Skocz do zawartości

Rejestracja bez żadnych dokumentów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam motorynkę z 1989 roku i nie ma żadnych dokumentów. Nie mam pojęcia czy kiedykolwiek miała. Czy jest możliwość zarejestrowania jej jakoś na zabytek? Jeśli tak to jaki jest tego koszt i czy gdy przypuśćmy, że mam ją zarejestrowaną jako zabytek to czy muszę za nią więcej płacić czy coś, jakiś podatek od zabytku itp?

Jestem zielony w takich kwestiach więc proszę bez nerwów tylko spokojnie
Nic na siłę wszystko młotkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam to żeby zarejestrować zabytek musisz mieć absolutnie pełną dokumentację z historii pojazdu.

Tak wynikało z rozmowy z obecnym właścicielem Rolls Royce'a żony Ian-a Fleminga, które to auto

pojawia się regularnie na targach motoryzacyjnych.

W Twoim przypadku bym poszukał ramy z zarejestrowanymi papierami.

Niestety żyjemy w śmiesznym kraju i raczej nie przewalisz sprawy inaczej.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oldtimerbazar Wrocław to załatwia, wejdź na ich stronę, albo na filmiki na yt bo gość bardzo ciekawie opowiada na temat motoryzacji.

Z tego co gość mówi nie będzie z tym problemów, kosztów nie znam, trzeba dzwonić, bo podaje swój nr telefonu w filmikach i na stronie bazaru

Edytowane przez przemek96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyszukiwarka po prawej u góry. w przypadku dalszych pytań prosżę o dopisanie kolejnego posta do najlepiej pasującego tematu

a, oczywiście zarówno kwestia rejestracji zabytków, jak i radzenia sobie - w legalny sposób! - z brakiem dokumentów pojazdu były wielokrotnie na fm omawiane

 

zamykam, ew. pretensje wyłącznie odpowiednio uargumentowane - na pw

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...