Skocz do zawartości

HJC RPHA 11 czy Arai Chaser V?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

szukam porządnego kasku na naked'a i po przymierzeniu masy garnków tylko 2 modele zostały na placu boju (głównie przez wzgląd na chyba problematyczny rozmiar głowy - gdzieś między S i M, a może i jej kształt):
- HJC RPHA 11
- Arai Chaser V
Odrzuciłem m.in. Schuberth'a S2, AGV K5, wszystkie Shoei'e (niestety) i jeszcze parę innych, gdzie M było za duże, a S cisnęło tam, gdzie się nie ugniecie...

Ale do rzeczy - co byście wybrali? Najwyższy model średniego producenta, czy dosyć niski model świetnego wytwórcy?
HJC zbiera bardzo dobre recenzje za ten chełm, ale zastanawiam się czy to już będzie podobna liga do Arai'a czy jednak ciągle tylko aspiracje? Cena jest podobna (z tym że HJC ma w zestawie dwie szyby, pin lock i więcej niż jeden kolor na skorupie). Pytam, bo nigdy nie miałem do czynienia z HJC. Wiem, że Arai to Arai, ale RPHA to podobno też wysoka półka. A przyznam się szczerze, że malowanie i kształt tego HJC wygląda dla mnie po prostu obłędnie i to jedyny powód przez który mnie strasznie do niego ciągnie. Ma ktoś porównanie tych dwóch modeli?

post-87743-0-05561700-1474664871.jpg

post-87743-0-72299200-1474750654.jpg

Edytowane przez silver007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Chasera od dwóch lat. Nie mam zastrzeżeń. Bardzo dobra jakość, leży na głowie idealnie. Z HJC nie miałem do czynienia.

To co mogę podpowiedzieć, zamiast wyglądu i malowania bardziej skup się na wygodzie i tym jak leży dany kask na głowie. Bo finalnie ten czynnik będzie decydujący czy uznasz zakup za udany. Dlatego grzej do sklepu i przymierzaj, połaź z nim troche, pomachaj głową, sprawdź czy się nie przesuwa, ma leżeć idealnie i nic nie uwierać.

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego grzej do sklepu i przymierzaj, połaź z nim troche, pomachaj głową, sprawdź czy się nie przesuwa, ma leżeć idealnie i nic nie uwierać.

 

Dlatego zostały te dwa kaski, bo te dwa dobrze leżą (tak jak pisałem w pierwszym wpisie). Przymierzyłem całą masę różnych marek i modeli i te dwa to jest to. Jeszcze bardziej turystyczny RPHA ST jest ok., ale podobno dużo głośniejszy od 11-tki, a hałas jest jest jednak istotnym parametrem :)

 

Hałas: myślę, że 11 i V będą podobne jeśli chodzi o świsty.

Wygląd: HJC

Bezpieczeństwo: Arai

Dopasowanie: oba dobrze leżą

Cena: HJC (ale to raczej nie jest kryterium).

Przeznaczenie: póki co Hornet i małe CBR, ale model CBR możliwe że znacznie urośnie w przyszłym sezonie (albo wymieni Horneta), więc w sumie zarówno Arai jak i HJC będzie ok. (dwóch kasków za 2-3 tysiące raczej nie chciałbym póki co kupować :) ).

 

No i ciągle jestem w zawieszeniu :) W sklepach zazwyczaj radzą Arai'a "bo to Arai" i chyba póki co jestem na 51% za Chaserem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym wziął i wziąłem RPHA 11... Aż żałuję czasami, że w nim nie jechałem...

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rpha11. Jest głośny fhuj. Za to leży jak prezerwatywa, jest lekki i daje dobre pole widzenia. Stopery w uszy i cieszysz się fantastycznym kaskiem. Aha... ma jedną wadę... raczej nie nadaje się na nakeda. Jest problem z aerodynamiką. Głowa lata na boki przy większych, jak na nakeda, prędkościach. Jest dość śmiesznie :) ja latam na niskich prędkościach więc dla mnie jest idealny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...