Skocz do zawartości

Napinacz lancucha rozrzadu czy ktos juz sam wymienial??


Andi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

siemka

 

mam pytanko jak w temacie !!!

 

Mam znany problem z moja CBR-ka czyli psucie sie nagminne napinacza lancucha rozrzadu :D :D

 

ostatnio wymienialem go przy 4200 km na gwarancji a ze Honda po wymianie daje tylko 6 miesiecy gwarancji to wlasnie teraz juz mi minelo 7 miesiecy i musze za wymiane sam zaplacic bagatela 600 € ( 300 € czesci i 300 € wymiana ) :D :P :P :D :D :D

 

sam napinacz to koszt ~70 € i mozna go sobie samemu wymienic i tak chce zrobic :banghead: :banghead: :banghead: (kola i lancuch byly wtedy wymieniane to mozna sobie tym razem darowac )

 

czy ktos juz wyminial w jakims moto te czesc i na co musze zwrocic uwage przy montazu i demontazu ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij pokrywe zaworów, Odkręć okienka wziernikowe w bocznych pokrywach karteru. Ustaw wał korbowy na literze T. Sprzawdz jak pokrywają ci się znaki na wałkach rozrzadu i gdzie są, zanotuj to sobie. wykręć i wymien napinacz. ( Uważaj aby prz yej operacji nie przeskoczyły ci wałki rozrzadu, bo będziesz musiał ustawiać rozrząd od nowa. Jak już przykręcił napinacz, obróć kilka razy wałem rozrządu i znów ustaw wał korbowy w położeniu T. Sprzawdz czy pokrywają ci się znaki, jeśli tak operacja zakończona, jeśli nie to musisz ustawiać rozrząd. Jeśli dobrze wszystko zrobisz to łańcuch ani wałki ci nie przeszkodzą i będzie grało.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak' date=' nie robił bym tego bez zerknięcia na wałki rozrądu... coś może się przestawić, ponadto wskazana jest czasami inspekcja rozrządu.[/quote']

 

Eeeee tam - nie znasz sie... :)

 

Paweł na wszelki wypadek zakręcił wałem kilka razy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...