Jump to content
Damian85

Skuter 125 dla żony

Recommended Posts

Witam i o drogę pytam...

Jaśnie Pany, co możecie polecić w kategorii "skuter" typu "maxi", jednak z silnikiem 125 (aby żona bez kategorii A mogła go prowadzić)?

Zależy mi na tym, aby był duży i nie wyglądał jak gówniana 50-tka dla gimnazjalisty.

Ze wstępnej analizy wyłoniłem kilku kandydatów:

1. Peugeto Satelis 125

2. Kymco Downtown 125

3. Suzuki Burgman 125

4. Yamaha X-Max 125

Najbardziej podoba mi się Peugeot, ale wyczytałem, że nie ma do niego w ogóle części i za remonty silnika trzeba bulić prawie tyle, co za cały skuter - czy to prawda?

Co polecacie?

Przy okazji - czy znacie jakichś sprawdzonych mechaników/warsztaty, które na terenie Wrocławia i okolic mogą dokonać sprawdzenia technicznego upatrzonego motocykla?

Będę wdzięczny za odpowiedzi.

Pozdrawiam,
Damian. ; )

Edited by Damian85

Miałem okazję jechać 1/3/4 znajomych z czego 1/3 jeżdżą kobiety i trochę krowiaste te skutery jeśli kobita filigranowa. Xmax najlepszy, wizualnie mega i prowadzenie także. Dla swojej kupiłem Hondę pcx a sam ją częściej upalam, mniejsza od tamtych, zwinna, super maszynka.

Edited by cichyl

Ja mam Kawe J125 ABS i jestem zadowolony :happy: .Co prawda mam ja dopiero od stycznia ubieglego roku i zaledwie 7 tys.km. przejechane no ale jak do tej pory 0 problemow.Mimo moich gabarytow i z plecaczkiem spoko daje rade.Spalanie okolo 3L-3.5L na 100km. Dosc krowiasta o wadze 188kg,Zbiornik paliwa 13L,ma sporo miejsca pod siedzeniem.

Nr.2 ma ten sam silnik co Kawa J125

Edited by Taurus 61

Dzięki wielkie za porady, bracia motonici. Pojeździłem, zobaczyłem kilka modeli na żywo i ostatecznie zakupiłem Kymco Downtown 125. Oby dobrze służył. :)

Ja jeździłem Burgmanem swego czasu, ale chyba źle kupiłem bo miałem kilka incydentów z elektryką. Dobrze że miałem serwis pod nosem. Miał trochę twarde zawieszenie jak dla mnie .. Teraz z żoną używamy B-maxa Bartona. Jak za 8000 zł to jestem mega pozytywnie zaskoczony jakością wykonania i komfortem podróżowania. Może trochę więcej mocy by się przydało, ale za to ekonomiczny jest. Ciężko też wymagać od chińczyka 14 KM za taką sumę pieniędzy. Ja mam wersję z oparciem i żonką jest bardzo zadowolona. Sama czasem jeździ nim na zakupy bo schowek też sporo pomieści.