Skocz do zawartości

Cafe racer


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

Bardzo zacne...

Sam przymierzam się do przeróbki Gienki na cafe racera i Twoja konwersja utwierdza mnie w przekonaniu, że to dobry kierunek.

Mam jedno pytanie. Czy kombinowałeś coś z lagami??? Skracałeś? Przesuwałeś względem półek?

Mam wrażenie jakby kąt był trochę inny, jakby krótsze były - choć podejrzewam ze wpływ mogą mieć osłony no i opony. Jaki to rozmiar konkretnie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do opon to się zgodzę. Pytanie było raczej z ciekawości :)

Co do ramy już nie koniecznie. Oczywiście nie mówimy o cafe na wypasie. Ale jako wprawka - imho geometria podatna na modyfikacje.

 

PS. Dopiero gdy napisałem post zauważyłem, że odgrzałem kotleta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym rozni sie cafe na wypasie od cafe niewypasowanego ?

Cafe to cafe gdzie linia ramy idzie w miare prosto, kola sa szprychowe i waskie a caly motocykl minimalistyczny.

Chopperowa rama gienka z grubymi kolami bobbera to zupelnie nowy wynalazek nie majacy z prawdziwymi cafe racerami wiele wspolnego.

Oczywiscie mozna pomieszac wszystko ze wszystkim, ale po co nazywac to cafe ?

Te motocykle charakteryzowaly sie malym ciezarem, zwrotnoscia i specyficznym oddawaniem mocy brytyjskich twinow, co pozwalalo na ostry start spod swiatel bez potrzeby mienia 150 KM w silniku, czy gienek na tak grubasnych oponach bedzie zwrotnym motocyklem ?

Zostawmy juz starty spod swiatel :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech...

Oczywiście masz rację ale trzeba brać poprawkę na czasy ;)

Uczepiłeś się tych kół... i popieram Twoje zdanie... te balony nie pasują do konceptu cafe... ale trywialnie ciekawi mnie rozmiar ;)

 

Co do ramy Gienka to trochę się nie zgodzę. Geneza soft chopperów jest dość trywialna. Japońce poszli na skróty delikatnie modyfikując swój hit pod postacią UJM'a do potrzeb rynku. Stawianie Gienka w jednej linii z produktami HD czy późniejszymi już razowymi chopperami z kraju kwitnącej wiśni jest sporym niedopowiedzeniem.

 

Moim zdaniem (żeby nie było niedopowiedzeń, MOIM) Gienka jak najbardziej nadaje się do wariacji na temat cafe (szczególnie tej minimalistycznej, niskopojemnościowej) - choć oczywiście trzeba przyznać, że są bazy łatwiejsze i ciekawsze... ale jak powiada stare powiedzenie jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma :)

 

EOT

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...