Skocz do zawartości

Ile ci zajelo pelne opanowanie dosiadu ?


Bennywigry
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że temat już trochę stary, ale...

 

Dodam jeszcze ze jezdze w Texach, i sie slizgam normalnie na tym baku udami. Pewnie jest roznica w skorze jazdy jezeli chodzi o nie slizganie sie ud o bak ?

Odpuszczenie gazu na wiekszych obrotach skutkuje od razu slizgnieciem sie do przodu u mnie, jezeli chcem tego uniknac to naprawde mocno musze zaciskac nogi a tak dlugo to ja nie pociagne hehe, pare razy i juz mi miesnie wysiadaja.

 

... przede wszystkim źle siedzisz na motocyklu. W tego typu motocyklach i bardziej sportowych powinieneś siedzieć jak najbliżej baku, a nie na środku lub końcu siedzenia. Wtedy nie będziesz musiał tak kombinować, ściskać baku, skończy się też lecenie do przodu przy hamowaniu czy odpuszczaniu gazu. A i ręce którymi się zapierasz też Ci podziękują - powinny być luźne, a u Ciebie założę się, że jesteś bardziej pochylony, opierasz się na rękach, napinasz je i zazwyczaj masz wyprostowane w łokciach.

Stomgripy o których koledzy piszą faktycznie dają rade, ale to nie jest recepta na Twoją złą pozycję na motocyklu tylko pewnego rodzaju półśrodek. W pewnej odległości od siedzenia tzw w odległości pięści, siedzimy tylko przy sportowej jeździe jak chcesz schodzić na kolano, a nie przy codziennej jeździe i to jeszcze nowicjusza.

 

Sam wiele sezonów jeździłem w tekstylnych ciuchach i absolutnie nie widzę problemu latania po siedzeniu jak tu niektórzy piszą, tak więc jest to kwestia odpowiedniej pozycji.

 

PS Motocykl tak czy inaczej za mocny na naukę jazdy - co też powoduje spinanie, a respekt przed "mocą" i nie odkręcanie to co innego niż Twoja podświadomość i strach przed motocyklem.

Instruktor nauki jazdy A,B - Poznań

http://szkola-motocyklowa.blogspot.com/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

No texy to do siebie mają, że latasz po siedzeniu jak kot po parkiecie.

Hmm... na początku sezonu jeździłem w tekstylnym kombinezonie (Adrenaline Sunset), ale po dwóch szlifach (trening), musiałem je wywalić, bo się rozpruły w 3 d...

 

Następny kupiłem już sportowy, skórzany, 2-częściowy kombiak (Seca REV UP).

 

Pierwsza rzecz, która rzuciła mi się w oczy, to że o ile skóra dobrze przylega do ciała, to się znacznie bardziej ślizga na "gołym" baku. Różnica była bardzo odczuwalna.

 

Musiałem wyraźnie mocniej ściskać bak (bez gripów) udami, aby trzymać się tak samo jak na tekstyliach - widoczne głównie przy mocnym hamowaniu (bez podpierania się o kierę of course).

 

Możliwe, że skóra trzyma się lepiej gripów, ale na "gołym" baku jest wyraźną ślizgawka w porównaniu do tekstyliów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No texy to do siebie mają, że latasz po siedzeniu jak kot po parkiecie.

 

Bimbak

 

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ! To teraz juz rozumiem, tylko z drugiej strony nie rozumiem, dlaczego w takim ukladzie jakiekolwiek firmy te textylne ciuchy wogole produkuja ?

 

W Tax'ach tez da sie jezdzic

 

A co do dosiadu, to ten i owdzem przez Jakis czas da sie utrzymac a potem to juz órganizm sam sobie ten " dosiad " dobiera, wiec spoko ! :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do dosiadu, to ten i owdzem przez Jakis czas da sie utrzymac a potem to juz órganizm sam sobie ten " dosiad " dobiera, wiec spoko ! :icon_mrgreen:

 

:crossy:

 

Gdy trzeba wykonać jakiś manewr, to się człek pochyla i włącza "tryb bojowy", ale jak ma się prostą i spokojną drogę, to kto komu zabroni dosunąć się do baku, wyluzować i wyprostować? ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos źle przeczytałeś. Skóra trzyma bardzo dobrze. Dużo lepiej jak każdy tekstyl który miałem, a trochę ciuchów moto już przerobiłem. Tylko po prostu kosmetyki których używasz powodują że się ślizga. Za dużo mleczka używasz. Ja od lat już tylko wody i mydła używam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...