Jump to content
Wilczewicz

Triumph Street Triple - szum i szarpanie silnika

Recommended Posts

Cześć! Czy u was też słychać szum silnika który ustaje po wciśnięciu sprzęgła? Szumienie pochodzi z okolicy kosza sprzęgłowego. Słychać go na biegu jałowym jak i po wrzuceniu biegów. Najbardziej słyszalny jest przy schodzeniu z obrotów.

Druga sprawa to jak zachowuję się wasze moto na 1-2 biegu przy zamkniętej przepustnicy? U mnie nie ma płynnej jazdy tylko szarpanie i nie wiem czy to normalne zachowanie czy coś ponad normę? To samo dzieje się przy dojeżdżaniu do świateł czy chamowaniu na niskich obrotach.

Motocykl z 2008 roku, ale kupiony z 8k km w pełni udokumentowanego przebiegu. Moto po wymianie świec i filtru powietrza.

Edited by Wilczewicz

Szum z okolic kosza sprzęgła to normalna rzecz w większości motocykli. Jak cichnie po wciśnięciu klamki to ja bym się nie przejmował.

A co do szarpania na niskich obrotach - pewnie to Twoja pierwsza sportowa 600tka ;) Tym się nie jeździ na wolnych obrotach bo zarżniesz silnik, wszystkie podzespoły dostają ostro po tyłku a rozrząd wytrzyma 1/100 tego co powinien. Ten silnik ma moc maks przy grubo ponad 10 000 obrotów, moment też pewnie w podobnej granicy. Odpowiedź się sama nasuwa. To musi mieć obroty, to nie samochód.

No właśnie z tym szumem to chciałem tylko potwierdzić.

Jeździłem triumphem tigerem 800 i tam szarpania nie czułem więc to mnie zastanawiało i skłoniło do zrobienia wywiadu:) To jak mam jeździć nim w korkach? Nie schodzić poniżej 5k obrotów ?:)

Jeździłem triumphem tigerem 800 i tam szarpania nie czułem więc to mnie zastanawiało i skłoniło do zrobienia wywiadu:) To jak mam jeździć nim w korkach? Nie schodzić poniżej 5k obrotów ? :)

Motocyklem nie stoi się w korkach :wink: :biggrin:

Jeździłem triumphem tigerem 800 i tam szarpania nie czułem więc to mnie zastanawiało i skłoniło do zrobienia wywiadu:) To jak mam jeździć nim w korkach? Nie schodzić poniżej 5k obrotów ? :)

Tiger 800 to silnik o zupełnie innej charakterystyce, nie ma co go porównywać do Streeta. W korkach trzeba jeździć na pierwszym biegu, ot cała filozofia ;)

To w takim razie w pierwszej kolejności do przejrzenia naciąg łańcucha, równomierność jego rozciągnięcia oraz gumy zabieraka.