Skocz do zawartości

Jaki kombinezon skórzany dla szczupłej osoby?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

stoję przed problemem: Poszukuję skórzanego (lub skóro-tekstylnego), koniecznie 2-częściowego kombinezonu z przeznaczeniem do stunt/gymkhana/miasto. Czyli nie może kompletnie skrępować ruchów, jazda z niedużymi prędkościami, częste gleby i nie chcę się w nim od razu zagotować, Problemem jest rozmiar bo jestem szczupły i mam 180cm wzrostu. Według różnych rozmiarówek wszystko pasuje pod roz. 48, poza wzrostem :) Wydawało mi się, że idealny jest na mnie FireFox Track One, bardzo wygodny, trzyma sie na miejscu gdzie trzeba, ale niestety roz. 48 jest na mnie po prostu za krótki. W pozycji za kierownicą kurtka nie zasłania nerek tylko wystaje siatka z zamkiem, ochraniacze w kolanach próbują przejść nad kolano. Czy jest coś co spełni moje wymagania, czy tylko przeróbki na zamówienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżdżę już jakiś czas w tekstylach które oczywiscie nie wytrzymują żadnego kontaktu z asfaltem. Byle szlif i dziura. Wiec tylko skóra,Myślałem jeszcze o zestawie buzer+spodnie skórzane, ale buzery na rzepy mnie jakoś nie przekonują przy jechaniu po asfalcie.



Kurtki od kombinezonów są krotkie. Zawsze możesz uszyć na miarę ja w Radomiu zaplacilem 1500zl za kombi pod wymiar.

ale czy aż tak krókie, że lekko się schylę i plecy gołe? Obserwowałęm inne kombinezony i ludzie mają ciagle połączone spodnie z kurtką nawet przy mocnym pochyleniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dainese w rozmiarze 98 powinno zrobić robotę. Alpinestars Motegi jest trochę dłuższy od innych w tym samym rozmiarze, ale niekoniecznie da to spodziewany efekt. Sama kurtka jest stosunkowo długa - dłuższa niż w innych kombinezonach za podobną kasę, ale przy spiętej górze i dole to bez znaczenia.

Rozważ 4SR szyte na miarę bo będzie miał dobrą wentylację za stosunkowo dobre pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze jakoś nie mam przekonania do ochraniaczy na siatce i rzepach. Widziałem, że jeżdzą, ale jak to sie spisze po wjechaniu nawet na mały tor gokartowy to nie wiem.

 

dzisiaj przymierzyłem kombiaka MACNA EXONE, 2 częściowy.Świeży z folii Rozmiar48. Przy zakładaniu spodnie ok, nawet siegaja do kostek i fajnie leżą na kolanach, rekawy jakoś 3cm za nadgarstkiem po zgięciu ręki, ale znowu miałem wątpliwości czy kurtka ma być aż tak daleko od spodni? Połowy zamka były daleko od siebie i żeby spiąć musiałem sie nieźle nawyginać. Bałem sie że rozerwę zamek. Ale jak zapiąłem całość to okazało się, że da sie w tym chodzić przy kucnięciu nic nie ciągnie na plecach, kolana i łokcie sie nie przesuwają tylko to uczucie, że kombi próbuje "zmniejszyć" mój wzrost. Czy tak to wygląda na świeżym kombi?

 

Jutro przymierzę też RST TrackEvo dla porównania. :)

Edytowane przez maroFX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...