Skocz do zawartości

Wyciek z bloku silnika. Honda Hornet 600cc 2001


sjs
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale zobacz ze jedna stara świeca jest uwalona tym co cieknie. Wychodzi chyba na to że Limo zgadł za pierwszym razem co jest przyczyną.

Jak świec niedokrecisz to nic nie bedzie cieklo tylko świeca zamieni się w pocisk balistyczny ;)

Trzeba zdjąć pokrywe i wymienić uszczelke lub przynajmniej spróbować dokrecić ja kluczem dynamometrycznym

Edytowane przez Bimbak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciek, nie jest z pierwszego od góry łączenia bloku oznaczonego 1. Tylko z drugiego nr 2 to dalej chodzi o to samo ?

 

Choć w sumie teraz zgłupiałem i mam mętlik.

 

Może to być tak jak pisałeś że cieknie z tych otworów a pęd wiatru rozsmarowała to po silniku że wydaje się że to spod drugiej uszczelki ... sam już nie wiem ... ZGŁUPŁEM

 

Wszystko się zgadza. Cieknie z otworów które są tuż nad łączeniem nr 2. A wyciek jest z łączenia nr 1 ale spływa w dół gniazda świecy i wypływa otworem.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo, bardzo dziękuje panowie za błyskawiczne odpowiedzi (szczególnie tobie Limo) :)

Uspokoiło mnie to znacznie bo już myślałem że z wyjazdu do Włoch, który planowałem od dawna nic nie wyjdzie ...

Tak to powinien mi to mechanior ogarnąć przy okazji jak bd robil mi w środę uszczelniacze w przednim zawieszeniu.

 

W razie czego orientujecie się czy bardzo skomplikowany zabieg to jest w Hornecie 600 2001 bo tam ta pokrywa jest zaraz pod ramą i chyba będzie trzeba trochę rzeczy wymontować by dobrać się tej pokrywy.

 

Jeszcze tak na koniec dla własnego spokoju ducha zapytam na uszczelkę pod głowicą to nie wygląda ?

To już by nie była raczej taka prosta i tania naprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uspokoiłeś mnie swoją pewnością bo na forum horneta twardo twierdzą że uszczelka pod głowicą... Tacy mechanicy ;D

 

Pytając z ciekawości już jak ten olej dostaje się spod Górnego dekla do tych kanalików ? Wyciekł byłby do wnęatrz gniazd swiec i spływał w dół ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie trzy świece w kąpieli olejowej. Uszczelka pokrywy zaworów do wymiany lub do silikonu jak Ci się pali. Limo prowadzi Cię za rączkę do zażegnania problemiku i jest tak jak pisał.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No typowo Limo prowadzi mnie przez świat motocykli jak dziecko we mgle, aż miło mi się idzie ;D

 

Bardzo sam bym się chciał zająć tą uszczelką, bo wymiana niebwydajebsię skomplikowana. Lecz z braku czasu (na ewentualne moje błędy) spowodowanego wyjazdem tym motocyklem do Włoszech zleciłem to mechanikowi przy okazji robienia uszczelniaczy w zawieszeniu.

 

Swoją drogą czemu te uszczelki tak puszczają od wewnątrz gniazd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...