Skocz do zawartości

Słyszalność głośników w kasku integralnym ze stoperami w uszach


Rekomendowane odpowiedzi

Ja testowałem interphona 5 i chinczyka na okoliczność pracy na bateri. I było to albo 8 albo 9 godzin w interphonie i około 40-60 minut dużej w chinczyku. Test był przez rozmowę telefoniczną. Inaczej intercomy nie gadaly ze sobą ;-)

 

Jeśli ilość basu sopranu i innych jest dla Ciebie wystarczającą do słuchania muzyki ze słuchawek intorcomowych... To mamy inne wymagania :-)

 

Testowałem też midlandy takie z radiem. Radio działa w miastach, reszta to samo co pozostałe.

 

Takiego chinczyka testowałem http://m.aliexpress.com/item/32239079717.html

 

Tylko po krótkiej fascynacji tym rozwiązaniem zaczęło mnie denerwować ze odstaje taki kibel od kasku, zawadza o kołnierz przy niektórych ruchach głowy. Masakra :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany.

Interkomy, które zamówiłem standardowo miały mikrofony na pałąku do kasków otwartych, ja zamówiłem na aukcji gdzie dodatkowo dodawano mikrofon na przewodzie do kasków integralnych. Te mikrofony zamontowałem jako pierwsze i okazały się zbyt mało czułe, przynajmniej jeśli chodzi o rozmowę interkom - interkom. Bo do rozmów interkom - telefon nikt nie miał zastrzeżeń.

Wczoraj to wszystko zdjąłem i zamontowałem te mikrofony na pałąku i różnica jest spora. Przy połączeniach telefonicznych jest tak jak było, a przy połączeniu interkom z interkomem jest ok. 2 x głośniej. Pierwsze testy w domu wypadły obiecująco, w weekend przetestujemy na drodze.

Jakby ktoś miał wątpliwości czy mikrofony na pałąku przeznaczone do kasków otwartych zmieszczą się w integralnych - w naszych dwóch bez problemu. Dodatkowy plus jest taki, że można go odciągnąć przy zakładaniu i zdejmowaniu kasku, a po założeniu przybliżyć do ust, czego nie można zrobić z mikrofonem przyklejonym na stałe.

Jakby ktoś chciał zamawiać taki zestaw to najtaniej jest chyba na gearbest (z mikrofonem na pałąku), ja zamawiałem z aliexpress ze względu na aukcję z dodatkowym mikrofonem na przewodzie (który to jak wyżej wspomniałem okazał się zbyt mało czuły).

 

Salata123, po 1 to miałeś inny zestaw i inne słuchawki, więc nie powinieneś tak porównywać. Po 2 ja, jak i 2 osoby, którym dawałem posłuchać też były zadowolone z jakości dźwięku, po 3 być może mamy inne wymagania albo po prostu inaczej słyszymy :)

W każdym razie dla mnie jakość dźwięku jest wystarczająca i jestem z niej zadowolony, nie jest tak, że włączam muzykę i się wkurzam, jak np. przy niektórych tańszych słuchawkach do telefonów.

 

Jeśli chodzi o baterię to na razie interkomy na trasie były włączone przez jakąś godzinę, może 1,5 h + testy w domu (jakieś 0,5 h) i w jednym ubyła jedna kreska baterii, a w drugim jeszcze nie ubyło.

Jak tylko będę wiedział coś więcej o zużyciu baterii na pewno dam znać. Postaram się też zrobić test zasięgu na otwartej przestrzeni i w gęściejszej zabudowie. Na opakowaniu mojego zestawu producent podaje 800 m, ale słyszałem, że te wartości (nawet markowych interkomów) należy podzielić przez 2 albo nawet przez 3. Sprawdzimy.


 

Edytowane przez moto psoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma inne odczucia, dobrze, że Tobie dobrze służy :biggrin:

 

ja teraz śmigam z samsung-linkiem i słuchawkami dokanałowymi. Muzyka bez porównania na plus. Na minus zdejmowanie i zakładanie kasku, bo zawsze masz jednak kabel między słuchawkami a linkiem. Ale na plus, że nie wisi Ci koło kasku wielki plastikowy mel.

no i tym moim zestawem nie da się rozmawiać*, ale nie do rozmowy miał być - ma być muzyka, nawigacja, yanosik - i tu sprawdza się super ;]

 

*teoretycznie się da - ale to bez sensu, do tego każdy intercom lepszy :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Jestem początkujący i nigdy jeszcze nie miałm intercomu, ale się przymierzam i w związku z tym mam następujące pytanie. Wyobrażam sobie, że prowadzenie rozmowy telefonicznej przychodzącej w intecomie z bluetooth rozpoczyna się przyciśnięciem odpowiedniego przycisku znajdującego się przy module zamontowanym przy kasku, a po jej zakończeniu może ponownie przyciska się ten sam przycisk. W trakcie rozmowy obie ręce spoczywają na kierownicy, a rozmówcy w trakcie rozmowy swobodnie na przemian zabierają głos i mogą się w dowolnym momencie wtrącać, nawet rozmawiając jednocześnie. A jak to jest, gdy się rozmawia przez intercom z drugim użytkownikiem intercomu? Jak się rozpoczyna rozmowę? Czy jednorazowo przyciskam przycisk, czy muszę go trzymać, jak w krótkofalówce? Jak umożliwia się mówienie drugiej osobie z intercomem? Czy w trakcie jej wypowiedzi mogę się wtrącić ze swoją kwestią bez przyciskania czegokolwiek i swobodnie rozmawiać jak w przypadku rozmowy telefonicznej, czy za każdym razem, gdy chcę coś powiedzieć muszę coś wciskać? Jak zakańcza się rozmowę?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmowa przez interkom może być zainicjowana komendą głosową lub przyciskiem, przy czym to drugie zdecydowanie częściej się zdarza w obecnie produkowanych interkomach z uwagi na możliwość nawiązania połączenia z kilkoma osobami (pierwszy kolega - jedno kliknięcie, drugi kolega - dwa kliknięcia itd.). Rozłączanie zwykle tak samo, ale to już zależy od producenta i modelu. Jeśli jest to tylko interkom kierowca-pasażer, to nawet nie trzeba akceptować połączenia od pasażera (on/ona może uruchomić połączenie kliknięciem i już gadacie). Oczywiście mówię o interkomach z trybem duplex, ale te praktycznie wyparły takie z funkcjonalnością jak w CB, więc nie musisz się już przejmować.

Odbieranie telefonu często możesz ustawić automatycznie np. po 2 sygnałach. Do tego zdecydowanie polecam aplikację w stylu "Who's calling", żebyś od razu słyszał nazwisko z kontaktów. Właściwie więcej zależy od ustawień telefonu niż samego interkomu.

Jeśli masz opory co do wciskania przycisków na kasku, to szukaj interkomu z pilotem na kierownicę. Wyższe modele Sena mają go w komplecie, a do Interphone i Midlanda często można dokupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pytasz to słyszalność dźwięku przez stopery, to powiem tak:

Stopery 3M (pomarańczowe) + słuchawki interkomu z nawigacją i Yanosikiem współpracują :). Sporo zależy od kasku. Ja testowałem taki zestaw w 2 Scorpionach (EXO-900, EXO-1000), Shoei GT-Air oraz w 2 Araiach (QV-Pro, Rebel).

Muzyki nie testowałem, bo jakość dźwięku drastycznie spada, no i przy ostrej nucie jedzie się znacznie bardziej brawurowo :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To jeszcze pozwolę sobie dopytać się: czy romawiając przez intercom mówi się normalnie "na zmianę", jak w telefonie, czy ciągle trza coś przyciskać przy każdej zmianie kierunku rozmowy, jak w krótkofalówce?

 

Przez interkom rozmawiasz normalnie - jak w telefonie. Przyciska naciskasz tylko, żeby zainicjować rozmowę i potem, na zakończenie.

Choć da się ustawić, aby interkom sam uruchamiał się, gdy zaczniesz mówić - jednak u mnie, w otwartych kaskach ta funkcja się nie sprawdza.

Albo szumy potrafią same uruchomić interkom, albo trzeba się drzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaskader, dziękuję za wyjaśnienie. Mam jeszcze takie pytanie szczególnie do tych, co używają intercomu dłuuugo. Chodzi mi o to, że w związku z pewnymi osobistymi okolicznościami swojego motocykla używam intensywnie, ale w krótkich kilku okresach roku; na przykład dwa razy w roku po 2 albo 4 tygodnie. Chciałbym wiedzieć, jaka bywa żywotność zintegrowanych akumulatorów w intercomach (bo chyba są to akumulatory zintegrowane, a nie standardowe, kóre można we własnym zakresie sobie wymienić). Ile lat można ją efektywnie używać. Domyślam się bowiem, że ich wymiana w intercomie jest albo niemożliwa, albo bardzo kosztowna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam już ładnych parę lat (tzn. ok. 6 lat) BT city i mogę powiedzieć tyle: jak na razie żywotność nie jest zła, tzn. spadła o ok. 10%.

Niemniej jednak interkom był już kilka razy w serwisie. Nie mówiąc o psujących się głośnikach (ok. 5).

Ciągłe gadanie - ok. 4 h pracy, lecz przy normalnym używaniu (tzn. gadaniu w razie potrzeby) można jechać cały dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kolejne z cyklu "sto pytań o intercom".

 

Jak wygląda kwestia wygody głośników intercomu w kaskach integralnych, które nie mają fabrycznie przygotowanego miejsca pod głośniki? Mowa tutaj zwłaszcza o kaskach typowo sportowych, czyli o dość mocnym dopasowaniu. Czy głośniki intercomu nie uwierają? Gdzie je najlepiej przymocować i jaki model możecie polecić z malutkimi/płaskimi głośnikami?

 

Ogólnie to szukam czegoś do komunikatów z Yanosika i nawigacji. Do tej pory używałem zwykłych słuchawek dokanałowych, ale wolałbym teraz coś z BT, aby uniknąć przewodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...