Skocz do zawartości

VFR 800 wypruty wydech, fioletowe kolektory


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
ostatnio coś mnie podkusiło, żeby wypruć wydech w mojej vfr 800 vtec, tak więc tłumiki zostały całkowicie wykastrowane i nie zostało w ich środku praktycznie nic. Brzmieć brzmi ok, szału nie ma, ale przynajmniej mnie słychać icon_smile.gif Niestety po tej "modernizacji" kolektory nabrały purpurowy kolor (po przejechaniu jakichś 400 km - jazda była raczej szybka, ale bez przesady). Rozumiem, że taki kolor to nic dobrego i mogą mi się wypalić i gniazda zaworowe, zawory jak i szybciej zużyć cała góra silnika? Mam nadzieję, że ktoś z szanownych użytkowników może poratować mnie jakąś radą icon_smile.gif
pozdrawiam
wiktor

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, mamy na forum speca od tłumików który zrobi Ci środek tak jak w markowych przelotach typu Akrap czy Yoshi za ułamek ceny, tym bardziej że swoje masz już wyprute to będzie mniej roboty. Tu masz temat:

 

http://forum.motocyklistow.pl/index.php/topic/106189-tuning-ukladu-wydechowego/

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, mamy na forum speca od tłumików który zrobi Ci środek tak jak w markowych przelotach typu Akrap czy Yoshi za ułamek ceny, tym bardziej że swoje masz już wyprute to będzie mniej roboty. Tu masz temat:

 

http://forum.motocyklistow.pl/index.php/topic/106189-tuning-ukladu-wydechowego/

Witam,

dzięki za link, specjalnie nie pisałem w tamtym temacie, bo rozmowę już z Edziem przeprowadziłem. Zastanawia się, czy w ogóle brać ode mnie ten wydech, bo nie wie jakiej rzeźni na nim dokonałem (i słusznie). Moje pytanie tyczy się raczej czy ktoś ma wiedzę odnośnie tego, czy wydechy VFRki w Vtecu można bezkarnie modyfikować. Czy zupełny przelot może zachwiać ciśnienie na wylocie i tym samym ziać ogniem w kolektory, niszczyć zawory itp itd. Ktoś na forum VFR pisał, że motocykle z wtryskiem, katalizatorem, sondami lambda nie są wrażliwe na tego typu zabiegi i śmiało można latać bez kominów. Dziwi mnie więc fakt, że po przejechaniu kilkuset kilometrów moje kolektory są fioletowe (popołudniu wstawię ich zdjęcia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie przelotowe wydechy to zubożenie mieszanki i wyniku tego podniesienie temp spalania co daje pewne osłabienie zaworów i ich gniazd.

O ile na markowych przelotach jeszcze w przypadku elektroniki(wtrysków) zazwyczaj komp daje radę sobie to jakoś skorygować i wzbogacić mieszankę... tak na wyprutej puszce mogą być kłopoty, korekcja wychodzi poza zakres i dzieje się co się dzieje czyli czerwone kolanka.

 

Jazda na dłuższą z takimi kolankami nie wróży nic dobrego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezkarnie to można modyfikować migacze a i to nie zawsze :D

Oki, dzięki wszystkim za odpowiedzi. Po świętach kupuje wydech OEM. Niestety akcesoryjne nie pasują w ogóle do moto pod względem wyglądu. No cóż, nie dane mi będzie jeździć na głośnych kominach ;)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki, dzięki wszystkim za odpowiedzi. Po świętach kupuje wydech OEM. Niestety akcesoryjne nie pasują w ogóle do moto pod względem wyglądu. No cóż, nie dane mi będzie jeździć na głośnych kominach ;)

pozdro

 

A po co miałbyś chcieć jeździć na głośnych wydechach? Poza donośnym "OTO JADĘ" nic więcej to nie daje, no może nienawiść bliźnich...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro kupujesz drugi komplet ori to możesz go oddać do Edzia. Zrobi tak żeby nie było za głośno. A na te wyprute może ktoś się skusi, duzo jest amatorów głośnych rurek.



Tuzmen, naprawdę widać różnicę w korkach.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A po co miałbyś chcieć jeździć na głośnych wydechach? Poza donośnym "OTO JADĘ" nic więcej to nie daje, no może nienawiść bliźnich...

Kierowca puszki słysząc ryczypizde nie zjedzie nagle na drugi pas wymuszając motocykliscie,bo jest szansa,że uslyszy moto z daleka.

Także nie jest tak,że nie nie daje.

Jak nie spojrzy w lusterko, to uslyszy :-)

Edytowane przez Nico
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy kto ma jakie priorytety.

 

Zgafzam sie ze do przeciskania sie w korkach ma to jakas zalete, ale mozna tez poprostu wolniej.

 

Pozatym zawsze mozna trafić na jakiegos nadgorliwca i stracic dowod rejestracyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydechy kupione. W tygodniu sobie je zalożę i będę śmigał niczym cichociemni. Moje wyprute wydechy oddam edziowi w gratisie, o ile je będzie chciał. Chętnie bym widział na swoim moto kominy od two brothers, ale po pierwsze primo oryginały lepiej wyglądają a po secundo ultimo 3k trzeba wysypać na tego typu fanaberie ;) Pozdro

Edytowane przez viktor24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...