Skocz do zawartości

Trudna decyzja - Honda Shadow i Yamaha DragStar 125ccm


Matthletic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Punkbuster

Nie przesadzajmy już z tym wzrostem . 182cm to standardowy wzrost u faceta. Ja mam 187cm wzrostu i I każdy mi to mówi że na Romeciku wyglądam znośnie. Na pewno nie jak na psie. Wiec Ty bedziesz dobrze wyglądał na intruderze , shadow , dragstarze czy hyosungu.

 

Wydaje mi się że piec w dragstarze jest inny niż na Virago . Ale moc jest napewno inna. Dragstar ma 13km . Virago 11km . Także różnica będzie mniej więcej 10km/h w prędkościach maksymalnych.

 

Ale musisz dać fajne przeloty, wtedy te Vki brzmią fajnie jak w powyższych filmikach. Na standardowych wydechach brzmi to trochę jak sokowirówka :D

Edytowane przez Punkbuster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego,

Faktycznie słuchając dźwięku 125-ek jestem pod wrażeniem - brzmią naprawdę przyzwoicie jak na tę pojemność.

Zwróć jednak uwagę, że wszystkie mają tzw. wolny wydech, czyli mówią po polsku - puste wydechy (lub prawie puste).

Dodatkowo "tłumiki" są szersze niż kolanka, co potęguje trochę basowy dźwięk, ale i głośność.

Jak kiedyś założyłem takie do silnika 1338ccm to łeb urywało, pomimo, że na pustych wydechach o równej średnicy na całej długości chodził pięknie.

Oznacza to, że przeglądu nie przejdą... a w każdym bądź razie nie powinny.

 

A z innej beczki: zauważyliście, jak gość na Virago "reguluje" kierownicę ;)

 

P.S.

Nie skuś się przypadkiem na co innego niż maszyny japońskie, bo będziesz gorzko żałował.

Edytowane przez Motocyklista na motocyklu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypatroszone wydechy w tak małych pojemnościach (tu mamy 2 x c.a. 62cm3) brzmią fajnie na wolnych obrotach. Niestety te motocykle w odróżnieniu od większych V-ek pracują z dosyć wysokimi obrotami już przy prędkościach ok. 80-90km/h i dźwięk wydechu zamiast być basowy i przyjemny robi się uciążliwy. Widok też jest ciekawy - jedzie gość na cruiserze, jakieś 80km/h, a brzęczy, jakby mu miała korba wyjść bokiem :). Tak więc wybór sprzętu dobry, ale może lepiej z oryginalnym wydechem ;). Zresztą za parę stówek możesz dokupić puste końcówki wydechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Punkbuster

Dragstar ewentualnie Shadow, nic innego. :D

Na innym forum wciskali mi hyosunga, ale znam temat także nie pakuje się w byle co.

 

Hyosung Panie, to nie jest byle co. To są bardzo dobre motocykle . Jest to motocykl Koreański. Ale niech Cię ręka Boska broni, żeby porównywać Koreańca z Chińczykiem. Całkowicie inna liga. Silnik w w GV 125 to jednostka z stajni suzuki. Hyosung produkował też długo silniki dla Suzuki. Nie wiem dla jakich modelów, ale znają się na robocie . Sprawdź też intruderka , dla mnie spoko sprzęcik .

 

Wypatroszone wydechy w tak małych pojemnościach (tu mamy 2 x c.a. 62cm3) brzmią fajnie na wolnych obrotach. Niestety te motocykle w odróżnieniu od większych V-ek pracują z dosyć wysokimi obrotami już przy prędkościach ok. 80-90km/h i dźwięk wydechu zamiast być basowy i przyjemny robi się uciążliwy. Widok też jest ciekawy - jedzie gość na cruiserze, jakieś 80km/h, a brzęczy, jakby mu miała korba wyjść bokiem :). Tak więc wybór sprzętu dobry, ale może lepiej z oryginalnym wydechem ;). Zresztą za parę stówek możesz dokupić puste końcówki wydechu.

Wiadomo że 125 trzeba kręcić ale bez przesady że to dźwięk jakby korba zaraz miała wylecieć.(ptrz.filmik Virago z 1 strony) Choć porównując do większych chopperów ,które kręcą do maks 5tyś. obr, jest to inne ''doświadczenie'' :).

 

Nie, żadnego oryginalnego wydechu . Ani to na wolnych nie brzmi ani na średnich , ani na wysokich . Chopper musi dudnic . A mimo pojemności, te 125 dobrze brzmią na przelotach.

 

 

 

Oznacza to, że przeglądu nie przejdą... a w każdym bądź razie nie powinny.

Przegląd robisz na standardowych. Potem zakładasz przeloty i tyle w temacie :D No i unikać niebieskich. Ale skoro ''więksi'' chopperowcy jeżdżą na przelotach bez stresu, to i mniejsi też mogą.

Edytowane przez Punkbuster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hyosung Panie, to nie jest byle co. To są bardzo dobre motocykle . Jest to motocykl Koreański. Ale niech Cię ręka Boska broni, żeby porównywać Koreańca z Chińczykiem. Całkowicie inna liga. Silnik w w GV 125 to jednostka z stajni suzuki. Hyosung produkował też długo silniki dla Suzuki. Nie wiem dla jakich modelów, ale znają się na robocie . Sprawdź też intruderka , dla mnie spoko sprzęcik .

 

Wiadomo że 125 trzeba kręcić ale bez przesady że to dźwięk jakby korba zaraz miała wylecieć. Choć porównując do większych chopperów ,które kręcą do maks 5tyś. obr, jest to inne ''doświadczenie'' :).

 

Nie, żadnego oryginalnego wydechu . Ani to na wolnych nie brzmi ani na średnich , ani na wysokich . Chopper musi dudnic . A mimo pojemności, te 125 dobrze brzmią na przelotach.

 

 

 

Przegląd robisz na standardowych. Potem zakładasz przeloty i tyle w temacie :D No i unikać niebieskich. Ale skoro ''więksi'' chopperowcy jeżdżą na przelotach bez stresu, to i mniejsi też mogą.

 

Nie powtazaj takich bredni, nie jest to zaden silnik od Suzuki ani wzorowany na jakimkolwiek silniku Suzuki.

Co do samego Hyosunga to dosc fajne moto, mialem w tym sezonie 2 szt to sprzedaly sie bardzo ladnie i nikt na to pozniej nie narzekal, cena polowe nizsza od shadow itp.. ktore schodzily nawet po 12-14tys ubrane. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Punkbuster

Macie tutaj panowie jaka jest różnica między standardowym wydechem a przelotowym w V2 125

 

 

Nie zważajcie na ''wygłupy'' motocyklisty. Lepszego filmiku pokazującą tą zależność nie znalazłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Punkbuster

Spróbuj pierw na allegro. Jak kupisz motocykl to doradzę/doradzimy Ci gdzie kupić przelot.Te chopperki niczym nie odstają od większych , z wyjątkiem gabarytów,prędkości i przyśpieszeń. To są chopperki w sam raz na początek. Shadowem możesz sobie cisnąć 100km/h przelotowo i żaden TIR Ci nie straszny. Nawet dragstarem czy intruderem możesz sobie sunąć 90km/h na trasie,i będzie dobrze. Skoro ja to potrafię słabym romecikiem , to i Ty dasz rade. Potem jak masz chęć na większy chopper to robisz prawko i wio . Możliwości masz bardzo duże , ogranicza tylko kasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście prawko jest w planach. Nie wiem jednak czy w przyszłym roku czy jeszcze w następnym, to zależy od tego jak bardzo spodoba mi się motor. :)

Spoko, odezwę się jak już kupię machine i coś pomyślimy.

 

@edit

 

Co myślicie o tym ogłoszeniu?

Świetna cena jak na 2004r, ciekawe tylko jaki stan.

Edytowane przez Matthletic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tym ogłoszeniu?

Świetna cena jak na 2004r, ciekawe tylko jaki stan.

Jakim ogłoszeniu? ps. kup motorek, który będzie w najlepszym stanie, z pewną historią itd... bez napalania się na konkretny model, bo szybko Ci się ten piździk i tak znudzi i go sprzedasz :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Nie warto się na coś napalać, już się kiedyś przekonałem. :D

Tu mam bardzo ciekawą opcję, tylko bardzo daleko, bo ponad 400km. Rozmawiałem z właścicielem, wydaje się spoko.

 

http://allegro.pl/yamaha-drag-star-125-max-ubrany-film-i6596288542.html

 

Będę po drodze oglądał też inny motocykl, tylko przebieg ma wyższy, około 32000. Jak myślicie czy z tym przebiegiem jest bezpiecznie kupować?

Edytowane przez Matthletic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy już z tym wzrostem . 182cm to standardowy wzrost u faceta. Ja mam 187cm wzrostu i I każdy mi to mówi że na Romeciku wyglądam znośnie

 

No bez przesady ...

Niestety wzrost 180 i wiecej do cruisera .... nie pasuje.

Ja mam 185 i Wildka 1600 i ... tez mały dla mnie. To taki typ motocykla a silnik ma mało do powiedzenia ... w podobna rame wstawiaja od 125 cc do 2000 cc.

Reszta to kwestia masy motocykla i ogarniecia jego.

No i czy kupujac 125 cc co ma 20 kucy jest w stanie na nim spokojnie smigac bez zazynania motura.

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...