Skocz do zawartości

Kask miasto/trasa do 120km/h


Gość Urbajabba
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Urbajabba

Witam, obecnie zastanawiam sie nad zakupem nowego kasu. Wczesniej mialem kask hjc blade sv bardzo dobry integral jednak okazal sie zbyt ciezki jak na moj styl jazdy. Nastepny jaki kupilem byl ls2 jet i nadal go posiadam tutaj waga okazala sie idealna 950g jednak aerodynamika jest tragiczna i nie czuje sie bezpiecznie w tym kasku. Dlatego przygotowalem sobie około 600 zl na kolejny kask i zwracam sie z uprzejma prosba o pomoc w doborze.

 

Cechy jakie powinien miec, najwazniejsze od gory najmniej istotne na dole:

-do 600zl

-intgral badz szczeka(jezeli lekka)

-bardzo lekki

-dobra widocznosc

-aerodynamika

-sharp test

-pinlock

...

...

...

Fajnie jak niemialby niepotrzebnych dla mnie ficzerow typu blenda, system audio etc. Ktore podwyzszaja jego wage. Jedynym wartym uwagi jest pinlock po za tym nie potrzebuje niczego. Nie mam problemu z zakupami z zagranicy jezeli kask jest za 1000 a na amazonie ebayu czy alliexpress za 600.. biore. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie takie mam obawy. Nie można oczekiwać cudów od garnka za 600PLN. Nie myślałeś może o używce? Aaa i te testy sharp - ja nie jestem do nich do końca przekonany, ale to już indywidualna sprawa.

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozejrzyj się za suomiakami. Możesz trafić nówkę w swoim budżecie a to bardzo porządne kaski, na przykład taki:

 

https://www.ebay.com/itm/SUOMY-HALO-BIAGGI-MOTORCYCLE-HELMET-REPLICA-PINLOCK-SVS-DROP-DOWN-SHIELD-LARGE/232707170370?hash=item362e6da042:g:PlMAAOSw-vlVnxmO&vxp=mtr

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Airoh force xr 400.

Jest cięższy niż zakładany limit bo ma 1450g ale tego nie czuć.

W ogóle nie wiem jak te 250g mogłoby wpłynąć na komfort??

 

Ale do rzeczy, mam go już trzeci sezon. Aerodynamika jest spoczko - jeździłem nakedem z prędkościami dozwolonymi na "niemieckich autostradach" i nigdy mi głową nie zachwiało ani tez nie chciało zerwać kasku z głowy. Wentylacja akceptowalna, szału nie ma - mogłoby być lepiej ale da się żyć. Posiada blendę, też myślałem, że to zbędny gadżet ale jednak jest nieoceniona gdzie lubimy jeździć. Pinlock w zestawie - wiadomo po włożeniu nie uświadczymy pary.

Kupiłem go za 800pln, teraz patrząc po allegro można zdobyć taniej w okolicach 5 stówek. Myślę, że warto wziąć go pod uwagę.

O poziomie hałasu nie mówię, bo powyżej 110km/h w każdym będzie głośno.

Łoś50>Dragstar125>CBR125>FZS600>FZ6>CBR600>SV650>FZS1000>Versys650>G310r/gs>F850GS>K1600Gt>RnineT Scrambler>R1250GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

nie wiem, kto tą "zasadę" wymyślił, ale dla mnie jest zbyt kwaśna do strawienia. znaczy kompletnie pozbawiona jakiegokolwiek sensu; np. dla sportowego motocykla i "wyglądu" też niby ma być orzeszek..?

BTW "pośrodku"

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...