Skocz do zawartości

kawasaki klr 650 czy warto kupić z przebiegem 50 tysięcy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam okazje kupić kawasaki klr 650 z 1990 roku. Niestety nie jest na chodzie i ma przebieg ponad 50 tyśięcy. Chciałbym się dowiedzieć ile przeciętnie te silniki wytrzymują kilometrów? Oraz czy da sie jakoś wstępnie ocenić stan takiego silnika bez odpalania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak było dbane to i drugie tyle zrobi bez problemu...a nawet trzecie.

Oraz czy da sie jakoś wstępnie ocenić stan takiego silnika bez odpalania?

Tylko wróżka Semira z Polsatu.

Możesz zakręcić silnikiem czy w ogóle się obraca.

 

A niby czemu nie jest na chodzie?

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam "paszport Polsatu" może być? :icon_mrgreen:

 

Monti, przecież wszystko już wiadomo, silnik nie na chodzie a przebieg ponad 50 tysi...pewnie ktoś nie dopilnował stanu oleju ( nowy żre olej - jak małpa kit) i się zatarło, albo zużyło tak, że tłok w tulei chlupie :icon_razz:

 

Każdy motocykl ma swoją cenę, warto brać pod warunkiem dostępu do drugiego sprawnego silnika z małym przebiegiem, no i oczywiście jak moto ma papier, bez tego to nawet oglądać by mi się nie chciało....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik się obraca, właściciel mówi że sie na nim przewrócił i odstawił go na dwa lata. Chciałem zmierzyć ciśnienie sprężania ale wskazówka w ogóle sie nie podnosiła ale pomyślałem że może dlatego że silnik jest wyposażony w dekompresator. Czy możliwe że przez to nie chce się zmierzyć ciśnienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe...jeszcze jak silnik wolno kręci, to w ogóle kicha...a iskra jest?

Jak iskra jest, podłączyć należy kablami z auta, plus + na plus akumulatora, a minus z auta na masę ( nie zardzewiałą śrubę silnika) - chyba, że akumulator motocykla ma mało prądu- to wtedy minus z minusem- (UWAGA pomyłka grozi spaleniem modułu - tak więc trzeba mieć oczy otwarte, tak samo jak słaby akumulator w motocyklu, trzeba mieć rękę na kablu- żeby nie spalić rozrusznika w motocyklu jak się motocyklowy "bendix" zawiesi...) , z gaźnika spuścić syf, zalać nowego paliwa, zdjąć na moment króciec gumowy z gaźnika do filtra powietrza, i za pomocą samostartu spróbować czy odpali na moment, czy wogóe nic cisza totalna, oczywiści sprawdzić należy czy ma olej hehehhe...

Edytowane przez jannikiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dekompresator tylko lekko zmniejsza ciśnienie, ja w swojej 600 setce miałem lekko krzywe zawory i palił.

a w ogóle jaka cena tego sprzętu? sam tłok do niej około 600 zł, jak siedliska wałków są ok to w samą głowicę wsadzisz z zaworami (ale na zamówienie nie oryginalne ) prowadnicami i uszczelniacze (oryginalne) około 900 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dekompresator uniemożliwia Ci pomiar ciśnienia.

Czy jak kolega glebę przywitał to motór długo pracował czy został zgaszony?

 

BTW jeśli dostałeś motór do odpalenia to wymień paliwo, świecę wyczyść lub wymień, wyczyść gaźnik i odpal go i będziesz wiedział czy brać czy nie.

 

Chopaki, to nie KLR ma problemy ze stukami w głowicy z różnych, niewyjaśnionych przyczyn? bo cos mi się kojarzy.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dekompresator uniemożliwia Ci pomiar ciśnienia.

Czy jak kolega glebę przywitał to motór długo pracował czy został zgaszony?

 

BTW jeśli dostałeś motór do odpalenia to wymień paliwo, świecę wyczyść lub wymień, wyczyść gaźnik i odpal go i będziesz wiedział czy brać czy nie.

 

Chopaki, to nie KLR ma problemy ze stukami w głowicy z różnych, niewyjaśnionych przyczyn? bo cos mi się kojarzy.

Jak z dekompresatora ściągniesz sprężynkę i go ręcznie otworzysz to da się sprawdzić kompresie wiem bo tak robiłem, co do stuków to ogólnie tak chodzą . a mógłbyś mi powiedzieć bo nie wiem co to ma za znaczenie? (trzecia linijka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to niekoniecznie tak chodzą, chodzi mi o stukanie, które pojawia się pewnego dnia i można zęby na tym zgubić, nie pamiętam, w którym singlu tak się czasem zdarzało.

Nie rozumiem Twojego pytania o trzecia linijkę.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kawasaki klr to twarde maszyny tak samo jak xt robia po 150 tys lub nawet więcej na jednym tłoku jak się dba o niego czytałem ze koleś w usa nabił 200 tys km jedząc tylko po ulicy i wymieniając olej co 3tys i sprawdzając zawory co prawda ten silnik w klr lubi palić olej nawet dobry wciąga z 100 ml na 5tys km a problemy z głowicą co piszecie ze puka coś to znaczy ze już macie wyrobiony dekompresator puka coraz głośniej bo jest wyrobiony na nitach aż pewnego dnia się urywa i rozwala głowicę a mało kto wymienia ten cały wałek dekompresatorem bo być może jest za drogi 1200zl lub uważają że tak musi latać a potem jest ze głowice są lipne albo ucinają dekompresator nie zaślepjąc walka i niema smarowania wałek i się zaciera suzuki dr były większe problemy z głowicą lubił pękać w yamahach xt 600 gniazda wałków się wyrabiały jak nie było dobrego smarowania a więc o każdy motor trzeba dbać jak chce się pewnie jeździć

Edytowane przez Demonklx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...