Skocz do zawartości

Nowy silnik DR 125 Z Alle..o


Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zakupu nowego silnika z alle..o. Proszę o opinie. W moim silniku wał korbowy ma już luzy na korbie, gaźnik niedomaga, cylinder, tłok, głowica, łańcuszek talie sobie.

http://allegro.pl/nowy-silnik-kompletny-do-suzuki-gn125-dr125-i6237286433.html

Mój motor to Suzuki DR 125 2000 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej wyremontować na dobrych podzespołach to, co masz? Ten z ogłoszenia to chiński silnik niewiadomej jakości.

Zastanawiam sie nad jakością regeneracji wału korbowego, Ponoć jest to bardzo skomplikowane, kosztowne a efekt może być mizerny. Chińskie silniki smigaja po 60 tyś km i zużycia nie widać. Tylko czekam na opinie urzytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Włożyłem do ramy DR 125 silnik o który pytałem powyżej. Silnik po przerobieniu przedniego mocowania pasuje, silnik pracuje cicho równo, wkręca się na obroty i szybko z obrotów spada niby jest ok. ale zastanawia mnie kont wyprzedzenia zapłonu, gdyż na wolnych obrotach około 1000 obr/min ten kąt wynosi 38 stopni. Czy to nie zawczesny zapłon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki, że nie wiadomo kto zrobił ten silnik itp.

Mam chinola, Yingang 125 (czyli stary Romet ADV, silnik 156FMI A2) i wiadomo czego to jest kopia, ktoś do tego się przyznaje,

lata to w połowie Rometów itp.

Napisz kto wyprodukował ten motorek to będzie możliwość znalezienia jakiejś instrukcji.

Przyznam, że ja bym tego nie kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki, że nie wiadomo kto zrobił ten silnik itp.

Mam chinola, Yingang 125 (czyli stary Romet ADV, silnik 156FMI A2) i wiadomo czego to jest kopia, ktoś do tego się przyznaje,

lata to w połowie Rometów itp.

Napisz kto wyprodukował ten motorek to będzie możliwość znalezienia jakiejś instrukcji.

Przyznam, że ja bym tego nie kupił.

http://allegro.pl/silnik-125-cc-suzuki-gn-dr-125-hyosung-gf-gt-ga-i7155840811.html

Tak mi doradzili koledzy z innego forum. Silnik odpalił "od pierwszego" Pracuje cicho, równo, wchodzi na obroty i spada z obrotów szybko. Ale dziwi mnie ten kąt wyprzedzenia zapłonu 38 stopni na wolnych obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

125ccm są postrzegane mało motocyklowo więc pewnie tutaj wielu użytkowników tego sprzętu nie znajdziesz.

Wejdź na bardziej zorientowane pojemnościowo forum, a najlepiej na takie 125

(moderator jednego z nich mieszka tuż koło twojego sprzedawcy). Ja znam swój silniczek a o twoim nie chcę zmyślać bo nie wiem,

ale na 100% wielu go używa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...