Skocz do zawartości

Silnik 4t - dusi się na obrotach.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wiem że to forum głównie skierowana do motocykli, ale silnik to silnik, problem to problem...

Do rzeczy, posiadam quada Bashan 200, i jest taki problem, iż pewnego dnia jechałem na prawie pustym baku ok. 1l paliwa zatankować, nagle zaczyna się dusić .Nie wchodzi na wysokie obroty, bieg jałowy, niskie obroty wszystko pięknie gra, rusza z miejsca itd. , ale max 20km/h bo go zaczyna dusić...

 

Tutaj podglądowy filmik: https://www.youtube.com/watch?v=FcufJOTem1c

 

Wymieniłem gaźnik na nowy (pz30, wcześniej pz27, praktycznie to samo), nowa świeca, sprawdziłem okablowanie, filtr paliwa nie sprawdzałem jeszcze (brak węźyka i filterka).. dodam także ,że jeden raz podczas sprawdzania iskry poprzez fajkę, kopnął mnie prąd, ale tylko raz, może to mieć jakiś wpływ na takie objawy?

Nie mam zbytnio pomysłów co to może byc.. na internecie jest mase tematów a wszędzie brak rozwiązania.. Proszę o pomoc! Pozdrawiam.

Edytowane przez Inaguara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem wczoraj w nocy, żadnej iskry, przebicia nie widać, spróbuje jeszcze potem dotknąć kabla jak mnie walne to będzie przebicie. Sprawdziłem teraz zawory, na ssącym w ogóle nie mam luzu, na wydechowym leciutki.. musze je wyregulować po południu i dam znać, aczkolwiek żeby tak nagle zaczął dusić się przez zawory? Dzięki za szybką odpowiedz, to jest prawdziwe forum!

Edytowane przez Inaguara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuje jeszcze potem dotknąć kabla jak mnie walne to będzie przebicie

 

Aż taki hardkor jesteś? :D Weź psiukacza od płynu do szyb, wlej tam wody, zamknij się w ciemnym pomieszczeniu, odpal silnik i psiknij parę razy na przewód / fajkę i okolice, jak zobaczysz gdzieś iskrę to masz przebicie. Na mokro wyjdzie to, czego na sucho nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr powietrza czysty, bez filtra tak samo się zachowuje.. Nowe przewody paliwowe z filterkiem - to samo.. Przepinałem kable,tez bez zmian..

Jutro przyjdzie nowy moduł mam nadzieje , że to on daje w dupe...

Jeśli to nie będzie moduł to padne..

Co do masy to jutro dam znać.

Edytowane przez Inaguara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij myslec logicznie. Dopóki nie zaciagnal syfu ze zbiornika nie przeszkadzalo ani "przebicie" na fajce , ani lekko podparte zawory.To ze ustawiles prawidlowy luz zaworowy talko ci siw chwali. Udroznij doplyw paliwa do gaznika i powinno byc w porzadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij myslec logicznie. Dopóki nie zaciagnal syfu ze zbiornika nie przeszkadzalo ani "przebicie" na fajce , ani lekko podparte zawory.To ze ustawiles prawidlowy luz zaworowy talko ci siw chwali. Udroznij doplyw paliwa do gaznika i powinno byc w porzadku.

Tak jak pisałem zmieniałem układ paliwowy , tzn. wężyki + filterek, bak przeczyściłem - brak rdzy..i myślę logicznie. Poza tym na starych wężykach sprawdzałem paliwo, czyściutkie i drożne.. ale brakuje mi już pomysłów.. Czekam na moduł, jeśli to nie będzie on to padne jak już wspominałem...

Edytowane przez Inaguara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...