Skocz do zawartości

[ROZ] Wypalające się swiece. F4i


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie dzięki wszystkim za wsparcie.
Właśnie ładuję akumulator :)



Przedmiot rozmowy


31225287_10216611466141456_2750639391574



Akumulator ładował się kilka godzin. (tryb SLOW Prostownik automatyczny dla aku zelowych)
Światła, klakson elegancko.
Niestety wciąż to samo - słychać pompę a później przy próbie odpalenia tylko takie -cyk i rozrusznik nie kreci.
Wiec może mechanik miał rację i motocykl jest zalany? ( winny regulator ciśnienia paliwa? wtryski?)
a może to np przez bezpiecznik?


Edytowane przez losiak59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dodam tylko ze widzę tutaj dwa odrebne problemy.

Pierwszy elektryczny: w pierwszym poście wspominasz ze trzeba czasem kilkukrotnie włączyć zapłon by w końcu odpalił a teraz najprawdopodobniej zmagasz się z następstwami tego problemu. Podejrzani to akumulator lub problem z wiązką (ewentualnie masą).

Jak masz auto i kable podłącz nimi moto z akumulatorem auta i spróbuj odpalić moto. Jeśli odpali bez problemu (spróbuj kilka razy) to masz aku w mocie do wymiany. Jeśli nadal doswiadczysz cykania to problem jest grubszy.

Zajmij się najpierw tym problem, a potem dopiero zobaczymy dlaczego się zalewa o ile to jest problemem w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co napisał pit jest możliwe ale mało prawdopodobne.

Poza tym raczej by już ci wczesniej nie odpalał i nie dał się odpalić więcej po takim motywie. Problem rozrządu dotyczy napinacza. Wstępnie objawia się grzechotaniem ktorego nie da się zignorować, jest tak "ciekawe" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy olewają tyrkotanie dopiero jak zaczyna szeleścić już jest jebitnie luźny i tu się robi nieciekawie. Byli tacy co jeździli z przeskoczonym o ząbek i szukali przyczyny bo jednak coś nie gra.

Pewnie moja diagnoza jest nietrafiona ale jak chcesz mieć pewność to odkręcasz górny dekiel i korek na dole w prawym deklu. Kręcisz wałem żeby ex i in na górnych kołach zębatych trafiły równo z powierzchnią głowicy przód tył a na dole znak trafił w mark T wtedy jest OK.

Moto Psycho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cały czas pytam jak może przeskoczyć łańcuszek skoro miejsca pod czapką a zębami na wałkach jest dwa razy mniej niż wysokość łańcucha?

Ktoś widział ten urban legend? Ja jeszcze nie.

 

 

TT

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zastanawiam się na tym zalanym motocyklem. Mechanikowi chodziło to, że świece są zalane, czy że paliwo jest w komorach spalania.

 

ps. Co do akumulatora, jestem mechanikiem, ale samochodowym. Na warsztacie mamy takie fajne urządzonko do mierzenia stanu naładowania i stanu technicznego akumulatora. Można w nim wybrać ustawienia na akumulatora żelowy, kwasowy, start/stop. Przyrząd jest malutki i drukuje wyniki. Czasem nawet jak akumulator jest naładowany, bo to jest wymagane to stan techniczny jest zły, to jakby ktoś chciał i tak nie odpali.

U nas np. sprawdzenie akumulatora jest darmowe. :) Co szkodzi autorowi podjechać do jakiegoś warsztatu i zapytać się o usługę. A akumulator motocyklowy i tak jest mały to nawet w przysłowiową reklamówkę można go wziąć.

Edytowane przez Piotrx95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nareszcie dobre wieści :)
Wróciłem od mechanika, problemem był jak słusznie pierwszy zauważył @Asmodan (dzieki) regulator ciśnienia paliwa.
Po wymianie motocykl chodzi jak złoto.

Problem z cykaniem występował ponieważ motocykl był zalany.
Akumulator był i jest w porządku.

Dziękuję wszystkim za pomoc i pozdrawiam. LWG

Edytowane przez losiak59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...