Skocz do zawartości

Kawa ZR7 gaśnie podczas jazdy...


qla
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, mam problem.

Podczas jazdy ze stała prędkością czasami zdarza się, że moto zwalnia(trzymam manetkę w tej samej pozycji), odkręcam więcej, chwila zawahania i moto przyspiesza, ale jak trzymam równo manetkę, znowu to samo, a po chwili obroty spadają i gdy włączę luz, moto gaśnie.
Samo z siebie już nie odala. Nie reaguje na kręcenie kranikiem, dopiero kiedy poruszam przewodami WN moto odpala i jedzie dalej normalnie. Gdy moto gaśnie, prąd jest bo kontrolki i lampy sie palą. A przy próbie odpalenia słychać tylko klikanie (jak przy słabym akumulatorze).

Teraz pytanie...co to się dzieje?;/

mi się mierna wiedza i pomysły kończą;/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się właśnie zastanawiałem, ale: moto odpala bez sprzegła jesli jest na luzie i stoi na stopce... więc nie wiem czy stopka ma wpływ na uruchomienie moto (w sensie - rozumiem, że jak czujnik stopki dostanie sygnał" stopka wypuszczona" to silnik gaśnie... ale jak stanę w końcu, włączę luz, wcisnę sprzęgło, to dalej nie pali)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z GPZ tak miałam. Stopka była przyczyną. Rozruszałam ją i było po problemie. Wcześniej miałam problem z gaśnięciem podczas jazdy - przyczyną był też wąż odpowietrzający bak. Przypalił się (był poprowadzony inaczej niż standardowo) i bak nie miał tego ciśnienia co powinien. Jak po zgaśnięciu nabrał ciśnienia to jechało od razu, ale były sytuacje, że obroty spadały, było słychać, że tłoki pracują ale nie ma paliwa by moto jechało.

Tak więc sprawdź stopkę i tego węża odpowietrzającego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...