewą pokrywę silnika i spróbuj zakręcić kluczem samym silnikiem w momencie, jak jest wbity luz. Tylko nie na chama. Pokrywa zaworów w górę i sprawdz łańcuch rozrządu, bo coś średnio mi pasuje, żeby silnik zatarł się na rozruszniku.

Możesz też sprawdzić napinacz łańcucha rozrządu. Ale na końcu tych czynności, które wymieniłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, grizzli napisał:

No to wiemy, że stoi silnik. Spuść olej do czystego naczynia, jeśli chcesz go wlać znowu do pieca, i zobacz, jak wygląda. Odkręć prawą lub lewą pokrywę silnika i spróbuj zakręcić kluczem samym silnikiem w momencie, jak jest wbity luz. Tylko nie na chama. Pokrywa zaworów w górę i sprawdz łańcuch rozrządu, bo coś średnio mi pasuje, żeby silnik zatarł się na rozruszniku.

Stał dwa tygodnie, chciałem go tylko przypalić, nawet nie przekręciłem wałem, tak to wyglądało jakby padł akumlator, założyłem drugi nowy, to samo, pomyślałem że może rozrusznik, wyjąłem go, sprawdziłem na stole,kręci bardzo dobrze, bardzo się zdziwiłem że nagle coś zablokowało silnik, ale zrobię tak jak mi napisałeś, być może zawór, albo tłok 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...