Skocz do zawartości

tarcze sprzęgłowe


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam pytanie moto to aprilia rs 50/80 am6

ślizgają mi się tarcze sprzęgłowe i chce kupić nowe

tylko nwm właśnie które będą lepsze

polini czy top performer ?

mój set to airsal 80, dellorto 21 itd.

tylko te sprzęgło nie da się jechać

a olej mam 10w40 motul transoil

 

proszę o szybką pomoc :)

Edytowane przez biker_boys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie tarcz ci nie pomogę.

Za to w temacie oleju, podałeś rzeczy najmniej istotne, pominąłeś zupełnie parametr JASO i klasę jakościową...

JASO determinuje olej, czy nadaje się do pracy sprzęgła mokrego, a klasa jakościowa przeznaczona do tego typu silnika...

 

Żużu77, Cieszyn, R12RT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem do minarelli am6 tylko i wyłącznie 10w40. Jak pisałeś 75w90 nie nadaje się do tego rodzaju silnika ,ponieważ jest za gęsty a z innymi gęstościami nie warto kombinować bo nie wiadomo jak się silnik zachowa. Każdy poleca 10w40 do am6 i w 99% nie ma problemów, na większości forach ci go polecą :) A i zapomniał bym olej powinien być pół synetyczny. Co do motula transoil się nie wypowiem ,ponieważ mam zalany motul 10w40 do 4T jest to trochę inny olej i u mnie sprawuje się bez zarzutu(Sprzęgło się nie ślizga, biegi wchodzą cicho jak na 10w40 itd.) A co do motula transoil 10w40 opinie są w dużej większości pozytywne i trudno znaleźć negatywną opinie na temat tego oleju. Co do tarcz to moim zdaniem polini to bardziej zaufana firma ,ponieważ mam w motocyklu trochę części z tej firmy lecz podobno tarcze top performer są dobre i jeżeli miał bym kupować to bym kupił polini ,ponieważ miałem do czynienia z polini ale jak chcesz zaoszczędzić trochę kasy to bierz top perfomer gdyż wielkiej różnicy nie ma.

8a0602965680de3afb609e7f7de6e72e_orig.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od początku był zalany motulem ale sprzęgło się ślizgało wiec wypłukałem skrzynie wlałem 75w90 i przestało się ślizgać lecz biegi wchodziły tragicznie, więc znowu wypłukałem i zalałem motulem biegi supcio lecz sprzęgło się ślizga.

oszczędzać nie będę wole dołożyć ale ma to dobrze działać chodzi o tarcze

 

skrzynia biegów i sprzęgło pływają w tym samym oleju tylko wał osobno bo to 2t

sam dokonałem wymiany

 

jedynie pisze że to olej do skrzyń biegów z mokrym sprzęgłem stosowany do wyżyłowanych silników i wysokich temperatur który ma dużo lepsze właściwości klejące i jest to odpowiednik sae 90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki.

To do weryfikacji będą w takim razie tarcze, przekładki oraz sprężyny. A czy zewnętrzny mechanizm sprzęgła jest prawidłowo wyregulowany?

Z racji, iż nie znam tego konkretnego moto, jeżeli jest to linka, czy ma właściwy minimalny luz? Przy hydraulicznym sterowaniu sprzęgła - czy płyn może się swobodnie cofać po puszczeniu dźwigni na kierownicy? Może sam wysprzeglik zacina się i nie pozwala na pełne działanie sprzęgła.

 

Żużu77, Cieszyn, R12RT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak są tam 4 sprężyny one są miękkie podłożyłem pod nie 2.5mm podkładkę co je mocniej dociska do kosza sprzęgłowego mniej się ślizga, wiec myślę że sprężyny są na pewno szmelc przekładki nie mają rowka nie są wyjechane a same tarcze się przypaliły, w 90% jestem pewny że to wszystko do wymiany tarcze sprężyny dla spokoju przekładki tak samo

sprzęgło chodzi na linkę na koszu wyregulowałem że po puszczeniu klamki ma luz ~3mm wiec jest dobrze

 

na zimnym i letnim silniku się ślizgają i to bardzo gdy złapie rezo to od razu wchodzi na wysokie obr.

gdy się przejedzie ~6km to 1-2 bieg się nie ślizga lecz na 3 już zaczyna a potem do 6 to tragedia

mniej gazu i było by dobrze tylko gorzej jak się wyprzeda i jest koło 80 km/h dasz mu gaz a tu na obr wchodzi i nie chce jechać

 

tylko teraz pytanie jakie te tarcze jaka firma lepsza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie tarcz - trza pytać tych, co takie używają.

W temacie sprężyn - wygląda na to, że utraciły własność sprężystości na skutek przegrzania ślizgającego sprzęgła.

Powymieniaj części i powinno być dobrze.

Odradzam jazdę w takim stanie, bo wysoka temperatura narobi jeszcze większych spustoszeń.

 

Żużu77, Cieszyn, R12RT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak zamówiłem tarcze przekładki z polini tuningowe pod większą moc

w oryginale są 4 tarcze 3 przekładki

w polini jest 5 tarcz i 4 przekładki + sprężyny

są cieńsze tarcze o 0.5mm i przekładki ale za to wchodzi 5 sztuk sprężyny są twardsze i kilka mm dłuższe

tarcze wymoczyłem w oleju

dziś pojeździłem i całkiem inne moto nic się nie ślizga wszystko ładnie chodzi

na dzień dzisiejszy mogę polecić te racze polini ze sklepu mieloch motocykle :D

dziękuje za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...