Skocz do zawartości

Majówka 2017 - Czechy Niemcy krótki wyjazd


quidy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim,

 

Planuję sobie jakiś niezbyt męczący, wyjazd na majówkę. Chciałbym trochę zobaczyć i trochę pojeździć, ale dziennie 300-600km jako, że latam dopiero trzeci sezon i w sumie nigdzie dalej sam jeszcze nie byłem.

 

Jak na razie wyszło mi coś takiego

 

https://goo.gl/maps/guacKZ9CpWC2

 

 

Czyli wyjazd z Krakowa

droga 100 zakrętów

skalne miasto w Czechach

szczyt Jeszczed

Piekielne Doły

skalne miasto Bastei

 

...i tu mi się kończą pomysły i zwracam się w zasadzie do was z zapytaniem co tam jeszcze można zobaczyć tak żeby jakoś potem wrócić w miarę po drodze do Warszawy. Noclegi planuję w motelach w zależności jak mi się będzie chciało / nie chciało.

 

Wyjazd 29.04 z Krakowa i powrót na 3.05 wieczór do Warszawy - Lecę z1000sx

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można zaproponować, to fajnie jest przejechać przez Czechy do Austrii, potem wzdłuż Dunaju np. do Passau.

Ja zrobiłem tak, że zwiedzałem Czechy, potem był odcinek wzdłuż tej rzeki, i wracałem na nocleg do Czech.

 

Nie ma mapki, ale fotki możesz sobie zobaczyć. W informacjach jest, gdzie to. jest. https://photos.google.com/share/AF1QipOIh13vFTG0RV4hnL-smEbfLdrkIFO6pe-f9Wl_lYbenA5xxUB5T5aJHEFCz04Kog?key=OUxGd0o0OTlkcG85ZTFNRzdSQ0hjbkZheGg1LVVB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

W zeszłym roku byliśmy w tamtych rejonach.

Co mógłbym jeszcze dorzucić:

- pomiędzy Nysą a Kudową możesz zahaczyć o SkyWalk w Czechach, miejscowość Dolni Morava,

- z Dolni Morava można by ruszyć na Kudowę drogą 389 "Autostradą Sudecką" i drogą śródsudecką. Niestety jeszcze w zeszłym roku było tam kilkanaście kilometrów tragicznej nawierzchni, jazda z prędkością max. 40, ale pozostała część trasy przepiękna i mały ruch,

- miasta skalne w Czechach są dwa, ale to zaliczyłem podczas innego wyjazdu,

- zamek Frydlant - fajne miejsce, podobno zachowane wnętrza, niestety trzeba być przed południem, bo ostatni zwiedzający WYCHODZĄ o 16:00 :(

- przed Bastei masz jeszcze Bramę Pravcicką, z parkingu to jakieś 40 min w jedną stronę, ale warto,

- niedaleko Bastei jest też zamek Koenigstein.

 

Jak byś chciał zobaczyć, to tu są filmy z naszego wyjazdu:

 

--

Pozdrawiam,

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, wstępnie jestem zainteresowany dołączeniem, jeśli istnieje taka opcja i zbierze się z tego wątku jakaś grupa zainteresowaną wspólnym wypadem w długi weekend. Jeśli ktoś tworzy coś w rodzaju listy chętnych to wpiszcie mnie, podaję swój kontakt mailowy: [email protected].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...