Skocz do zawartości

Honda Cb 600F - Straciła moc, brak przyśpieszenia po braku paliwa. POMOCY !


smokusismoku
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio kupiłem Honde Hornet z 2003r. z udokumentowanymi wszystkimi naprawami. Wracając dzisiaj z pracy drogą szybkiego ruchu Honda nagle przy 120km/h przestała reagować na gaz. Brakło paliwa (chyba) a nie wiedziałem ze jest takie coś jak rezerwa. Dopchałem 800m do stacji nalałem 98 pod korek odpalam i nie chciała odpalić od razu tylko po chwili. Ok odpaliła ruszam,jedynka, dwójka, daję jej gazu a ona nie ma takiej mocy jak przed brakiem paliwa, nie przyspiesza tak jak powinna. Jechać jedzie natomiast nie przyspiesza od razu po odkręceniu manetki. Na biegu jałowym(wolne obroty)mogę szybko odkręcić całą manetkę i zamiast wkręcić sie na ponad 10tyś, to wkręca się na 4tyś, nie jest tak agresywna. Po prostu nie reaguje na gaz tak jak powinna. Nadmienię że, oddałem ją do salonu hondy, gaźniki zostały wyczyszczone, zsynchronizowane i wyregulowane i nie pomogło. Po operacji czyszczenia, regulowania i synchronizacji problem w ogóle nie zniknął, ale się poprawiło z powodu, że gaźniki były do synchronizacji. Zapomniałem dodać że kranik i cały bak zostały wyczyszczone oraz została wlana nowa wacha, i nic nie pomogło. Jakieś sugestie ??? Może TPS padło może świece może zapłon ??? PROSZĘ O POMOC !!!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upss a to wtopilem ... zakladalem podobieństwo do f4.

Nie wykluczalbym w tym przypadku, że problem nadal tkwi w gaźnikach. Co znaczy stwierdzenie że problem w ogóle nie zniknął ale się poprawiło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ładowanie, stan aku, złączki, klemy czy się nie poluzowała któraś...

Podaj mi proszę związek Twojej porady z objawami?

 

 

Ja tez obstawiam nadal gaźniki. Kiedys zalałem 98 na małej stacji to w gratisie dostałem metalowy pył. Objawy identyczne.

 

 

TT

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Bimbak"- Załóżmy, że moto normalnie działa, i dajesz do synchronizacji 4 gaźniki bo już by się przydało. Po tej operacji moto jest mocniejesz, zrywniejsze, poprawiły się osiągi. Oto mi chodziło, że z racji potrzeby synchronizacji sie trochę poprawiło. Tylko chodzi o to że co mogło sie w gaźnikach spieprzyć, były on czyszczone ultradźwiękiem, ręcznie i kompresorem.

 

To raczej zanieczyszczenie jakiejś dyszy odpada.

 

A powiedzcie mi czy to by było tak że on zaczął zwalniać dlatego ze brakło bryny ?. Tak jak napisałem jade 120km/h prawym pasem, zabieram sie do wyprzedzania, dodaje gazu i on zaczął przyśpieszać tak do 127 i przestał. Dodaje gazu a on nadal utrzymuje stałą prędkość nie przyśpiesza bardziej(no nie miał czym przyśpieszyć, brakło mu paliwa) i po chwili zaczął zwalniać a ja mu nadal gazu a on nic. Zwolnił do 0km/h, zszedłem raz zakrenciłem i nie odpalił to pcham na stacje bo już i tak miałem 200km przejechanych na baku to byłem pewny że brakło wachy. I dalej tak jak wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej prawdopodobne jednak nadal wydają się gaźniki. Ewentualnie przewód paliwa lub odpowietrznik/przelew zbiornika może być zagięty lub przytkany. To będzie najlatwiej sprawdzić więc od tego bym teraz zaczął.

Sprawdź wszystkie wężyki ...

Edytowane przez Bimbak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli dalej jest zle, a ty byles w serwisie na naprawie to wracasz do niego zeby ci to zrobil, bo za to zaplaciles.

No właśnie nie było płacone. Płaciłem tylko za wymianę płynów hamulcowych.

 

Zacznę sprawdzać, na razie moto poszło do mechanika. A więc będe też rozmawiał z mechanikiem i zobaczymy. Jak ktoś ma jakieś inne propozycje to proszę śmiało pisać.

Edytowane przez smokusismoku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hłe hłe..wymienili płyn, zrobili czyszczenie i synchro gaźników a wzięli kasę tylko za wymianę płynu.

Przeczytaj to jeszcze raz i się głębiej zastanów.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...