Skocz do zawartości

Rebel 125 czy GN125


mareq_bb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przymierzam się do zakupu w zasadzie jednego z tych dwóch motocykli. Dlaczego one? Budżet mam skromny (do 4000-5000zł).

Wiem, że łatwo trafić na trupa biorąc moto z dolnego przedziału cenowego. Grzebania w motocyklu się nie boję, bardziej chodzi mi o dostępność tanich części zamiennych. Czasem przydałaby się możliwość chociaż chwilowego posiłkowania się tanimi częściami z chińczyków. Wadaje mi się, że sporo chińczyków ma silniki pochodne od Gienka i Rebelki. Czy ktoś może potwierdzić używalność takich zamienników? Wiem, że GN ma jeden cylinder, więc i potencjalna naprawa główna będzie tańsza. Do tego podoba mi się jego nader klasyczny wygląd. Z drugiej strony Rebelka jest chyba większa (mam 184cm wzrostu) a do tego ten silnik ładnie brzmi i zapewne dwycylindowiec lepiej sobie radzi. Co wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz to, co w lepszym stanie albo się bardziej podoba. I tak osiągi niemal identyczne a części do jednego i drugiego jest pełno oraz dostaniesz je za grosze. Ceny za te motocykle i tak są obecnie wzięte z kosmosu i nie współmierne do tego co te sprzęty oferują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam wrażenie, że sprzedawców pogięło, bo te motocykle powiedzmy z rocznika 1996 powinny kosztować góra 2500zł. Generalnie mam zamiar kupować na koniec sezonu, bo pewnie można liczyć na spadek cen. Przez zimę się go wyszykuje i na wiosnę nawijamy kilometry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem na kursie na prawko gn125, jak dla mnie motór bez szału na wysokich obrotach dostaje takich wibracji, że plomby w zębach mogą powypadać. Miałem wtedy hondę mbx80 z 1982r. która mimo mniejszej pojemności była lepszym, lżejszym i w odczuciach mocniejszym motocyklem. Nie dałbym za to więcej niż 2k zł. Zresztą 10 lat temu spokojnie w tej cenie można było kupić taki sprzęt:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dałbym za to więcej niż 2k zł. Zresztą 10 lat temu spokojnie w tej cenie można było kupić taki sprzęt:)

 

Dokładnie :) Ja swojego GN-a w 2007 roku sprzedałem za 2200 zł bo był w bdb stanie, gorsze chodziły po 1500 - 1800 zł a znaleźć kupca na 125-tkę w tamtych latach to było ciężko bo nikt tego nie chciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...