Skocz do zawartości

Suzuki GSR600 - nie płynna jazda przy stałych obrotach


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

postaram się opisać swój problem jak najbardziej jasno i klarownie choć nie jest to zbyt proste. Mianowicie, motocykl GSR 600 przy stałej prędkości, a może przy stałych obrotach w okolicy 4-5tys/min mam wrażenie jakby sie na sekundę dusił i i płynnie to duszenie odpuszczało, po czym za sekundę sytuacja sie powtarza. Co ciekawe ten objaw nie jest odczuwalny podczas mocniejszego przyspieszania, motocykl na każdym biegu wkręca się prawidłowo na obroty, mocy nie brakuje i nie czuć szarpania. Co jeszcze ciekawsze, tak naprawdę najbardziej tą "niepłynną jazdę" odczuwam na 4-rce w okolicach stałej prędkości obrotowej podanej powyżej. Na 3-jce tego nie czuje i na piątce też ledwo co więc często przełączam bieg na 5-tkę aby pozbyć się tego dziwnego odczucia. Wiem że na pewno coś jest nie tak, napęd można wykluczyć, jest praktycznie nowy, smarowany i naciągnięty prawidłowo. Ewidentnie problem leży gdzieś w silniku i moim zdaniem jest to jakieś chwilowe ale płynne i powtarzające sie przyduszanie.

 

Wyjeżdżam prawie ostatnią 100-tke preparatu Luqily Moily do czyszczenia wtrysków i niewiele pomogło szczerze mówiąc. Filtr powietrza sprawdziłem, jest czysty.

 

Czy ktoś mógłby mi pomóc i nakierować mnie gdzie szukać problemu? Wtryski, regulacja zaworów, synchro przepustnic, pompa paliwowa, świece, cewki? Gdzie szukać i w jakiej kolejności?

 

PS: Dodatkowo czasem jak zrzucam bieg i chce zrobić przegazówke i chyba jak trafie w ten "brak czegoś", to duszenie, to zamiast obroty wzrosnąć spadają zgodnie z wciśnięciem sprzęgła. Dopiero po sekundzie trzymając gaz silnik wchodzi normalnie ochoczo na zadane obroty. Oczywiście przegazówek nie robię na chama tylko muskam gaz, jak dam mu mocniej (na ciepłym :) ) to wrzuca go na wyższe obroty ale przecież powinien reagować na gaz momentalnie.

 

Z góry dzięki za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Pomyślałem że wymienię więc świece pomimo że wg ostatniego właściciela i potwierdzenia z serwisu (wydruku) były wymieniane jakieś 8tys temu no ale nie zaszkodzi sprawdzić. Zanim jednak dobrałem się do świec zauważyłem że w filtrze powietrza jest trochę oleju plus jakąś gąbka wacik nasączona tym olejem. Czy ktoś mi może wyłączyć, skąd jak i dlaczego? I to czego jest ta babka chyba z olejem?

 

Załączam foto

https://zapodaj.net/599406282a997.jpg.html

https://zapodaj.net/64de56742efd7.jpg.html

https://zapodaj.net/25b8e6cae2503.jpg.html

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

powracam  z tematem. wymieniłem świece na nowe Denso, jednak bez zmian. motocykl od ostatnich regulacji luzów zaworowych i regulacji przepustnicy ma przejechane 7 tys (dostałem po porzednim właścicielu wykaz robocizny przy ostatnim serwisie i stad mam dane). Czy ktoś ma jeszcze pomysł co sprawdzić?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...