Skocz do zawartości

Rejstracja motoroweru


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym zarejestrować motorower a dokładnie Ogara 200. Problem tkwi w tym że przy kupnie tata spisał normalnie umowę, sprzedający wyrejestrował pojazd w swoim wydziale komunikacji i nikt tego nie zarejestrował. Było to jakoś 5 lat temu. Z ubezpieczeniem było tak, że po kupnie gdy kończyła się polisa po prostu zostało złożone wypowiedzenie. Po prostu tak jakby motorower znikł z papierów. I teraz tak. Chciałbym się dowiedzieć czy dałoby się to normalnie teraz zarejestrować po kilku latach jak nie było rejestrowane i ubezpieczyć. Mam normalnie umowę kupna sprzedaży, stary dowód i starą polisę. Wiem tyle, że opłatą skarbową nie muszę się przejmować bo na umowie jest 200zł a tam liczy się chyba od 1000.

Może było tysiąc podobnych przypadków ale ja chce wiedzieć czy nie będzie żadnej kary za nie zarejestrowanie pojazdu i czy będzie kara za brak ciągłości polisy OC jeśli pojazd nie był zarejestrowany.

Z góry dziękuję za pomoc :)

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, jak to został wyrejestrowany przez poprzedniego właściciela ? kupił motocykl bez tablicy i dowodu rejestracyjnego ? Coś mi się wydaje że poprzedni właściciel jedynie zgłosił sprzedaż w swoim wydziale komunikacji, tak jak to się robi po sprzedaży. Można sobie teraz tak po prostu wyrejestrowac pojazd i wypowiedzieć OC ? A po jakimś czasie znów zarejestrować ? Bo chyba nie.

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie można i jest jak napisałeś, zgłosił sprzedaż WK, i ktoś wypowiedział umowę i nie zawarł nowej.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, jak to został wyrejestrowany przez poprzedniego właściciela ? kupił motocykl bez tablicy i dowodu rejestracyjnego ? Coś mi się wydaje że poprzedni właściciel jedynie zgłosił sprzedaż w swoim wydziale komunikacji, tak jak to się robi po sprzedaży. Można sobie teraz tak po prostu wyrejestrowac pojazd i wypowiedzieć OC ? A po jakimś czasie znów zarejestrować ? Bo chyba nie.

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

 

Nie rozumiem, jak to został wyrejestrowany przez poprzedniego właściciela ? kupił motocykl bez tablicy i dowodu rejestracyjnego ? Coś mi się wydaje że poprzedni właściciel jedynie zgłosił sprzedaż w swoim wydziale komunikacji, tak jak to się robi po sprzedaży. Można sobie teraz tak po prostu wyrejestrowac pojazd i wypowiedzieć OC ? A po jakimś czasie znów zarejestrować ? Bo chyba nie.

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

 

Należało by raczej napisać, że nie został przerejestrowany. Wprawdzie przepisy nakazują dopełnienie formalności przerejestrowania/zarejestrowania pojazdu w ciągu 30 dni od daty jego nabycia ale ustawodawca nie przewidział kary za nie dopełnienie tej formalności. Przewidział natomiast możliwość rozwiązania umowy ubezpieczeniowej w ciągu 30 dni od zakupu pojazdu i jak rozumiem miało to miejsce we wspomnianym wyżej wypadku. Tak więc w przypadku dokonania formalności rejestracji właścicielowi grozi kara za brak ciągłości oc powyżej dni 14-stu we wspomnianej kwocie 670zł ale nie grożą żadne zaległe składki bo nie był związany żadną umową z jakimkolwiek ubezpieczycielem. Jeśli zaś chodzi o karę za brak ciągłości to nie jest powiedziane że UFG "wyłapie" tą sytuację więc możliwe że kara nie zostanie naliczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przewidział natomiast możliwość rozwiązania umowy ubezpieczeniowej w ciągu 30 dni od zakupu pojazdu i jak rozumiem miało to miejsce we wspomnianym wyżej wypadku.

 

 

Ale że kto przewidział ? teraz samoistnie wygasa OC poprzedniego właściciela po terminie do którego była wykupiona polisa, i my musimy zadbać sami o to by wykupić polisę na siebie i swój nowo nabyty pojazd, najpóźniej w dniu wygaśnięcia polisy poprzedniego właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale że kto przewidział ? teraz samoistnie wygasa OC poprzedniego właściciela po terminie do którego była wykupiona polisa, i my musimy zadbać sami o to by wykupić polisę na siebie i swój nowo nabyty pojazd, najpóźniej w dniu wygaśnięcia polisy poprzedniego właściciela.

Umiesz czytać ze zrozumieniem? Ustawodawca przewidział. Polisa wygasa obecnie samoczynnie- to prawda, ale po upływie terminu na który została zawarta. Nabywca ma jednak prawo zrezygnować z niej wcześniej czyli ją wypowiedzieć i wykupić inną. Do 11 lutego 2013 roku ( wejście w życie zmian w ubezpieczeniach obowiązkowych) miał obowiązek podjąć taką decyjzję w ciągu 30 dni, w przeciwnym razie uznawało się że kontynuuje ochronę ubezpieczeniową zawartą przez poprzedniego ubezpieczającego z wszystkimi jej prawami i konsekwencjami - w tym również automatycznej kontynuacji na kolejny okres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polisa wygasa obecnie samoczynnie- to prawda, ale po upływie terminu na który została zawarta.

[...........]

w tym również automatycznej kontynuacji na kolejny okres.

To nie są przypadkiem sprzeczne rzeczy?

Sprzedający zgłasza sprzedaż ubezpieczycielowi i taka polisa żadnej automatycznej kontynuacji już nie podlega.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie! Przestańcie wyrywać rzeczy z kontekstu i czytajcie całość!

Luzik. No właśnie przeczytałem całość i do całości się odniosłem. Skoro polisa nabyta trwa tylko do końca jej pierwotnej ważności, to przez brak wypowiedzenia przez nabywcę w terminie 30-tu dni nie może stać się polisą z automatu kontynuowaną.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luzik. No właśnie przeczytałem całość i do całości się odniosłem. Skoro polisa nabyta trwa tylko do końca jej pierwotnej ważności, to przez brak wypowiedzenia przez nabywcę w terminie 30-tu dni nie może stać się polisą z automatu kontynuowaną.

To słabo czytałeś. Jest wyrażnie napisane "Polisa wygasa obecnie samoczynnie.... Do 11 lutego 2013 roku ( wejście w życie zmian w ubezpieczeniach obowiązkowych) miał obowiązek podjąć taką decyjzję w ciągu 30 dni". Oznacza to że przepisy się zmieniły po upływie wspomnianej daty i już polisa nie przedłuża się automatycznie. Wspomniałem o wcześniejszych przepisach bo autor wątku napisał że motorower był zakupiony kilka lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To słabo czytałeś. Jest wyrażnie napisane "Polisa wygasa obecnie samoczynnie.... Do 11 lutego 2013 roku ( wejście w życie zmian w ubezpieczeniach obowiązkowych) miał obowiązek podjąć taką decyjzję w ciągu 30 dni". Oznacza to że przepisy się zmieniły po upływie wspomnianej daty i już polisa nie przedłuża się automatycznie. Wspomniałem o wcześniejszych przepisach bo autor wątku napisał że motorower był zakupiony kilka lat temu.

Oj, przepraszam. Nie wiem jak, ale tej daty nie wychwyciłem.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...