Skocz do zawartości

Suzuki SV650, kontrolka i błąd FI, moto gaśnie


radoxu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Witam, jestem posiadaczem SV650 2003 od kilku dni. Po jednym z tankowan (jednak może to nie miec nic wspólnego) zapala mi sie kontrolka FI. Głowne objawy to mocne strzelanie z tłumika, moto gaśnie, czasem nie chce odpalic. Jednak zdaża sie to raz na jakiś czas. Dziś - zrobiłem 50 km bezproblemowo i w trakcie jazdy na mniejszych obrotach moto gaśnie. Staje, odpalam raz, drugi, kontrolka gaśnie i jade dalej. Po kolejnych 60/70 w trakcie jazdy zapaliła sie kontrolka lecz bez żadnych objawów. Stanałem, zgasiłem i odpaliłem i zgasła. Teraz ide do moto, przekrecam kluczyk i bez odpalania kontrolka i błąd FI. Odpalam, pracował z 2 min na wolnych, wkrecam go i przy 6 zgasł. Postanowiłem to "rozjezdzic' na odcinku 300 metrów gasł mi z mocnym strzałem z tłumika. Nagle objawy ustąpiły i bezproblemowo jechałem dalej. Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobie, a jest gdzieś opisane lub pokazane jak to zrobić? Mniej wiecej wiem że trzeba zworke zrobić ale nie wiem jak dokładnie. Był w 2010 taki temat ale tam już mi obrazków nie pokazuje. Już wiem jak. Tylko że ten błąd tak jak opisywałem dość randomowo sie pojawia wiec musze czekac.

 

 

A gdzie znajde tabele z kodami błędów? - Już znalazłem. Dodam tutaj może komuś sie przyda.

sv650_error_codes.jpg

Edytowane przez radoxu
Aktualizacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim sprawdź wtyczkę przy czujniku czy jest dobrze dociśnięta/zatrzasnięta, rozpiąć sprawdzić czy styki nie pośniedziałe, czy kable przy wtyczce  całe, niepoprzecierane.

Jak OK to nie ma się co pieścić tylko wymienić czujnik i tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że był przez chwilę błąd c42 może sugerować że masz więcej problemów z wtyczkami i połączeniami elektrycznymi. Przyjrzyj sie tej wspomnianej wczesnie wtyczce ale też nie zapomnij przyjrzeć się pozostałym wtyczkom na drodze od włącznika zapłonu do kompa. Rozpinasz, sprawdzasz czy piny są proste i na swoim miejscu, czy nie wychodzą i czyscisz jeśli jest taka potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...