Skocz do zawartości

Piaggio Beverly 500 / Scarabeo 500


Qadrat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Naszło mnie ostatnio na jakiś miejski sprzęt - a jak miejski to coś bez biegów. No i padło na skuter ale jak popatrzyłem na takie po 250 - 300 ccm pojemności to stwierdziłem, że niech sobie spali tego litra czy półtora więcej ale zaszaleję i wezmę jakąś 500. 

Żeby zmieścić się w 7000 zł to wytypowałem 2 modele: Piaggio Beverly 500 i Aprilia Scarabeo 500. Bydlaki typu Atlantic, Burgman, Majesty itp odpadają, dużego turystyka to ja mam 😉

Jeździł ktoś tym i napisze jak wrażenia? Dobrze to to jeździ i hamuje czy może pół litra w silniku to za dużo? Dalszych niż 100 km tras tym nie zamierzam robić. Jak z awaryjnością? Jakiekolwiek serwisy motocyklowe to ogarniają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam co prawda tylko 150ccm ale coś niecoś Ci napiszę. Jeżeli rzeczywiście tylko do miasta, kup o pojemności 300ccm. Te 500 od Piaggio mają taką sobie kulturę jazdy . I raczej Beverly, Scarabeo 500 to kobyła (a urok skutera to między innymi jego lekkość). 

Ja zrobiłem w parę miesięcy 11 tys. km z bananem na twarzy, skutery na dużych kołach są mega wygodne. 300 ccm to spokojnie przelotowa 120 km/h (rzeczywiste, nie licznikowe), więc i podmiejskie przejażdżki ogarniesz. Ot, może nie poszalejesz, ale na luzie trzymasz się w kolumnie samochodowej.

P.S. Moja aprilia z 1999 roku na razie te 11 tys. bezawaryjnie, w zimne dni okazało się tylko, ze ktoś wymontował termostat. Części typowe do silników piaggio bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie obejrzałem jednego Beverly w okolicy ale jego stan lepiej przemilczę. Mało nie doszło do rękoczynów bo sprzedający strasznie narwany i nie przyjmujący krytyki. 
Może i faktycznie te 500 ccm to taki przerost formy nad treścią.

Żeby nie zakładać nowego tematu: Mam 100 km do skuterka SYM Citycom 300i. Markę SYM znam jak 15 lat temu robiłem w serwisie skuterków, jakościowo były świetne ale dostępność części to była tragedia. Teraz wpisałem w google to wyskoczyło, że mają nawet oficjalną sieć sprzedaży w kraju i serwisy więc chyba jest trochę lepiej? Podpowie ktoś czy nadal trzymają taką dobrą jakość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość trzymają od lat co najmniej na poziomie Kymco. Jeżeli są graty, bo wiem, że był problem, to można brać. Tylko sprawdź, czy szanowny importer wsparcia nie ogranicza do aktualnych modeli, bo u nas to tak czasem wygląda. Dealer/importer, a nie mają pojęcia, co marka oferowała powiedzmy 8lat wstecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Burgmani zaraz się zarejestruję, na razie napisałem maila do importera SYM z pytaniem czy do tego Citycoma mają filtry, paski, klamki, elementy przekładni, no ogólnie części eksploatacyjne. Zobaczymy co odpiszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...