Skocz do zawartości

Kawasaki Gpz500 roziwercone gniazdo swiecy.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedawno stałem się posiadaczem kawasaki gpz 500 przez pierwsze 400 km wszystko było wporzadku po czym motocykl zaczął mi słabo odpalać, a ostatnio już nie odpalił. Postanowiłem wymienić świece i okazało się że na jednym cylindrze jest rozwiercone gniazdo swiecy i założona świeca samochodowa... czy taki patent zrobiony za kadencji poprzedniego właściciela ma rację bytu i motocykl może bezawaryjnie jeździć?

 

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej nie da, bo jest rozwiercone z 12mm na 14mm. W sumie o ile głowica nie popęka od otworu świecy to może to jeździć, ale najlepiej to byłoby wymienić głowicę.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys robilem podobny numer w swoim motocykla (Honda cb 400), ale druga glowica byla juz w drodze. Jezeli cieplota swiecy jest dobrana prawidlowo to ma to szanse dzialac. Ale lepiej wymienic glowice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej to, to już nic nie zmienia czy masz tam tulejkę czy świecę to i tak masz rozwiercony otwór a to skutkuje tym , że zostaje dużo mniej "mięsa" między otworem świecy a gniazdem zaworu co może doprowadzić do pęknięcia w tym miejscu. Problematyczne może być tylko wykręcanie tej świecy bo pewnie ciężko klucz wsadzić.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłoby to skręcane na klej który się daje na szpilki do głowic, właśnie nie ma problemu z wkręceniem normalnie nasadka wchodzi. Z chęcią bym to zrobił jak należy ale kupiłem ten motocykl z myślą przejezdzenia jednego sezonu bo miałem bardzo długa przerwę a jak w pakuję dużo kasy w silnik to szkoda będzie sprzedać go bo kasy nawet w małym stopniu nie odzyskam

 

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz ja się tak nieświadomie nadzialem.... Jak to będzie smigalo i nie będzie z tym problemu to uprzedze kupującego co i jak jest zrobione a jak to nie zda egzaminu to albo sprzedam za odpowiednio z niską ceną albo będę musiał zainwestować i pojeździć z dwa sezony...

 

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W samochodach naprawia się zniszczone gniazda świec przy pomocy tulei redukcyjnych.

Wrzuć w google hasło : zestaw naprawczy gwintu świecy zapłonowej.

Wydatek rzędu 20 zł. To nie jest "inwestycja" ;)

Sposób jest już znany i nie w nim problem tylko w tym, że materiału między gniazdem świecy a zaworu niewiele zostaje i nie wiadomo czy głowica nie pęknie.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh zaraz wyjdzie w temacie że mi szkoda nawet 20zl w motocykl włożyć o inwestycji czy dokladaniu do motocykla mam na myśli nowa sprawna głowice i wszystkie czynności które się powinno wykonać podczas tejże wymiany, _Monter_ czy w dolnej części jest mniej materiału aniżeli to co widoczne z góry bo na pierwszy rzut oka wydaje się że jest na tyle jeszcze materiału że powinno być ok?

 

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...