Skocz do zawartości

Remont / Upgrade DT50MX '94


Icea_PL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

1.

Rozpoczynam remoncik mojego sprzecika [zasluzyl].

Przedewszystkim chcialem sie dowiedziec o cene zestau podwyzszajecego przod i tyl. Nie moge znalesc w zadnym katalogu tych czesci...

 

2.

Czesc ktora wciska sprzeglo ... taka dluga rurka przechodzaca przez kartety - wodzik [chyba] - nie wiem jak owa czesc sie nazywa - jest za krotka o 5-8mm, gdzie moge taka kupic. Moze lepiej zrobic ja we wlasnym zakresie?

 

 

btw: Czy ktos ma dostep / mozliwosc sprowadzenia tych czesci?

 

Pozdrawiam - bede mial jeszcze pare pytan!

 

:banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.

Czesc ktora wciska sprzeglo ... taka dluga rurka przechodzaca przez kartety - wodzik [chyba] - nie wiem jak owa czesc sie nazywa - jest za krotka o 5-8mm, gdzie moge taka kupic. Moze lepiej zrobic ja we wlasnym zakresie?

 

ta rórka to nie rórka tylko pret i nie mozesz tego wykonac z byle czego musi to byc hartowane bo inaczej ci sie rozbije na koncach i bedzie sie klinowac, aha to nienazywa sie wodzik tylko popychacz sprzegła.

 

pozdro @

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz kolejne pytanko - cylinder polecial do szlifu, tlok takze bedzie zmieniony.

Czy moge po powiedzmy 20-30km od remontu wybrac sie w 210km trase. Z licznymi postojami oczywiscie. Powiedzmy w rozkladzie:

1. 30km

2. 30km

3. 50km

4. 50km

5. 50km

 

Innymi slowy dotrzec ja w polowie jednego dnia? Mam zaplanowana podroz, a remont wyskoczyl mi nagle - nie wiadomo skad :banghead: .

Jak takie szybkie docieranie wplynie na dalsza exploatacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy docieraniu jest wskazana dłusza jazda tylko musisz pamietac aby nie trzymac cały czas na tych samych obrotach musisz skakac z obrotami i pamietaj zeby nie przegrzac maszyny bo to jest najgorsze co moze byc' date=' aha aby dotrzec do konca silnik musisz zrobic conajmiej 1000 km[/quote']

 

No wlasnie, slysze to odkad dotykam sie do 2oo. Jak rozpoznac przegrzanie? Tlok "spuchnie" i zatrzyma sie?

Zawsze robie postoj gdy splowajac na cylinder slina zaczyna sie smarzyc - tak wiem, malo wyrafinowane - ale termostatu nie mam.

 

Wiec jakie sa objawy przegrzania ... ?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od wielu rzeczy. Jeśli świeca wytrzyma przegrzanie i będzie nadal dawała iskrę, to w wyniku dalszej pracy zatrze się tłok w cylindrze...

 

Objawy przegrzania... opuźniona reakcja na dodanie gazu, mulenie motocykla... w krytycznym momencie zacierania tłoka gwizd....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od wielu rzeczy. Jeśli świeca wytrzyma przegrzanie i będzie nadal dawała iskrę' date=' to w wyniku dalszej pracy zatrze się tłok w cylindrze...

Objawy przegrzania... opuźniona reakcja na dodanie gazu, mulenie motocykla... w krytycznym momencie zacierania tłoka gwizd....[/quote']

 

Dokladnie o taki opis mi chodzilo THX.

Wiec raz juz ja zagrzalem ;-) .

 

A tak zwanym chrzanionym miedzyczasem lece dalej rozbrajac silnik na czesci ente :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz kolejne pytanie:

 

1. Jak wklozyc sworzen w tlok - nie chce narobic luzow na wale. Wrzucic go do zamrarzaki na godz. ? :crossy:

 

Jakim preparatem - ogolnie dostepnym i nie drogim pozbyc sie nagaru z tlumika?

Od razu mowie ze pianki do czyszczenia grilla nie moge nigdzie dostac :P :banghead: ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz kolejne pytanie:

 

1. Jak wklozyc sworzen w tlok - nie chce narobic luzow na wale. Wrzucic go do zamrarzaki na godz. ? :crossy:

 

Jakim preparatem - ogolnie dostepnym i nie drogim pozbyc sie nagaru z tlumika?

Od razu mowie ze pianki do czyszczenia grilla nie moge nigdzie dostac :P :banghead: ...

 

Sworzeń należy wcisnąć ściskarką stolarską (takie małe pseudo imadło)' date=' a najlepszy preparatem do czyszczenia wydechu jest metalowy drut :']

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...