Skocz do zawartości

krzywienie sie silnika w 250


YAGO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moje doświadczenia były takie, że silnik uciekł w bok na tyle, że nie dało się założyć standardowej zębatki 19. a jedyni 21. która miała dłuższy kołnierz i łańcuch nie ocierał o karter ;) Poza tym, w niczym mi to specjalnie nie przeszkadzało...

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przygladales sie ukasz dokladnie zebatkom po jakims czasie jazdy z krzywym silnikiem ?

 

Na warsztacie spotykam takie oto zeczy:

 

zebatki zjechane po bokach a takze czasami silnki przymocowane na 1 z 2 srub ( pęknięte ucho mocowania)

 

U siebie rozwiązalem problem krzywiacego sie silnika w ten sposób ze otwór w silniku ( na zlozonym silniku) potraktowalem rozwiertakiem a następnie wytoczylem pod to wszystko dosc pasowną srubę z gwintem M8 oczywiscie. Mysle ze cos to dalo....

aczkolwiek staram sie delikatnie startowac..... i jakos silnik jeszcze jest prosty.

 

Co prawda upierdliwe staje sie jezdrzenie ze swiadomoscia ze jak dasz ostrzej po gazie to ucieknie ci silnik na prawo ;)

 

Trzeba by sie tym zając na powaznie i moze dorobic jakis uchwyty z innej stali ...

Prawda tez jest taka iz te mocowanie za duzo jest oddalone od "lini" zębatki zdawczej ... no i wystepuje tam momen gnący.

 

to chyba na tyle z mojej strony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą być także zużyte tulejki zawieszenia silnika.

Niestety do ich wymiany trzeba zdemontować wahacz.

A to czasem nie jest łatwe.

Także warto zastanowić się i zamiast oryginalnych tulejek zastosować dorobione z lepszego materiału np teflon.

Po demontażu najlepiej posmarować oś wahacza smarem grafitowym który znacznie ułatwi ewentualny późniejszy demontaż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam wszystkie te gumki powymieniane, silnik sie przekrzywil niedawno-po tym jak dotarlem silnik i zaczolem normalnie jezdzic :twisted: mam 17z na zebatce i jak ostro startuje na asfalcie to slysze takie strzelanie-niemam zamiaru dowalic lozyska , zebatki ani lancucha wiec musze cos z tym zrobic bo zero frajdy jak sie ma moc ktorej niemozna wykozystac na asfalcie.... , zastanawiam sie czy niedac dorobic tulei z bakelitu

Usługi IT - www.tricori.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...