Skocz do zawartości

Skuter Aprilia ciezko pali


Joker2468
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Aha rozumiem

A tam kolega wyżej jeszcze pisał ze moze to być kompresja ? Ale to chyba jak by był rozgrzany to cieżko by ndal palił przy słabej kompresji. Bo słabo pali tylko na zimnym silniku.

Oddaj ten skuter komuś kto będzie w stanie wyczyścić i wyregulować gaźnik tak jak należy.

 

Oczywiście że słaba kompresja może być powodem, Monter ma jak najbardziej słuszność, ale jeszcze nie dawno twój skuter miał 10 bar kompresji, więc to odpuściłem. Samo elektryczne ssanie napisałem ci jak sprawdzić.

 

Powodem może być przytkany kanał od ssania w gaźniku, tak czy inaczej na pierwszy rzut do sprawdzenia:

*Wyczyścić i wyregulować gaźnik,

*Sprawdzić rzetelnie kompresję(czy na pewno jest tak dobrze jak kiedyś było)

*Sprawdzić/wymienić świece

 

Jeżeli wszystkie czynności nie przyniosą rezultatu, trzeba zagłębić się w silnik i sprawdzić, czy łożysko igiełkowe korbowodu nie ma już luzu, stan uszczelniaczy i łożysk wału, ogólny stan mechaniczny silnika.

 

Z Twoich wypowiedzi wnioskuję że nie jesteś w stanie poprawnie wykonać tych czynności, tak że oddaj skuter w ręce kogoś kto to ogarnie i możesz zlecić mu to co napisane wyżej.

 

Nie da się przez ekran telefonu zdiagnozować co dokładnie nie domaga.

Pozdrawiam.

 

Wysłane z mojego S60 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam z powrotem.

Oddalem skuter mechanikowi wyczyścił gaźnik i po zalozeniu zaczał palić ale coś sknocił i nie ma wolnych obrotów. Wczesniej przed oddaniem gdy póściło sie manetke nie gasł. Także takeigo gąźnika nigdzie nie mogę otrzymać "mechanik" szukał w internecie i nie moze znaleźć. Znalazł gaźnik który kosztuje 622 zł ale jest on z hurtowni we wloszech i jego transport od 3 do 5 tygodni. Czy oplaca sie go zamawiać? Może da rade jakoś to naprawić.

Edytowane przez Joker2468
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

latwo powiedziec zmien mechanika. Tu gdzie mieszkam ciezko znalezc dobreko mechanika do wloskiego skutera wszedzie tylko chinole.

 

Gaznik jest troche nietypowy. Czyli posiada on w komplecie autoatyczne ssanie + jest chlodzony ciecza. Z tych co szukalem na internecie oraz to co wyslales mi nie wiedze dobrego odpowiednika dla danego gaznik. Jutro lub w srode rozbiore go podesle numery oraz zdjecia. Tak bedzie latwiej znalezc odpowiedni gaznik

Edytowane przez Joker2468
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod tym linkiem znajdziecie zdjecia gaźnika

https://imgur.com/a/0RiNhj7

 

Jezeli ktoś ma chęc pomoc to prosze o znalezienie takiego gaźnika. Skuter Aprilia SR 50 / 2006 rok / silnik paggio /

 

W srode podeśle dokładniejsze zdjęcia.

Edytowane przez Joker2468
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dellorto, gaźnik nie musi identycznie wyglądać, ważne, że zrobi swoją robotę i będzie wszystko pasować:
https://www.ebay.de/sch/i.html?_from=R40&_sacat=0&_nkw=dellorto+17%2C5+lc+aprilia&_blrs=spell_check

 

 

Poza tym jak po czyszczeniu nie trzyma obrotów a odpala dobrze to został źle wyczyszczony lub niewyregulowany.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bede regulowal gaznik jak nie pomoze zakupie nowy.

 

Aha no i zauwayem dzisiaj ze "mechanik" cos zrobil mi ze swiatlami :laugh: Swiata dlugie, krotkie oraz tylne nie dzialaja jedynie dziala stop. Myslicie ze to bezpiecznik ? A moze cewka.

 

 

 

Rozebralem go dzisiaj z plastikow zaden kabel / koska nie jest rozlaczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monter dzięki za pomoc oraz za podeslanie gaznika ale jednak moze ktos znajedzie taki sam.

 

Tutaj dokladniejsze zdjecia gaznika

 

https://imgur.com/a/5HHe5xL

 

 

Co do świateł bezpieczniki sprawdzalem na oko wygladaja dobrze. Sprawdze ta mase. Ale najpierw zadzownie do tego gościa..

Edytowane przez Joker2468
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej od razu kupic nowy silnik z nowym gaznikiem ?

Nie rozumiem dlaczego chcesz kupowac gaznik zamiast wrocic do czlowieka ktory spieprzyl czyszczenie, przecoez wzial jakies pieniadze za to ?

Na pierwszysm zdjeciu masz srube na srubokret plaski, kup sobie plyn do czyszczenia czesci w sprayu, wykerc srube ( ktora powinna miec pod soba sprezynke i oring ) i prysnij sprayem w otwor. Przedtem wyjmij przepustnice z gaznika ( linka gazu ja podnosi i opuszcza ) powinny byc pod nia 2 lub wiecej malych otworkow. Sprawdz czy spray przedostaje sie przez te otworki.Mozliwe ze jednoczesnie bedziesz musial zamknac wylot dyszy glownej i wolnych od strony komory plywakowej gaznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie noweko silnika mysle ze jest zbędne, ponieważ wydaje mi sie że to nie wine tego. Zapomnialem wczoraj dodac ze przy kreceniu śrub w gaźniku nie ma zadnej reakcji. Co on mógł zrobić przeciez tam nie ma co zepsuć chyba ze cos mu wylecialo pod czas czyszczenia.

 

Sprawdzalem także ssanie automatyczne podlaczylem je i nie ma zadnej reakcji nie nagrzewa sie oraz iglica sie nie wysuwa.

 

 

 

Edit.

Gaźnik założony i teraz wszystko jest odpala i ma wolne obroty. Podczas jazdy gdy sie rozgrzeje przejade ze 3 km i zwolnie do okolo

40 km/h to nie moge sie od nich urwać, po woli slabnie a "bawienie" sie manetka nic nie pomaga. Gaźnik moze zle wyregulowany. Znajdę jakąś bardziej doświadczoną osoba która postara sie go wyregulować. Co do ssania automatycznego zamówie je i założe bo to na 100 % zepsute. Zastanawiam się też nad kupnem zestawu naprawczego do gażnika. https://sklep.mieloch.pl/czesci-do-skuterow-50cc/czesci-silnika/zestaw-naprawczy-gaznika-dellorto-phva-175.html?marka=APRILIA&model=01_SR50R_FACT_05-_GA

 

Adam co do oringu na śrubie założyłem "oring" z wentyla od roweru. Może troche uszczelnilo, ale kupie nowy i zobacze jak bedzie chodzic.

Edytowane przez Joker2468
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom skuter to nie zabawka a troche inaczej zbudowany motocykl i zeby dobrze chodzil to wszystko musi byc w nim zrobione zgodnie z zaleceniami producenta. Czyli oring z wentyla raczej bedzie puszczal lewe powietrze, co bedzie skutkowalo wlasnie problemami ze schodzeniem z obrotow.

Dwa filmy o twoim gazniku ktore moga ci pomoc w zrozumieniu jak dziala i jak go oczyscic wlasnorecznie:

 

 

 

Obejrzyj i zadawaj pytania jesli czegos nie rozumiesz.

Jeden z filmow pokazuje jak wyjmujesz przepustnice, zdejmujesz komore plywakowa od dolu gaznika by dostac sie do dysz glownej i wolnych obrotow.

To te dysze ktore musisz zatkac palcem przy czyszczeniu przelotow ukladu wolnych obrotow za pomoca plynu w spray'u. Sruba powietrza tego ukladu wkreciina jest skosnie z przodu gaznika i facet tez pokazuje jej ustawianie. Jezeli nie masz zadnej reakcji na krecenie ta sruba to jestem pewien ze uklad jest dalej zapchany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze filmiki sa po angielsku ale dzieki za podeslanie ich. Podstawwy dzialania gażnika znam. Przy ponownym zaloazniu gaźnika był jakaś reakcja na regulację ale teraz z nowu zanikła. Ten płyn w spray może być taki ? To zamówie od razu z ssaniem.

https://sklep.mieloch.pl/produkt/preparat-do-czyszczenia-gaznikow-motul-carbu-clean-p1-400ml.html

 

 

Nie ma reakcji na regulacjie wolnych obrotów i powietrza.

 

Mógłbyś mi podeslać jak ma wyglądać ta śruba do regulacji powietrza.

 

Ja mam coś w podobie tej. I między łbem a sprzężynką dodalem wlasnie ten oring z wentyla ( ale to wymienie ) Z tego co widze ww sklepach internetowych to takie sruby sprzedają bez oringa.

3oMLvmP.jpg

Edytowane przez Joker2468
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...