Skocz do zawartości

Opel Signum / Vectra C


Nitomen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Moje obecne auto na F , Peugeot 407 zaczyna doprowadzac mnie do szewskiej pasji ..elektryka zyje wlasnym zyciem , myślę czy nie opier..olic to badziewie za kilka tys i nie kupic Opla Signum ( to samo co vectra c , tylko tyl inny) Warto się w to ładować. ? nie będzie to to samo co peugeot. ?

 

Kasa max 20 tys , 1.9 dyszel 150 KM .

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda ciekawie na papierku , 175 luca daje rade. Musze poczytac opinie o tym silniku.

 

A jak oceniacie same auto ? Cos czytałem o problemach z tylnym zawieszeniem i module cim w przelaczniku zespolonym pod kierownica (podobny problem ma p407 , ale tu tylko esp wysiadzie, a opla moze unieruchomic )

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Vectrę C 1.9cdti 150KM, którą od nowości zrobiłem 200.000km. Do tego momentu była praktycznie bezawaryjna. Żadne dwumasy, turbiny czy tam DPF. Inna sprawa, że jeżdżę głównie w trasie a nie po mieście. Sprzedałem ją kumplowi jak miała 3 lata i te 200 tysi przejechane. Zrobił jej jakiś program na moc około 180KM. Teraz ma przejechane jakieś 260tysi (od sprzedaży minęły jakieś 4 lata) i coś tam przy niej robił, ale nic poważnego. Coś z zawieszeniem i egr na pewno. Aaaa i jeszcze odpadły mu lusterka :) Tyle, że on z kolei jeździ głównie po mieście.

Generalnie to bardzo dobre wozidło było i mega tanie w eksloatacji.

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a to ponoc to samo co vectra, tylko tyl ma inny. Zapytaj gościa co z nimi nie tak ?

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta myślałem nad accordem VII , ale te pękające polosie i ruda szmata jakoś mnie zrazily ...no i placimy jak za klase premium, a otrzymujemy zwykle plastikowe jeździdlo które pali jak by mialo ze czysta kuni.

 

Opel wiem ze to nie będzie bmw...i w sumie pluje sobie w brode ze mnie odwiedliscie od zmiany P407 na ojca E39 525d , buda byla troszkę do roboty bo rudy zawitał, ale reszta byla bardzo zadbana. ..głupi byłem niestety.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazjonalnie jeździłem signum'em a nawet dwoma, niestety sypały się jak choinka po trzech królach, design w środku też mało ciekawy a za 20 koła można kupić dużo ciekawych dupowozów, osobiście nigdy nie szedłem w kierunku zakupu diesla ale może honda "ufo" ? albo 1.8 benzyna albo 2.2 diesel, silniki ropolubne bardzo dobre a jedyny mankament to sprzęgło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może Volvo S60 z 2.4 D5 , ewentualnie V70 z ok 2005 roku

 

dobre blachy, trwałe i prosty zawias, w benzynach sypią się przepustnice i przekładnie kierownicze, w dieslu nie wiem podobno trwałe,

mam w domu s60 07r. 2.0T - spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Co do signuma - mieliśmy 3 w firmie i powiem tyle - dosyć szybko doszły nam nowe auta, fordy mondeo, bo signumy strasznie się z serwisem zakolegowały. Szczytem było pęknięcie bloku silnika przy 130kkm. Silnik oczywiście 3.0 .
To, że żarły olej byłoby sporym niedopowiedzeniem - one wręcz pochłaniały całe bańki. Auta nie jeździły dużo, ale z 2 razy w miesiącu dolewka była.

Mondea niedługo będą sprzedawane i na ich miejsce mają wejść nowe insignie, może nie będą się tak sypać jak jedynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...