Skocz do zawartości

Drganie podczas hamowania - przedni hamulec


chudy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent Ducati ST4S ale model bez znaczenia, otóż od momentu kupna zauważyłem że podczas hamowania przednim hamulcem, kierownica i cała czacha wpada w wibracje chwilami dość duże. Dokręciłem łożysko główki ramy ale żadnego wyczuwalnego luzu nie ma także łożyska koła przedniego wyglądają ok, kolejnym podejrzanym są krzywe tarcze, ale po pierwsze nie wyczuwam żadnego pulsowania na klamce a po drugie domowymi sposobami tarcze wyglądają na proste, klocki ok połowy zużycia i równo się ścierają. Jedyne co zauważyłem to dwa różne typy tarcz z przodu czy to może mieć wpływ?

4897fa9cf650aa0em.jpg
1bfcdb86abbea809m.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło do góry, lekko hamować i patrzeć, czy okresowo, miejscami nie łapie mocniej.

Stawiam na problem z tarczą lub wewnętrzne uszkodzenie opony.

Później trzeba by się przyjrzeć łożyskom piasty.

Zakładam, że ciśnienie w oponie jest prawidłowe.

 

Żużu77, R12RT '05, Cieszyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze dwie rzeczy: sprawdzić luzy w przednich amortyzatorach, być może jest problem wewnętrzny ślizgów, coś uszkodzone oraz sprawdzić ciężarki kierownicy.

 

Raz miałem przypadek, że nie szło pozbyć się drgań, przy czym wszystko było sprawne.

Skończyło się dorobieniem ciężarków, sporo większych (wewnątrz rur kierownicy).

Dopiero zwiększenie bezwładności wyeliminowało wibracje.

 

Żużu77, R12RT '05, Cieszyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99% to któraś z tarcz.

A najgorsze jest to że to tarcze pływające i w żaden sposób oprócz podmianki nie wyczujesz która to z nich.

 

Wiem że to zaboli finansowo, ale tarcze wymienia się parami, a dodatkowo jeszcze każda z innej parafi. Takze juz było kombinowane.

Kup nowe+klocki, do tego serwis zacisków i zapomnisz o temacie hamulców w tym motocyklu.

Edytowane przez MłodyWilk22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...