Skocz do zawartości

pytanie odnośnie odbioru zatrzymanego dowodu rejestracyjnego pojazdu nieprzerejestrowanego


michoa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kurierem też można? :biggrin:

Odebralem tak kilka dowodow z roznych urzedow.

Na ogol wystarczy wniosek, ciagnasc dokumentow przeniesienia wlasnosci (moga byc kopie), wydruk z przegladu technicznego.

Najlepiej zadzwonic do konkretnego urzedu i dowiedziec sie dokladnie.

Nigdy nikt nie robil problemow. Nie badz taki pewny swego bo pozniej ktos naczyta sie tych glupot i bedzie jechal specjalnie po dowod 200 czy 300km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pokaż mi jednoznaczny przepis obligujący urzędnika do pocztowego odsyłania właścicielowi zatrzymanego dowodu.

 

Jak odzyskać zatrzymany przez policję dowód rejestracyjny?

Dowód rejestracyjny może być zatrzymany przez policję z kilku powodów, choć najczęściej chodzi o zły stan techniczny pojazdu. Po usunięciu przyczyny zatrzymania dowodu może on zostać zwrócony właścicielowi pojazdu. W przypadku zatrzymania dowodu rejestracyjnego z powodu złego stanu technicznego pojazdu, może on zostać zwrócony dopiero po przejściu z wynikiem pozytywnym badania stanu technicznego w stacji kontroli pojazdów.

W celu dokonania formalności należy udać się do wydziału komunikacji właściwego do miejsca zamieszkania. Do dokonania formalności potrzebne będą:

  • wniosek o zwrot dowodu rejestracyjnego,
  • oryginał pokwitowania o zatrzymanym dowodzie rejestracyjnym wystawionym przez policję,
  • oryginał zaświadczenia z dodatkowego badania technicznego wystawionego przez stację kontroli pojazdów (jeżeli zatrzymanie dowodu nastąpiło z powodu złego stanu technicznego pojazdu).

http://info-car.pl/infocar/dowod-rejestracyjny/faq.html

 

 

 

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://bip.poznan.pl/bip/sprawy/odbior-zatrzymanego-przez-policje-dowodu-rejestracyjnego-pozwolenia-czasowego,2306/

 

Tutaj masz np urzad w Poznaniu.

To co wkleiles to nie jest fragment ustawy o Ruchu Drogowym tylko wypociny jakiegos niedouczonego redaktorka wiec nie ma co sie na to powolywac. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Teraz moze sie okazac, ze bedzie kosztowalo wiecej niz wczesniejsze przerejestrowanie

 

ale co ma kosztować więcej ? po co klepiesz jak nie masz pojęcia i siejesz herezje ? Przegląd kosztuje tyle samo co jakbym go musiał zrobić normalnie....

Jedyna konkluzja jest taka że jakbym jeździł z przeglądem to by mi wtedy tego dowodu nie zabrali i tyle .........

Do wydziału komunikacji w którym był wydany ten dowód mam 2.5km , żaden koszt tam dotrzeć....

 

 

Mam tylko nadzieję, że opłaciłeś podatek 2% w US, bo mojego wujka obdarowali mandatem w wysokości 200zł za to, że spóźnił się o tydzień (teraz masz na to 2 tygodnia a nie miesiąc). A jak nie masz kasy to po prostu jeździj tak- na pewno taki miałeś plan. Bez przeglądu to prawe tak jak bez dowodu. Swoją drogą kosztowne hobby sobie wybrałeś jak na gościa którego nie stać na przerejestrowanie moto od pół roku. Samo przerejestrowanie jest chyba deko tańsze niż piszesz bo z tego co pamiętam to kombinacja opłaty za dowód + koszt tablic a że w moto jest jedna to płacisz taniej niż za auto.

 

kolego kochany nie opłaciłem podatku 2% bo pojazd kosztował 500 zł , po drugie daruj sobie kompletnie niemerytoryczną prywatę bo nie masz pojęcia o sytuacji a klepiesz bzdury -zabrali mi dowód od malucha nie od żadnego motocykla więc odpuść sobie wywody o kosztownym hobby czy inne bzdury ok ? Jakbym chciał jeździć bez dowodu i przeglądu to bym jeździł a nie pytał proste....

dwa to że pisząc 200 zł zawyżyłem dokładnie 19.5 zł ( coś mi świtało że jest 195.5 tyle się pomyliłem ) -koszt przerejestrowania samochodu z wymianą tablic rejestracyjnych zarejestrowanego w PL to 180.5 zł http://www.wyznacz-trase.pl/news/ile-kosztuje-rejestracja-przerejestrowanie-samochodu-koszt-rejestracji-auta-2016-2017-7

więc po co piszesz jak nie masz pojęcia ? dział w przy piwie jest obok zapraszamy ....

 

 

Pozwole zadać pytanie w tym temacie. Mam zamiar kupić auto od znajomego o wartości nie przekraczającej 1000zł. Jeśli go nie przerejestruje na siebie to zadnych nie przyjemności nie bedę miał? Jest ubezpieczenie jeszcze na pół roku i mogę na nim jeździć bez dodatkowych opłat jeśli nie mam żadnych zniżek a kolega ma pełne? Jak teraz wygląda złomowanie takiego pojazdu?

 

Teoretycznie na przerejestrowanie masz 30 dni i teoretycznie jak cię po tym terminie zatrzyma policja do rutynówki to mają prawo ( to jest przepis nie żaden mój domysł czy interpretacja ) zatrzymać ci dowód rejestracyjny z powodu niezgodności zawartych w nim danych z stanem faktycznym.

 

W praktyce jest nie spotkałem się żeby to było egzekwowane , mam kumpli co wożą po 5 czy 6 umów w samochodzie i jak auto sprawne, nie jest pijany i nie pyskuje to nikomu dowodu nie zabrali, ale mają takie prawo.......

 

Z ubezpieczeniem nie pomogę nie znam się , ja zawsze idę do ubezpieczalni i zgłaszam że kupiłem nawet jak auta nie przerejestrowałem( minus jest taki że pzu nigdy nie chciało dopłat do końca okresu trwania , nawet jak gościu od którego kupiłem miał 60% zniżki a ja mam 20% , ale pozostałe ubezpieczalnie zawsze prawie chcą dopłatę wyniakająca z różnicy zniżek, najczęściej wtedy najlepiej odrazu zrezygnować i wziąć w innej tńszej w ten sam dzień żeby była ciągłość ) bo boję się sytuacji że kupuję auto dostanę papierowy kwitek że niby oc jest , a poprzedni właściciel za moimi plecami wypowie to oc żeby dostać zwrot i auto będzie bez oc a wtedy kary są już 3-4 cyfrowe .....

 

 

W wydziale komunikacji często pracują ludzie niekompetentni, którzy nie znają przepisów i robią pod górkę na podstawie tego, że im się coś wydaje.

 

dokładnie tak :) Cały problem tkwi w tym że ja też nie znam przepisów i boję się sytuacji że babka mi powie że ona dowodu nie wyda muszę przerejestrować, ja dam się ,,zbajerować'' wydam te 180 zł a okazę się że to było kompletnie niepotrzebne dlatego jest ten temat.....

 

Teraz jak wiem co i jak to jak odmówi mi wydania to poproszę o powód odmowy na piśmie i stemplem i imieniem i nazwiskiem kto co i dlaczego i będe działał dalej .......

 

180 zł to jest dużo biorąc pod uwagę wartość tego pojazdu i ceny części do niego( tam za 180 zł to się wymienia , olej , filtr , żarówki , świece , kable , szczęki , płyn hamulcowy jeszcze na myjnię i flaszkę zostanie :) więc jest o co walczyć :)

 

Pozatym na czarnych blachach bardziej oldskulowo wygląda :D

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ale co ma kosztować więcej ? po co klepiesz jak nie masz pojęcia i siejesz herezje ? Przegląd kosztuje tyle samo co jakbym go musiał zrobić normalnie....

Jedyna konkluzja jest taka że jakbym jeździł z przeglądem to by mi wtedy tego dowodu nie zabrali i tyle .........

Do wydziału komunikacji w którym był wydany ten dowód mam 2.5km , żaden koszt tam dotrzeć....

 

Na razie tego dowodu nie masz. JAk Ci go odesla dalej i bedziesz musial po niego jechac osobiscie lub z bylym wlascicielem, to wtedy pogadamy.b

Zalatw Najpierw sprawe i wtedy mozesz napisac, czy obylo sie bez kosztow.

 

Mnie takie kombinatorstwo co najwyzej wkufia

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://bip.poznan.pl/bip/sprawy/odbior-zatrzymanego-przez-policje-dowodu-rejestracyjnego-pozwolenia-czasowego,2306/

 

Tutaj masz np urzad w Poznaniu.

To co wkleiles to nie jest fragment ustawy o Ruchu Drogowym tylko wypociny jakiegos niedouczonego redaktorka wiec nie ma co sie na to powolywac. ;)

Czyli nie ma takiego ogólnego przepisu, tylko wewnętrzny danego urzędu komunikacji. W moim akurat tego nie praktykują, a wiem bo jestem z tym na bieżąco.

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwole zadać pytanie w tym temacie. Mam zamiar kupić auto od znajomego o wartości nie przekraczającej 1000zł. Jeśli go nie przerejestruje na siebie to zadnych nie przyjemności nie bedę miał? Jest ubezpieczenie jeszcze na pół roku i mogę na nim jeździć bez dodatkowych opłat jeśli nie mam żadnych zniżek a kolega ma pełne? Jak teraz wygląda złomowanie takiego pojazdu?

Nawet jeśli nie przerejestrujesz, to wizyta w skarbówce jest jednak wskazana. Kupujesz poniżej 1000, ale w skarbówce mogą mieć inne zdanie. Jeśli chcesz finalnie zarejestrować na siebie tylko kiedyś tam, to WK może odmówić rejestracji bez stempelka ze skarbówki. Przynajmniej ja tak miałem ze swoim moto. Wyślą Cię do skarbówki po stempelek, a wtedy wszystko zależy od urzędasa. O ile za nieprzerejestrowanie w terminie 30 dni nie jest przewidziana żadna kara, to za niezgłoszenie do skarbówki w terminie 14-tu, to już jak najbardziej.

Jak chcesz go sprzedać dalej, to może być i 10 umów bez przerejestrowania. Kolega zarejestrował furę jako pierwszy z byłych 12-tu właścicieli i dało radę :)

Jak myślisz o późniejszej rejestracji, to skarbówkę załatw koniecznie.

Z ubezpieczeniem OC, to jesteś w całkowitym błędzie. Bez względu na to kto ubezpiecza i kto figuruje w dowodzie rejestracyjnym, to zniżki nalicza się na faktycznego właściciela! Oczywiście możesz po prostu przedłużyć polisę poprzedniego, możesz nawet wykupić nową, inną na niego, ale to będzie działało tylko w czasie rutynowej kontroli. Jeśli spowodujesz szkodę, to będziesz w dupie ciemnej. Temat przerabiałem kilka dni temu, bo jeżdżę samochodem którego jeszcze nie przerejestrowałem, ale ubezpieczałem od trzech lat. Zniżki w poprzednich latach były naliczane na poprzedniego właściciela, a teraz już na mnie pomimo że samochód nie jest przerejestrowany.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ubezpieczeniem OC, to jesteś w całkowitym błędzie. Bez względu na to kto ubezpiecza i kto figuruje w dowodzie rejestracyjnym, to zniżki nalicza się na faktycznego właściciela! Oczywiście możesz po prostu przedłużyć polisę poprzedniego, możesz nawet wykupić nową, inną na niego, ale to będzie działało tylko w czasie rutynowej kontroli. Jeśli spowodujesz szkodę, to będziesz w dupie ciemnej. Temat przerabiałem kilka dni temu, bo jeżdżę samochodem którego jeszcze nie przerejestrowałem, ale ubezpieczałem od trzech lat. Zniżki w poprzednich latach były naliczane na poprzedniego właściciela, a teraz już na mnie pomimo że samochód nie jest przerejestrowany.

Mógł byś rozwinąć tę myśl ?

 

 

Pozwole zadać pytanie w tym temacie. Mam zamiar kupić auto od znajomego o wartości nie przekraczającej 1000zł. Jeśli go nie przerejestruje na siebie to zadnych nie przyjemności nie bedę miał? Jest ubezpieczenie jeszcze na pół roku i mogę na nim jeździć bez dodatkowych opłat jeśli nie mam żadnych zniżek a kolega ma pełne? Jak teraz wygląda złomowanie takiego pojazdu?

 

Jeśli jesteś bez zniżek, i kupisz auto z polisą na zniżkach, to będziesz musiał dopłacić różnice w cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógł byś rozwinąć tę myśl ?

Polisę OC poprzedniego właściciela, obliczoną wg jego zniżek, wieku itd, możesz kontynuować tylko kupując ją razem z pojazdem, do momentu jej końca. Po sprzedaży pojazdu taka polisa nie wymaga wypowiadania, żeby nie była automatycznie kontynuowana, a żeby tak się stało to ubezpieczyciel musi być poinformowany o sprzedaży. Możesz "przejąć" taką polisę, ale w praktyce jest to tylko pozostanie w tym samym TU, bo składka musi być już naliczana wg Twoich zniżek. Jeśli nie przerejestrujesz pojazdu, właściciel nie powiadomi TU o sprzedaży a Ty zapłacisz składkę za wznowienie jego polisy, to w zasadzie jest to nielegalne, więc jeśli TU się o tym dowie przy spowodowaniu szkody, to zapomnij o wypłacie odszkodowania.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie a z czystej ciekawości jak już przy temacie co mi grozi za nie wiem jak to nazwać ,,recydywę'' ?

Auto nie ma przeglądu , nie ma dowodu, pokwitowanie nie ważne , zatrzymuje mnie rutynowa kontrola , co mi grozi ? laweta i parkin policyjny czy jeszcze jakiś mandat ?

 

tylko bez moralizatorskiego pierdolenia , konkrety a jak ktoś nie wie to niech się nie wypowiada.......

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skąd wyczytałeś o tym mandacie za brak przeglądu ? bo w życiu o tym nie słyszałem , zawsze był max 50 zł ale nie 500 .........

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisiont to jest za brak dokumentów. Teoretycznie nie mogą wtedy stwierdzić braku przeglądu, ale jak się uprą to stwierdzą.

Wtedy wchodzi Kodeks Wykroczeń, rozdział XI.

Art. 94.

§ 1. Kto prowadzi na drodze publicznej pojazd, nie mając do tego uprawnienia,podlega karze grzywny.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto prowadzi na drodze publicznej pojazd pomimo braku dopuszczenia pojazdu do ruchu.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...