Skocz do zawartości

Hypermotard - pozycja


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

Jest to moj pierwszy sezon na Hypermotardzie 796. Kupujac go spodziewalem sie ze pozycja na tym a la miejskim super moto powinna byc raczej dosyc wygodna i niemeczaca konczyn, jednak okazalo sie inaczej. Po 40-60 minutach jazdy zaczynam odczuwac bol nog, stawow i bioder, najbardziej czuc to przy zatrzymaniu i zestawianiu nog. Podobnie jest po tuz zejsciu z moto az mnie wygina z bolu przez kilkanascie sekund. Zastanawiam sie czy to normalne czy moze mam jakas niekorzystna budowe ciala? A moze nieodpowiednia pozycje? Czy ktos jezdzacy tym modelem moglby sie wypowiedziec czy ma podobnie?

Edytowane przez RHomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie jest to wygodny motocykl. Trzeba było pomyśleć o Multistradzie. Jedyne co mogę na szybko podpowiedzieć, jeżeli drętwieją ci nogi to staraj się od czasu do czasu stawać na motocyklu. Supermoto czy enduraki całkiem dobrze się tak dają prowadzić. Poprawi to ukrwienie kończyn i da odpocząć stawom. Możesz też poszukać wygodniejszej akcesoryjnej kanapy do tego modelu.

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde ja nadal nie rozumiem, tematu- wygody/ nie wygody... mimo, ponad 30 lat jazdy jednośladami praktycznie bez przerwy....

 

Nie kumam takiej "cza-czy"

 

Masz na mysli ze na kazdym jest ci wygodnie?

 

Wczesniej jezdzilem pare lat enduro na WR450 wiec jest to moj pierwszy sprzet miejski. Na Wrce moglem jezdzic i 2 godziny i zadne bole mi nie dolegaly. A wiadomo mialem buty enduro na zawiasie ktore sa duzo sztrzywniejsze oraz ochraniacze na kolana i piszczele. Tutaj jezdze w jeansach starsa i SMX5 i po 40 minutach od pasa w dol wszystko mnie napier... a jak opuszczam nogi to jeszcze wielokrotnie bardziej.

 

Chcialem po prostu zapytac czy to sa odczucia typowe czy moze tylko ja tak mam z jakiegos powodu.

 

Co do samego siedzenia to znalazlem cos takiego http://www.ebay.pl/itm/Gel-Pad-XL-for-Motorcycle-Seat-Ducati-Hypermotard-796-Comfort-Cushion-Insert-/401260701760?hash=item5d6d006840:g:RI0AAOSwjDZYfVjc na nogi raczej nie pomoze ale moze poprawi wygode samego siedzenia.

Edytowane przez RHomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę, motocyklem, nie szukam wygód, szukam, czegoś innego, do wygody to mam auto- na głowę nie pada i jest ciepło i przyjemnie :icon_mrgreen: hahhahahahha

 

Gdyby w Polsce był klimat sprzyjający w miarę bezpiecznej jeździe, oraz z innych względów( np. wożenie dziecka), to mógłbym nie mieć auta... taka prawda...autem rocznie robię może z 5-6 tys km ( kolejka w jeździe do roboty+ wożenie Córki), a motocyklami ok. 18 tys... w tym 16 tys. w terenie :lalag: :buttrock: :clap: ... i popatrz na mój Pesel pod avatarem :icon_mrgreen: ... jeżdżę od 1978 roku - zawsze miałem 1- ślad, na początku Komar a potem tylko motocykle :icon_twisted: :buttrock: :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janku podobnie, jak w motocyklach, w ludziach również występują różnice w budowie i wykończeniu detail :).

Mi się wydaje, że bóle stawów i bioder, a to też staw mogą być związane z wibracjami. Bardziej stawiałbym na izolację nóg od podnóżków poprzez albo zmianę podnóżków na takie z elementem gumowym wygłuszającym wibracje. Mi po jeździe na Ducati puchła prawa kostka, którą miałem kiedyś kontuzjowaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...