Skocz do zawartości

Problem z kompresją aprili rs 125


Nestle
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, dam znać dziś mi przyjdzie tłok i zmierzę przerwę na zamkach

 

Aha mam jeszcze pytanie bo chce kupić gaźnik większy 34 a mam 28 tylko jest problem bo ten 28 jest gaźnikiem podciśnieniowym i kranik fabrycznie był montowany podciśnieniowy a ten 34 jest tradycyjny bez żadnych podciśnienia.

I tu pytanie bo muszę założyć zwykły tradycjny ico zrobić żebym nie musiał zakrecac kranika?

Bo mam pod bakiem i muszę bak podnosić żeby się dostać do kranika...

Da się to jakoś ominąć?

Chcę kupić ten :

http://shop.mieloch.pl/kranik-paliwa-reczny-malossi-mhr,pZ018188.bhtml

A mam ten;

http://moto125.pl/p/483/3624/kranik-paliwa-rms-uklad-paliwowy-aprilia-rs-125-2006-2012-aprilia.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luz 0,6 na zamku o wiele za duży, a co mówi serwisówka ?

No i spadek kompresji, być może przy składaniu pękł pierścień ( co nie jest rzadkim przypadkiem)... do otwarcia podciśnieniowego kranika potrzebne podciśnienie- jeśli brane z jakiegoś króćca obok gaźnika ( lub kolektora tego łączącego gaźnik z membraną- nie wiem jak to jest zbudowane), to zostawiasz stary system, na podciśnieniu, jak podciśnienie pobierane jest z gaźnika, musisz, po wymianie gaźnika kupić nowy "zwykły " kranik... tak mi się wydaje...Tylko nie rozumiem sensu wkładania większego gaźnika, bez jakichkolwiek obliczeń, oraz spawania nowego dyfuzora, pod ten większy gaźnik...

Bez tego może spowodować nagły spadek osiągów, brak wolnych obrotów, lub w ogóle nie będzie odpalał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I już wszystko jasne dlaczego nie było kompresji, poniżej zdjęcia w załączniku z servisówki.

A co do gaźnika w maja/czerwcu chcę przerobić aprilie na 140 i przez to chcę większy gaźnik, wydech dyfuzor itp.

post-88888-0-00913800-1487077433_thumb.png

post-88888-0-56326100-1487077445_thumb.png

Edytowane przez Nestle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...