Skocz do zawartości

Pytanie do fachowców i użytkowników GS 500 - pobór oleju ?


Ruff.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam GS500 (nowy - ma przejechane nieco ponad 3500 km)

Bierze olej - okolo 200ml na 1000 km

W serwisie mechanik wyjasnil co zastepuje:

 

Silniki chlodzone powietrzem grzeja sie ile fabryka da wiec maja

luzniej (niz chlodzone ciecza) spasowany tlok z cylindrem wiec moga

pic olej a 200ml/1000km to jest spalanie oleju w normie. Za przyklad

podane byly enduro BMW, ktore podobno pija strasznie duzo olejui kazdy

wozi ze soba butelek oleju ;)

 

Jak dla mnie to wytlumacznie jest dosc przkonujace, ale ja sie na tym

zupelnie nie znam, wiec zanim przyjme to za norme chcialbym prosic o

opinie silnikowych fachowcow a takze uzytkowniko GS500, czy maja

podobny pobor oleum ??

 

Z gory thx za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to w pewnym sensie racja. Szczególnie jak jeździsz szybko - wtedy silnk chłodzony powietrzem potrafi łyknąć. Jak się śmiga w niskim zakresie obrotów, czyli w przypadku GS`a w zakresie 4000 - 6000 to praktycznie nie powinien łykać oleju, ale jak wykorzystuje się go w 100% to spotykane. Taką konsumpcją oleju nie powinieneś się przejmować. Może być, że w ciągu najblkiższego czasu spalanie oleju spadnie, bo przy tym przebiegu silnik jest ledwo dotarty - może się jeszcze układać. Jako ciekawostkę podam, że w nowych Oplach producent podaje zużycie oleju nawet do 0,6 litra na 1000, co w przypadku samochodu uważam ża żenadę.

 

POzdro, Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam słowa Pawla :D Umnie tak samo bierze ok 0,2 l/1000 km. i to całkiem normalne. Podczas docierania samochodu (Fiat Siena 1,4 EL) mojego ojczólka także zauważyliśmy pobieranie oleju z silnika. Teraz nie bierze nic i spokojnie jeździ od wymiany do wymiany. NIe ma się czym przejmować :P

Pozdrówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czekam aż wypowie się niejaki Lars :P

 

Moja XJ bierze od 0,6 do 1,0 litra na tysiąc przejechanych kilometrów. Zużycie bardzo się waha. Praktycznie nie udało mi się jeszcze zrobić trasy 1000km wyłącznie poza miastem. Zawsze conajmniej 300-400km w mieście, także nie wiem na ile bierze w trasie przy szybszej jeździe, ile podczas częstych przyspieszań w mieście. W każdym razie bierze i muszę się do tego przyzwyczajać, bo PAWEŁ TAK KAZAŁ :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik dobrze Ci tu wyjaśnił. "Powietrzne" silniki mają większa tolerancję pasowań niż "wodne".

BMW boksery biorą olej i to nie tylko enduro. Ale tu ma też duży wpływ fakt ułożenia silnika. Olej który jest na dole cylindrów nie ma jak spłynać do misy olejowej i jest spalany. To m.in. dlatego w wojennych Zundappach "podniesiono" nieco cyl. do góry tworząc kat 175 st. Dlatego BMW nie powinno się dłuższy czas zostawiać na bocznej podnóżce.

Moje BMW w zależności od tego jak jeżdzę "bierze" 0.5 - 0.7 l na 5000 km, a Agghiowy GS też podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...