Skocz do zawartości

Proszę o pomoc Benelli X49


SamotnyWilk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dysza jest 70, zatem więcej paliwa nic nie daje,z iglica też kombinowałem,zero efektu. Podmieniłem moduł na nowy (jakiś chiński), oraz cewkę i nic się nie zmieniło. Nie wiem ręce mi już opadają. Może ten impulsator na magneto?? tego nie sprawdzałem

Skoro bez obciazenia chodzi w calym zakresie obrotow to nie impulsator. Takze uklad zaplonowy jest ok. Ja bym poszukal czy nic nie przeszkadza w drodze mieszanki pomiedzy gazikiem a cylindrem oraz pomiedzy filtrem powietrza a gaznikiem.

 

Zrob tak. Przemyj gaznik i odlacz od niego rurkę ktora podaje olej. Zrób sam mieszanke i zalej do wezyka paliwowego. Moze byc że podaje za duzo oleju silnik sie dlawi. Robilem kiedys Tgb mial to samo. Gdy dluzej postal to w gazniku zbieralo sie duzo oleju. Odlaczylem go calkiem i sam robilem mieszanke. Ale przed odpaleniem nalej czystej wachy do cylindra niech sie wszystko wypali. Nic mu sie nie stanie.

Z czystym gaznikiem juz probowal (pozyczyl nowy gaznik ze sklepu), ale pomasl aby odlaczyc rurke od oleju i samemu zrobic mieszanke o znanym skladzie nie jest zly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro bez obciazenia chodzi w calym zakresie obrotow to nie impulsator. Takze uklad zaplonowy jest ok. Ja bym poszukal czy nic nie przeszkadza w drodze mieszanki pomiedzy gazikiem a cylindrem oraz pomiedzy filtrem powietrza a gaznikiem.

 

Z czystym gaznikiem juz probowal (pozyczyl nowy gaznik ze sklepu), ale pomasl aby odlaczyc rurke od oleju i samemu zrobic mieszanke o znanym skladzie nie jest zly.

Juz próbowałem tą droga iść,też to sprawdziłem,odłączyłem całą puche i nawet pożyczyłem taki mały filtr powietrza stożkowy. Z gażnika mieszanka idzie dalej przez ten zawór membranowy,,blaszki przylegają idealnie,które na podciśnieniu mają się uchylić,a czy się uchylają tego nie wiem,bo nie widać więc gdzie mam szukać? Nie mam pewności do tej elektrowni pod magnetem,jak i samego magneta,może to być to? Kurde nie mam takiego zaplecza technicznego i części na podmiankę,a kupować ciemno i potem oddawać te części gdy okaże się ,że to nie jest to jest bezsensem

 

Miesiąc już minął a przyczyny nie znalazłem,chyba sobie odpuszczę tą robote

Edytowane przez SamotnyWilk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilku wybacz, wiem ze za taka podpowiedz mozna dostac po ryju, ale sam kiedys omaly wlos nie rozebralem silnika , a winne byly swiece.

Bylo to dawno temu (lata 80 XX wieku) sprzet fiat 126p z przebiegiem ponad 130 tys. km, nowiutkie cylindry i tloki lezaly sobie w garazu, ale jeszcze cos podkusilo zmienic swiece. I wystarczylo.

Z tego co piszesz to wszystkie elementy od ktorych zalezy poprawna praca wyymieniles i brak efektu.

Czy masz dostep do innego pojazdu z takim silnikiem?

Jezeli tak, to sprobuj przekladac poszczegolne elementy do prawidlowo pracujacego silnika ( gaznik , zaplon, filtr powietrza).

Moze tym sposobem uda ci sie znalezc element odpowiedzialny za brak mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilku wybacz, wiem ze za taka podpowiedz mozna dostac po ryju, ale sam kiedys omaly wlos nie rozebralem silnika , a winne byly swiece.

Bylo to dawno temu (lata 80 XX wieku) sprzet fiat 126p z przebiegiem ponad 130 tys. km, nowiutkie cylindry i tloki lezaly sobie w garazu, ale jeszcze cos podkusilo zmienic swiece. I wystarczylo.

Z tego co piszesz to wszystkie elementy od ktorych zalezy poprawna praca wyymieniles i brak efektu.

Czy masz dostep do innego pojazdu z takim silnikiem?

Jezeli tak, to sprobuj przekladac poszczegolne elementy do prawidlowo pracujacego silnika ( gaznik , zaplon, filtr powietrza).

Moze tym sposobem uda ci sie znalezc element odpowiedzialny za brak mocy.

Tak jak piszesz rambi, sprawdziłem prawie wszystko (oprócz magneto i tej elektrowni pod magneto) tych części nie mam jak sprawdzić bo ich po prostu nie posiadam, W sklepie kosztują troche pieniędzy,a gdy okaże się ,że są sprawne to co ja z tym zrobie? Takiego skutera,na dawcę nie posiadam,ani nikt z moich znajomych,chociaż sprzedawca w sklepie powiedział,że ten silnik występuje też w 40 innych chińskich skuterach. Od 15 lat jak siedze w mechanice to jeszcze nie miałem takiego przypadku.... :banghead:

Edytowane przez SamotnyWilk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - jak nie potrafisz to nie pchaj się na afisz, jak mawia przysłowie

 

druga sprawa jak dławiony w okienku wylotowym? chodzi Ci o zwężkę na wydechu? wtf?

 

jakbyś nie wiedział to jest silnik MORINI AC a ty bełkoczesz coś o tłoku z oknami,

 

UŻYJ MÓZGU - podpowiem Ci w miejscu gdzie masz kanał płuczący jeden z 5, Ty masz akurat okna na tłoku - I TU MASZ ROZWIĄZANIE, dziwię się że to w ogóle odpalało, mieszanka latała bez celu pod tłokiem jak świński ryj po korycie - teraz możesz iść zabłyszczeć cytując to co napisałem ;)

 

 

PS: dawno mnie nie było na tym forum, ale widzę że Ci "pomagacze" coraz lepsi, jeszcze lepsza beka niż kiedyś z tych odpowiedzi

 

a rolki to się wymienia w wariatorze a nie sprzęgle



teraz doczytałem 15lat w mechanice.....idź piec bułki bo psujesz opinie mechanikom

Edytowane przez AdamYZF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - jak nie potrafisz to nie pchaj się na afisz, jak mawia przysłowie

 

druga sprawa jak dławiony w okienku wylotowym? chodzi Ci o zwężkę na wydechu? wtf?

 

jakbyś nie wiedział to jest silnik MORINI AC a ty bełkoczesz coś o tłoku z oknami,

 

UŻYJ MÓZGU - podpowiem Ci w miejscu gdzie masz kanał płuczący jeden z 5, Ty masz akurat okna na tłoku - I TU MASZ ROZWIĄZANIE, dziwię się że to w ogóle odpalało, mieszanka latała bez celu pod tłokiem jak świński ryj po korycie - teraz możesz iść zabłyszczeć cytując to co napisałem ;)

 

 

PS: dawno mnie nie było na tym forum, ale widzę że Ci "pomagacze" coraz lepsi, jeszcze lepsza beka niż kiedyś z tych odpowiedzi

 

a rolki to się wymienia w wariatorze a nie sprzęgle

 

teraz doczytałem 15lat w mechanice.....idź piec bułki bo psujesz opinie mechanikom

Ty jesteś taki tępy czy po prostu nie potrafisz czytać ze rozumieniem?? Doczytałeś ,że próbowałem z pełnym tłokiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz iskrę, kompresję i paliwo to nie ma opcji żeby nie chodził

 

zobacz czy nie cofa mieszanki do gaźnika - wtedy membrana, ale z kolei wtedy by ciężko albo wcale nie odpalał

 

a jeżeli zdycha pod obciążeniem to zobacz co jest z przeniesieniem napędu, bo możliwe że go hamuje przy ruszaniu

 

a objawy podobne do powyższych daje jeszcze uszkodzona cewka

 

i napisz jakie to objawy utraty mocy robi charakterystyczne "buuuuu" czy przerywa bo to bardzo istotne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz iskrę, kompresję i paliwo to nie ma opcji żeby nie chodził

 

zobacz czy nie cofa mieszanki do gaźnika - wtedy membrana, ale z kolei wtedy by ciężko albo wcale nie odpalał

 

a jeżeli zdycha pod obciążeniem to zobacz co jest z przeniesieniem napędu, bo możliwe że go hamuje przy ruszaniu

 

a objawy podobne do powyższych daje jeszcze uszkodzona cewka

 

i napisz jakie to objawy utraty mocy robi charakterystyczne "buuuuu" czy przerywa bo to bardzo istotne

Specjalisto gdybyś dokładniej czytał co pisałem może byś wiedział,że cewkę sprawdzałem na podmiankę, w tym gażniku nie ma żadnej membrany (myślałem ze to wiesz, skoro tak błysnąłeś wiedzą) No chyba,że chodziło ci o zawór membranowy,który również jak pisałem wcześniej był sprawdzony. Silnik nie przerywa,zresztą pocytaj sobie jak interesuje cie ten temat,bo nie chce mi sie kolejny raz tego opisywać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"zobacz czy nie cofa mieszanki do gaźnika - wtedy membrana"

 

napisałem tu gdzieś że w gaźniku jest membrana? ma cofać z gaźnika do gaźnika?

 

przeczytałem wszystko i twierdzisz że wszystko jest ok - no to dziwne

 

kiedyś robiłem kibel z tym silnikiem (jeden taki się trafił reszta była normalna) i było podobnie, przy 7 barach nie chciał nawet odpalać, po wymianie łożysk, uszczelniaczy i góry silnika zaczął pracować normalnie przy 10 barach, to było w TGB 101 bodajże , reszta jak italjety, suzuki adress nie miały takich odpałów chodziły przy znacznie mniejszej kompresji mimo że to niby ten sam silnik.

 

mimo wszystko sprawdź czy wariator nie ma progów i czy na pewno membrana nie wypuszcza mieszanki z powrotem

 

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest kopia silnika minarelli horizontal ac i występuje tam fabrycznie tłok z okienkami ale czy są czy ich nie ma dużej różnicy to nie sprawia. 7 bar a nowy 9? Taki silnik na dotartym cylindrze plus odpowiedni pomiar i powinien mieć okolice 11,5bara tak jak silniki minarelli. Jeżeli wszystko sprawdzone i wszystko jest dobre to ten skuterek powinien jeździć a tak niejest. Przyczyną może być uszkodzony korektor momentu obrotowego lub sama sprężyna. Osobiście miałem taki przypadek pod obciążeniem silnik nie miał tyle mocy aby rozchylić talerze korektora i tym samym przenieść napęd z wału na koło. Druga historia kabel masowy po capnięciu na kibelek dochodziło do zwarcia skuter przerywał i nie mógł jechać. Trzecia historia źle poprowadzony przewód paliwa który pod ciężarem zaginał się i nie dochodziło paliwo do gaźnik. Skuter to nie prom kosmiczny więc usterkę bez problemu powinno się usunąć. Czasami wystarczy usiąść pomyśleć chwile i okazuje się że to jakaś pierdoła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na dzień dzisiejszy sprawa wygląda tak:

Skuter stał miesiąc czasu w serwisie Motorlandu, czyli tam gdzie został zakupiony jako nowy.

Panowie wymienili pół silnika, łącznie z kołem magnesowym,,impulsatorem i całą elektrownią.

Inny ,gażnik, filtr stożkowy. Jest poprawa,natomiast nie jest to oczekiwany efekt,w dalszym ciągu nie ma na tyle mocy żeby wyjechać pod stromą górkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...