Skocz do zawartości

zaciski hamulcowe (bandit)


aziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ktory sie po jednym sezonie sciera   gixxer_k1,2

 

Taka lipa ? A podobno postęp miał być.

 

Co do hamulców - klocki chodzą swobodnie w na swoich mocowaniach ? Oczyść wszystko jeszcze raz, szczególnie różne blaszki itp. Załóż też nowe klocki. Jesli to nie pomoże to trzeba oblukać pompę, może nie odbija - tak się czasami dzieje (w jednym katamaranie VW Polo miałem ekstremalną wersję takiego uszkodzenia, normalnie dym leciał, wymiana pompy załatwiła sprawę, ale tutaj wydaje mi że wystarczy dobre czyszczenie wszystkich elementów zacisku itp).

 

POzdro, pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko ze moj sposob na zapieczone tloczki jest bardzo podobny do Adama M. - i zdaje egzamin. Tloczki czasami trzeba zmatowac i zrobic polerke. jeszcze proponuje przed zalozeniem nowych o ringow wyczyscic w "od srodka" rowki z tlenkow aluminium- najlepiej odpowiednio wyprofilowanym drucikiem aluminiowym (nie ostrym!!!).Czasami zdarza sie wadliwie dzialajaca pompa , tu tez trzeba zajrzec i przeczyscic co nieco- i jesli jest potrzeba wymienic uszczeleczki i harmonijke(jak jest). Mam zasade zero plynow na bazie ropopochodnej- uzywam wiec plynu hamulcowego do smarowania. Smarom stalym nie ufam bo zbieraja kucz z drogi i zadna oslonka przeciwylowa temu nie zapobiegnie(szczegolnie w moich stronach- gdzie zajace w okularach lataja po polach:-)))))))))))))))).Pozdr.Janek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Janie, jak tam idzie na Katanie? mi sie zrymowalo i do tego przypomnialem sobie ze ma to moto szalenie niewygodna pozycje.

Tak ze jak sobie z tym dajesz rade?

Do Aziu - odpowiedz sobie na kilka pytan by znalezc co jest przyczyna tarcia tarcz o klocki :

- czy jak zakladales tloczki do zaciskow to mogles je wcisnac palcami do wnetrza cylinderkow ?

- czy jak zakladales klocki do zaciskow to nie miales problemu z uzyskaniem wlasciwego dystansu miedzy nimi, aby tarcza sie zmiescila ?

- czy oczysciles dokladnie bolce na ktorych zacisk `plywa`obejmujac tarcze, tzn czy nie zostaly tam zadna rdza, zadziory, brud hamujacy ruch zacisku i czy gumowe oslony bolcow sa cale i napelnione smarem grafitowym ?

Jak wszystko jest zrobione poprawnie to niema `h..ja dla Marychy`- musi chodzic dobrze.

Odpowiedz mi najpierw na te pytania, a potem rozmawiamu dalej.

A i jeszcze czy kolo masz napewno dobrze ustawione i wlasciwe dystanse sa na wlasciwym miejscu ?

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tloczki wchodzą letko sfobodnie je wciskam palcami. Zakładając zaciski na tarcze nie ma rzadnego problemu klocki sa daleko od siebie (sa juz prawie na granicy wykończenia właśnie czekam na nowe), bolce czyste gumki nie podarte smar jest, bolec trzymający klocki zabieliłem (klocki przesuwają sie z letkim oporem to morze być przyczyną ) nie wiem czy wolno powiekszać nieco otwór w klockach by chodziło lżej tak wygląda jak by by ły tandetne klocki. Co do kola to nie wiem ja jeszcze nie ściągałem , moto mam dopiero miesiąc.

;) POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...