Skocz do zawartości

VT 500 C mieszanka, przewody WN i inne bzdety


Martius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

oby sie nie okazaly moje wczesniejsze podejrzenia ze to sprzeglo sluszne - zobaczymy w przyszlym tygodniu u Pawla

Jak dojdziemy do przyczyny to opiszemy -motocykl ma 46 tys km wiec i sprzeglo ma prawo sie wykonczyc bo i to 21 lat uzytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj troche pojezdzilem ciut mieszanka sie bawilem oczywiscie ustawilem ja teraz tak jak bylo poprzednio (nie ma to jak kartka i zapiski ustawien :banghead: )

No i tak sprzeglo tez juz moze sie konczyc i byc moze bedzie trzeba robic ale podstawa to jednak uklad paliwowy.

Niby kranik przeczyscilem i byl w miare czysty ale ja nie mam zadnego filtra pomiedzy kranikiem a gaznikiem ( dobra dobra kiedys sie rzuce na niego :banghead: ) wiec brudy zapewne i tego roczne i wieloletnie moga byc w gazniku. Jednak zapewne dysze sa zafaflunione. Zobaczy sie jeszcze sie wymieni te dwie swiece do ktorych jest trudny dostep. Jak sie zdejmie bak to i moze kable WN do dwoch pozostalych swiec no i sie bedziemy bawic. Cos mi dzisiaj i na mniejszych obrotach potrafil sie dlawic i potrafilo nawet nie byc mocy przy ruszaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i juz wiadomo - polecial modul zaplonowy (sa tam dwa identyko) - NIPPONDENSO 131100-3550 12V MF5 na poczatku roku to on musial przerywac potem sie poprawilo a teraz juz coraz czesciej i ...

no wlasnie jak ktos ma namiary gdzie uzywane dostac bo nowy to moze byc majatek (w poniedzialek sie dowiem) to niech daje namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać rację miał Adam, a nam się tylko udało to potwierdzić. Przy okazji odkryłem też odwrotne zamontowanie sprężynki w kraniku, co powodowało branie lewego powietrza i strzelanie w wydech. A moduł wstrętny jest - jak się go stuknie rączką od śrubokręta, to chodzi ok, alby po chwili znowu odłączyć pierwszy gar. Tak więc teraz czekamy na część, króta w serwisie jest przypuszczalnie pieruńsko droga.

 

Pozdro, Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modul wlasnie rozbieram i sprawdzam elementy wszystko moge sprawdzic oporcz jednego modulu ktory jest caly zalany jeszcze nie doszedlem co to jest a niestety nie mam zadnych schematow samego modulu.

Tak czy tak nawet jak uda sie naprawic musze i tak kupic na zapas. A najgorsze jest to ze nie moge robic modulu i od razu sprawdzac moto czy chodzi poprawnie. Moze uda mi sie porzyczyc modul od magny jesli bedzie taki sam to zamontuje i zabiore moto do swojego garazu i bede mogl spokojnie czekac na modul nowy lub eksperymentowac z naprawianym.

Na Ebayu w Texasie znalazlem taki modul ale facet nie wysyla poza stany wiec dalem znajomemu znac w Kanadzie to moze uda mu sie kupic to na ebayu. Zobaczymy od jutra sie rozgladam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boldor kolo 2 tys zl  

BOT - 1800 zl  

Szukam uzywek moze za 400 zl sie dostanie

 

Zycze powodzenia, moto mi jak na razie nie przeszkadza, więc się tym nie stresuj - moze u mnie stać. Za zimowanie liczę dopiero od listopada :-) :D .

 

 

Żartowałem oczywiście z tym zimowaniem - jak będziesz miał moduł to odbierzesz sprzeta bez dodatkowych kosztów. Powodzenia.

 

Pozdro, Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martius zacznij przegladac EBay.de.

Ja moge poszukac u siebie, ale koszt przesylki znacznie zwiekszy koszty.

Mowie oczywiscie o uzywanych, a tu zadnych gwarancji ze bedzie to dzialalo nie ma.

Jeszcze raz radze skontaktuj sie na preclach z R2D2.

On robi moduly od wielu lat, a sadze z objawow ze w twoim moze to nawet nie byc uszkodzenie elementu, tylko polaczenia miedzy nimi.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz mi znajomy licytuje to w na ebayu.com w NY - zobaczymy czy sie uda wygrac za 2 dni bedzie wiadomo.

Modul posprawdzalem elementy jak na razei bez elektrolitow bo padl mi miernik pojemnosci i wykazalo ze sa OK

Jeszcze tylko ten cholerny dlawik (tak przypuszczam ) zalany silikonem mnie denerwuje ale poprawie wszystkie sciezki i luty na plytce i podjade do pawla sprawdzic czy pomoglo. Ale jak na razie siedze w domu i pluca mi rozsadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem dwa moduly plus innych kilka drobiazgow za 25 funtow + przesylka okolo 9 funtow na ebay.com od czlowieka z Anglii

Wlasnie przed chwila wylicytowalem troche potrwa zanim zalatwie przelewy i przesylka dojdzie ale mam nadzieje ze do listopada moduly dotra do mnie.

Dobrze ze dwa to mam nadzieje ze conajmniej jeden bedzie dobry :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i wczoraj odebralem moto od Pawla - dementuje przy tym plotki ze wracajac od Pawla wylecialem z trasy pod Markami - starszy brazowy motocykl to nie moj. Mam nadzieje ze osob ktora wyleciala z trasy przezyla i nic powaznego jej sie nie stalo.

No i tak moduly okazaly sie dobre i moto chodzi bardzo ladnie. Wymiana dwoch swiec ktore mialy chyba kilkanascie lat (bo do dwoch jest ciezki dostep) i wyczyszczenie gaznikow sprawilo wrazenie ze moto ma znacznie wiecej mocy i troche trzeba bardziej sie pilnowac z odkrecaniem manetki. W kazym razie jak ruszylem na swiatlach to kiedy spojrzelem sie w lusterko to sie zdiwilem ze samochody tak daleko ale okazalo sie ze mam 120 na zegarach ;)

 

W kazdym razie za przerywanie pracy jednego gara w szczegolnosci po nagrzaniu odpowiedzialny byl modul zaplonu a za strzaly w tlumik gaznik.

I jeden wniosek co do czesci - Polska to chory kraj nawet za uzywane czesci trzeba placic znacznie drozej niz na zachodzie ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...