Skocz do zawartości

Trudna decyzja - Honda Shadow i Yamaha DragStar 125ccm


Matthletic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Punkbuster

Piękny motocykl. Załóż fajne przeloty i zacznie pięknie brzmieć. No i wrzuć zdjęcia jak będziesz mógł :)

 

Heniek128,nie dla każdego najważniejsze są osiągi :) A może on sobie na pół manetki jechał ? :D Nie jest powiedziane że każdy użytkownik 125 daje cały czas do odciny,zawsze i wszędzie:)

Edytowane przez Punkbuster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Punkbuster

Spróbuj tutaj coś dla siebie znaleść. To są takie uniwersalki. Napewno jakiś będzie pasować. Zmierz sobie średnice kolanka wydechowego.

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=T%C5%81UMIK+WYDECH+G%C5%81O%C5%9ANY+YAMAHA+HONDA+CHOPPER+DRAGSTAR&bmatch=base-relevance-floki-5-aut-1-5-1025

 

 

Dawał do odciny bo podczas wyprzedzania gdzieś tak koło 120 leciał.

Co do prędkości maksymalnej zgadzam sie. Nie ma porównania . Ale przyśpieszać można też na połowe manetki . Yzf R 125 ma 13 sek do 100km/h.Czyli tyle co przeciętne auto.

Edytowane przez Punkbuster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Punkbuster

To Ci podałem przeloty w dobrej cenie . W lepszej raczej nie znajdziesz :D

Teraz przypomniałem sobie, że w dragstarze są dwa tłumiki, więc i przeloty musisz kupić 2 :)

Edytowane przez Punkbuster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawał do odciny bo podczas wyprzedzania gdzieś tak koło 120 leciał.

 

Mój MT odcinę ma dopiero przy 134-137km/h, to samo YFZ R125. Oczywiście prędkość taka jest osiągalna tylko przy sprzyjających warunkach pogodowych i kierowcy który waży max. 80kg. Normalnie 120km/h nie jest problemem do osiągnięcia. A tira to sobie wyprzedzam z palcem w d..

Edytowane przez Grzechuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

130 to może na długiej prostej a nie podczas wyprzedzania. Dawał na maksa bo jak ci jedzie coś z naprzeciwka to nie jedziesz na pół gazu.

 

Tira to może sprawnie wyprzedzisz ale mniej sprawnie niż najsłabsze samochody - taka prawda:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Punkbuster

To Ty chyba nie wiesz jak ja muszę dawać w pizdę przy wyprzedzaniu tira , VW polo które ma 48 km :) Momentami jak coś z przeciwka jedzie to się modle. Kompletny grat to nie jest. Leciałem 150-160 na autostradzie.

 

Motocykl nie waży 800kg+kierowca, co jest ogromnym atutem.Dlatego wcale nie dziwie się że 15km motocykl wyprzedza tira sprawniej niż prawie 50km samochód.

Edytowane przez Punkbuster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ty chyba nie wiesz jak ja muszę dawać w pizdę przy wyprzedzaniu tira , VW polo które ma 48 km :) Momentami jak coś z przeciwka jedzie to się modle. Kompletny grat to nie jest. Leciałem 150-160 na autostradzie.

 

Motocykl nie waży 800kg+kierowca, co jest ogromnym atutem.Dlatego wcale nie dziwie się że 15km motocykl wyprzedza tira sprawniej niż prawie 50km samochód.

 

Zdarzały mi się sytuacje, że jadące przede mną auto, przeszkadzało mi właśnie w wyprzedzaniu tira, gdyż prawdopodobnie robiło to na 5 czy 6 biegu, a więc elastyczność słaba i siedziałem mu po prostu na tyłku, bo moja 125-tka robiła to szybciej, oczywiście to był maks możliwości mojej maszyny, zaś gdyby auto dało redukcję na 4 bieg to niestety ale nie miałbym szans.. tak wiec najsłabsze auto i tak będzie szybsze niż mocne 125 w 4T. Ale jak ktoś lubi jeździć spokojnie i robi to umiejętnie to jazda taką 125-tką nie jest męczarnią, przynajmniej mówię tutaj o sobie i mojej szybkiej maszynie :)

Edytowane przez Grzechuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Punkbuster

A jakie to było auto ?zacznijmy od tego. I rozjaśnij trochę post , bo chaotycznie to napisałeś.

 

I poza tym, co rozumiemy przez ''najsłabsze'' auto . Czy jest to 30km , 40km , 50 km ? Bo jak 30-40km typu ''Cienki'' czy Seiciento , to wątpię by miał jakiekolwiek szanse z 15km 4t.

 

Romecikiem ''ścigałem'' się z matizem. Do 70km/h nie miał szans. Potem dopiero wyprzedził.

Edytowane przez Punkbuster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że nie pamiętam jaka to była marka, ale wiem, że nie były to auta typu "cienki" czy "seicento" tylko coś z większych, ale miałem parę takich sytuacji jak opisałem wcześniej, gdyż sporo jeżdżę w sezonie poza miastem.. wiesz 15KM w 4T jest żwawe do tych 90km/h przynajmniej moja MT, bardzo szybko przyspiesza do 90km/h ( kiedyś postaram się nagrać jakiś filmik to pokażę ), ale jak tir jedzie z faktyczną prędkością 90km/h i mam go wyprzedzić to oczywiście robię to w miarę sprawnie, ale na pewno nie tak jak auto które zredukuje do 4 biegu i ma moc np. te 60KM - np. chociażby taka Corsa, albo Matiz.. po prostu auto po redukcji od tych 90km/h pojedzie szybciej niż mocna 125-tka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Punkbuster

Ja się ścigałem z matizem z 0,8L silnikiem 51km czyli tą słabszą wersja:D

Ale zgadzam się w 100% . Do tych 90km/h dobra 125tka 4T jest szybsza niż zwykłe auto(zwykłe,nie słabe). Potem jednak pojemność i moc w aucie robią swoje.

Edytowane przez Punkbuster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...