Skocz do zawartości

Yamaha YZF r125 nie odpala


sebekwwl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam od ok tygodnia jestem posiadaczem yamahy yzf r125 z 2008r
do tej pory było wszystko ok ale..
dziś pojechałem na cpn dopompować koła
i wracając motorek zgasł zapalił się check i zgasł licznik ponowna próba odpalenia motoru po przekręceniu stacyjki zegary i kontrolki się nie świecą , po naciśnięciu startera brak reakcji nie słychać rozrusznika, po odpaleniu z pychu motor odpala zegary świecą pali się chcek ale motor wkręca się do 3-5 tys obrotów i dalej jak by go odcinało po czym gaśnie pomocy co to może być na szybko sprawdziłem bezpieczniki (ok) akumulator jest nowy olej jest paliwo zbiornik pełny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ide sprawdzic



ide sprawdzic

sprawdziłem

Motor odpalił na pych po przekręceniu zapłonu brak reakcji licznik nie świeci starter nie rusza po odpaleniu z pychu moto odpala pali się stale check motor kreci sie do 3500 i odcina moto po chwili gaśnie w trakcie gaśnięcia mruga kontrolka check

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12,4 to praktycznie rozładowany rozrusznik już słabiutko na tym kreci, ale zapłon spokojnie powinien być.
Ja bym bardziej rozważał jakieś zwarcie w elektryce czy gdzieś brak styku. Bo co innego jeśli po przekręceniu zapłonu miałbyś checka,

a ty dopiero masz zapłon przy wymuszonym odpalaniu na pych i coś go nadal odłącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może sprawdź jeszcze przekaźniki i ewentualnie ściągnij bak i sprawdź połączenia wszystkich "kostek", może któraś nie łączy. Zrzuć najpierw klemę z akumulatora. PS. Przed tym wszystkim sprawdź najpierw stycznik na stopce ! Może się popsuł.

Edytowane przez Grzechuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...