Skocz do zawartości

Nowy Wektor Sport czy uzywana Honda Nsr ?


Rekomendowane odpowiedzi

A wiec co wy byscie wybrali

Patrzac na to, ze motorek mialby mi poslozyc do nauki, aby w przyszlosci wsiasc na 600 lub 750.Jezdzilem na skuterach simsonach itp itd

I sie zastanawiam nad Nowym WEKTOR SPORT 150 (2004r. ofoliowany nawet juz od 5,5tys mozliwosc odpisania Vatu 22%) lub Honde sprowadzona w po listopadzie juz ten nowszy model z lampami "kocimi" czyli nawet juz rocznik od 1995r (wiem ze takie wychodzily juz)

Fakt ze ten wekto to nie wiadomo co

Nieodblokowany jedzie 110km/h po 1tys. mozna go odblokowac w salonie za free a odlbokowany juz 160 km/h

A Honde NSR znacie juz na wylot to nie bede wypisywal jej zalet

Ponoc

"Silniki oraz podzespoły w tych maszynach są na licencji HONDY, produkowane we WŁOSZECH !!!. Zapewniamy roczna gwarancje oraz serwis. Zapraszamy do współpracy na dogodnych warunkach"

Niby fajnie

Tutaj link do opisu Tego Wektora

http://motosylux.w.interia.pl/wektor_sport.html

 

p.s

Z gory dzieki za rady i jesli ktos ma Wektora to niech cos o nim napisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybral Honde NSR 125 bez żadnego namysłu (w tej sytuacji gdy masz takie 2 maszyny do wybrania)

Honda ma lepszą jakość łatwiej dostepne części + ogromny wybor części używanych np. plastiki beba latwiej dostepne niż do takiego wektora, Honda jest ładniejsza, ma lepsze, dużo lepsze osiągi, mniejszą utrate wartości i lepszy serwis.

A ten wektor to jakieś koreańskie g... i nie wierz że można go odblokowaś i pojedzie 160km/h bo tak nie będzie gdyż posiada on4 suwowy przestażały już silnik i on tak wysoko nie jest w stanie sie kręcić.

Wektor jest brzydki (to oczywiście kwestia gustu i moje zdanie) ale jak wygladaja te kola ktore zreszta są montowane do choppera tej firmy.

Wydechy też sa przegięte.

Nie pakuj sie w wynalazki!, za pare miesięcy firma może upadnie i będziesz sie bujał z rozwalonym czymś do czego nie kupisz glupiej śróbki bo bedzie jakaś nietypowa.

Do zobaczenia na trasie (mam nadzieje że na NSR będziesz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czesciami do Wektora nei ma zadnego problemu

Dlaczego sadzisz ze 4 suw to przestarzala kontrukcja patrzac na to ze wszystkie motory sa na tej podstawie budowane

Faktem jest to ze 4 suw do malych pojemnosci to totalna porazka (tak jak Honda Varandello czy jakos tak )

 

Mnei tez NSR'ka bardziej sie podoba(ale teraz za bardzo o to mnie nei chodzi), ale jak kupie jakas co ma ponad 30 tys i nei miala remontu to kapitalka do mnei nalezy, wiec nie ciekawie (jakies 800zł ) a chce za jakis 1 tys lub okolo sie ubrac (kurtka kask rekawice spodnie)

Inna sprawa jest kupno Hondy po remoncie, bardzo bym chcial trafic na taka u Niemca i w dodatku zablokowana ;)

A teraz to bym chcial jakis nieawaryjny motor i przejezdzic dwa sezony i kupic hmm jakas 600 ;)

Byle byl 125

 

dzieki za porade, dalem sobie duzo do przemyslenia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w 100% tach NSR_ka na vektora skonczy sie gwarancja i potem zacznie sie sypac jak te inne, a mam znajomego ma choppera tego (cos na CH nie wiem jak sie pisze )i kurde skonczyła sie gwarancja kilka dni i zaczol sie mu sypac - badziewie

 

 

 

pozdro.ŚWIR ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem to po Hondzie Varandello ( czy jakos tak si episze) ze to jakis ki.Gora 110km/h i wiecej nie pojedzie.Lepek zapemnial mnie ze jak go odblokowal to w 2 jechal 150 km/h ;)

A wszystko chyba co Made in USA (a ponoc czesci maja od Hondy :lol: ) to tak jest

Jednak NSR Welcome Germany ;)

p.s

Znacie moze jakies miejsca gdzie szukac motoru za granica np.Niemcy :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik Wektora to konstrukcja jeszcze z lat 70! Jest to przestażała konstrukcja która nie lubi wysokoich obrotów i nie da sie jej podrasować tak by ta maszyna szła 170km/h.

Honda robiła tylko 125 a wektor ma już silnik rozwinięty (150) na licencji Hondy i bedzie problem z tłokiem idt...

Niektóre wymiary też są zmienione.

Nie pisze Tonie na złośc, sprzedawca Wektora powie Tobie wszystko co chcesz tylko żeby to sprzedać.

Od wektora wolał bym już to http://www.szot-motor.com.pl/motocykle_opi...hp?model=wicher

Przynajmniej firma istnieje od 5 lat na rynku polskim i wprowadza nowe modele.

Kup NSR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha , wektor 160 pojdzie, ja jeszcze nie widzialem markowej 125 4 suw zeby tyle poszla , to wektor juz na pewno heheh. nie no jest mozliweosc zeby go tak podrasowac zeby szedl te 160 ale trwalosc silniczka to by bylo tak z 500km, to jest moja ocena , poza tym bedzie ci bardzo ciezko sprzedac tego stwora za rok czy dwa, a nsr puscisz bez wiekszego problemu, bierz nsr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja bym się jednak zastanowił bo co nowe to nowe... sam docierasz i wogule wiesz na czym jezdzisz (siedzisz). Od przyszłego sezonu ma byc sprzedawany ten Wicher 200ccm z Szot-Motor ja już bym bardziej na to się zdecydował (i niewiem czy sam sie nie zdecyduje ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde, ale "wicher" co to za nazwa, nie mam nic do samego motocykla bo nie wiem o nim nic, ale sama nazwa mnie odstrasza. I choć motocykl może być jaknajbardziej wart swoich pieniędzy to nie chciałbym jeździć czymś co nazywa się wicher a przegoni go lekko podrasowany maluch. Ekipa od marketingu dała D... ostro. Szkoda że nie rakieta.

 

A z drugiej strony szkoda ze nikt nie testuje tego w naszych mediach bo być może są to wartościowe "wynalazki" a ludzie są nastawieni z góry sceptycznie, cometa przetestowali i wyszedł całkiem całkiem jeżeli celowałbym w ten typ motocykla co comet 650 to pewnie wybrałbym nowego koreańca zamiast droższego o 10 kzł japońca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde, ale "wicher" co to za nazwa

 

Wicher to Ja :mrgreen: Tak mówią na mnie znajomi :mrgreen:

 

Teraz wracając do tematu, to widziałem takiego Wektora u mnie na giełdzie w Gliwicach-Sośnicy. Nie wiem,ale jeżeli chodzi o mnie to sprzęt ten stylistycznie wygląda juz bardzo archaicznie. Nie wiem jak od strony technicznej,bo jakos specjalnie nie interesuję się ta pojemnością,ale zapewne też szału nie ma.

W każdym bądź razie wolałbym używanego japońca, niż tego Wektora.

 

Polecałbym jednak rozejrzeć się za jakąś używaną japońską konstrukcją i do tego czterosuwową ;)

 

Oczywiście wybór należy do Ciebie :mrgreen:

Najlepszym dowodem na istnienie obcej inteligencji w kosmosie jest to, że nas nie odwiedzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w normalnym świecie czytaj gdzieś gdzie importer / przedstawiciel nie zwija sie po sprzedaniu towaru uważam, że oferta nowego motocykla za okolice 5000zł jest rewelacja i nie ma co sie nad nią zastanawiać tylko brać w ciemno zamiast starego Japońca o nieznanej przeszłości. U nas jednak praktyka jest inna. Importer sprzedaje kilka sztuk po czym często się zwija i ślad po nim zanika. Wówczas właściciel "wynalazku" z chin czy korei ma kłopot bo nie zawsze sprzet jeździ bezawaryjnie nawet do końca gwarancji ( a co komu po gwarancji skoro nie ma juz importera?) dodatkowo dochodzi kłopot z tym ,że importer który sprzedał dobrze jeśli 15 szt na kraj zazwyczaj nie ma magazynu części zamiennych i na wszystko trzeba czekać az przyjedzie z farbyki (zazwyczaj dobrze ponad miesiąc) . Z tego względu mocno zastanowiłbym sie nad zakupem nowego motocykla made in China lub Corea.

Niby kusi ceną i tym że jest nowy ale czy w tym przypadku jest to faktycznie zaletą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde, ale "wicher" co to za nazwa Ekipa od marketingu dała D... ostro. Szkoda że nie rakieta.

 

Fakt nazwa jest "ni w dupe ni w oko", wiec po zakupie trzeba by było czym prędziej zedrzeć naklejkę z wichrem i zastąpić ją czym kolwiek chociarzby etykietką z piwa :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...