Skocz do zawartości

Problem ze sprzęgłem Honda XR400R


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

Od dłuższego czasu borykam się z problemem luzującej się klamki sprzęgła. Dzieje się to tylko w trudnym terenie, kopaniu w błocie, strome podjazdy lub powolna jazda gdzie jedzie się tylko na jedynce i cały czas używamy sprzęgło gaz. Wtedy linka dostaje takiego luzu że nie można czasem wbić biegu. Oddałem do serwisu i wymieniłem: kompletne sprzęgło tarczki podkładki i sprężyny, kosz sprzęgłowy, zewnętrzny i wewnętrzny docisk. wyszło kupę kasy ale stwierdziłem że będę miał ,,na lata,, ale nic to nie dało i serwis rozkłada ręce a mnie krew zalewa! Ma może ktoś jakiś pomysł na przyczynę?????????????????

Ps. Śmigam na Motul 10w 40 7100

Edytowane przez KristofPro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis swietnie widze podeszedl do sprawy i wymienil pol motocykla. Sprawdz linke, ten precik ktory wysprzegla jesli jest oraz srut moze za maly i ucieka, jest tez mozliwosc ze wypadlo zabezpieczenie lozyska walka sprzeglowego i wciskajac sprzeglo wyciskasz lozysko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linke też wymieniałeś ?

Linka nowa

 

 

Serwis swietnie widze podeszedl do sprawy i wymienil pol motocykla. Sprawdz linke, ten precik ktory wysprzegla jesli jest oraz srut moze za maly i ucieka, jest tez mozliwosc ze wypadlo zabezpieczenie lozyska walka sprzeglowego i wciskajac sprzeglo wyciskasz lozysko.

Mowa o tym łożysku igiełkowym co jest w karterze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Linka nowa"

 

 

Oryginał czy zamiennik ?

 

Pytam,bo kiedyś miałem podobne przeboje w innym moto z zamiennikiem tzn rozciągała się (splot się rozwijał) i po kilku regulacjach linka była już za długa. Po wymianie na OEM problemu nie było

Edytowane przez DZIKOWSKI

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jemu po ostygnięciu wszystko wraca do normy więc to nie linka.

Tez chcialem o to zapytac - czy po ostygnieciu wszystko wraca do poprzedniego stanu, czy wymaga regulacji i po kazdej regulacji znowu sie luzuje.

Edytowane przez rambi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

"Dzieje się to tylko w trudnym terenie, kopaniu w błocie, strome podjazdy lub powolna jazda gdzie jedzie się tylko na jedynce i cały czas używamy sprzęgło gaz. Wtedy linka dostaje takiego luzu że nie można czasem wbić biegu."
Edytowane przez Limo

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

"Dzieje się to tylko w trudnym terenie, kopaniu w błocie, strome podjazdy lub powolna jazda gdzie jedzie się tylko na jedynce i cały czas używamy sprzęgło gaz. Wtedy linka dostaje takiego luzu że nie można czasem wbić biegu."

 

Ok to zrozumialem, ale co potem. Czy reguluje, czy tez czeka az wszystko wroci do normy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jemu po ostygnięciu wszystko wraca do normy więc to nie linka.

Dokładnie, wraca do normy (prawie) wymaga minimalnej regulacji

 

Kiedy tak po nagrzaniu i paru naciągnięciach linki wpadam na dłuższą przelotówkę to wkręcam spowrotem linkę bo czuję że jest za duży naciąg i prawdopodobnie pali nowe sprzęgło. Dwa razy mi się zdarzyło że po całodziennym lataniu na drugi dzień miałem lekko sklejone sprzęgło

Edytowane przez KristofPro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam cos podobnego w LC4 , aczkolwiek nie tak drastycznego , po prostu czuje ze mam wiekszy luz na klamce po nagrzaniu sie silnika , zanim wymienilem oryginalne tarcze sprzegla, bylo to prawie nieodczuwalne. Dobry olej tez ma znaczenie , na zwyklym oleju motocyklowym mialem problemy z wybiciem na luz na postoju , na dobrym oleju syntetycznym nie ma zadnego problemu.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...