Skocz do zawartości

Motocykl na B lub A2 bez blokowania


Rekomendowane odpowiedzi

Hej! Potrzebuję pomocy. Niedługo minie moje 3 lata na B więc będę mogła jeździć 125. Mam również okazję zrobić w tym roku A2. Poszukuję motocykla dla siebie, krótki opis:

Jestem dziewczyną 169, 55kg.

Doświadczenie prawie 2lata na motorowerze 50cm.

Rok temu zrobiłam w sezonie 1400km (mało), w tym już mam 500km, ciągle rośnie.

Ciuszki mam, w to nie będę wkładać kasy.

 

 

Budżet: prawko + motocykl jakieś 8000.

Co mnie interesuje? Szukam czegoś... czegoś czym pojeżdżę dość daleko, marzy mi się w przyszłym roku trasa po Polsce a może i Europie. Najlepiej jakiś naked, turystyk. Spalanie do 4-5l, i najważniejsza rzecz. Chcę, aby mieściło się to w a2 bez żadnych przekrętów i blokowania.

 

Po prostu chcę kupić, zarejestrować i legalnie jeźddzić. Nie musi to być jakieś maksimum mocy. Może być jakaś 250, myślałam o ybr 250 ale chłodzenie mało do mnie gada.

 

Jeżdżę sama, nic to nie uciągnie poza mną i jakimiś 15kg bagażu.

 

Wiem, że truję wam, zajmuję czas ale przeglądałam już tyle stron i nic ciekawego bez blokowania na to a2 nie ma :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o to żebyś Ty nie musiała nic kombinować żeby przerobić na A2 czy o to, żeby w ogóle nie był dławiony nawet przez kogoś innego wcześniej? Innymi słowy - dopuszczasz jakieś kastrowane 600 lub 650 czy tylko coś w pojemnościach powiedzmy do 250?

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja przy nim nie chcę nic kombinować. Wiele jest "zdławionych" w papierach i oddławionych normalnie, takiego nie chcę. Jeśli już, to jakiś popularnie dławiony model, którego nie będę szukać rok żeby kupić taki jak ja chcę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że te 8000zł ma starczyć też na kask i ciuchy? Jak tak to na motocykl zostanie jakieś 4500 - 5000zł. Aprilia Pegaso co prawda ma silnik Rotaxa ale nie ten sam co w BMW F650 bo Włosi sobie zażyczyli jeden zawór więcej i wyszło tak, że to nie pali tyle co BMW. Jak rozmawiałem z kilkoma użytkownikami Pegaso to narzekali, że po mieście potrafią palić 7 - 8l gdy F650 spalały po 6l.

Na A2 na pewno mieści się BMW F650, za te pieniądze kupisz model robiony od 1993r i jeśli chodzi o pierwszy motocykl turystyczny to się nie zawiedziesz. Części tanie, łatwy w serwisie, na trasie bez problemu zejdzie ze spalaniem do 4l, po mieście wychodzi jakieś 5,5 - 6l. Jak go obłożysz kuframi to zapakujesz się na tygodniowy wyjazd. Minusy to wibracje, jak to w przypadku każdego silnika 1 cylindrowego ale na szczęście w "roboczym" przedziale obrotów (czyli jakieś 4500 - 5500) są one najmniejsze i idzie trzymać przelotowe 100 - 120 km/h bez odczuwania ich. Sporo tych motocykli jest dobrze wyposażonych: grzane manetki, wysoka szyba, gmole, handbary, gniazdo zapalniczki, do tego dokupujesz komplet kufrów 45 litrowych, uchwyt na nawigację i możesz tym trzaskać dalsze trasy. Ja swoim w takiej kombinacji wyposażenia przez 3 sezony nalatałem jakieś 25 000km i nie ma co narzekać. Jak trzeba to i w lekki teren wjedzie.

 

Jest też DR650RS / RSE czy Kawasaki KLE 500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, więcej niż to 8 + pożyczone 1-2tysiące będzie ciężko. Ta honda ładna, tylko ona oryginalnie pewnie też nie mieści się na a2 a zdławioną będzie ciężko znaleźć

 

Edytuję: dokładnie tak jak piszę. Czy jest coś słabszego ciut i podobnego?

Edytowane przez anigh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką hondę znajdziesz wg mnie gotową na A2, a poszukamy dalej :)

Tylko trochę jeszcze doprecyzuj bo chyba gdzieś tam padło naked i zaraz potem daleka turystyka - to te dwa aspekty raczej się wykluczają. To znaczy jeśli głównie do turystyki, to naked słabo się nadaje.

Aaaa i deauville ma jeszcze tą zaletę (wg mnie), że ma napęd wałem a nie łańcuchem.

 

Pozdr.

F.

Edytowane przez filipr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naked jest wygodny i mógłby być aczkolwiek serce od zawsze do turystyki. Myślałam jeszcze nie robić a2 i kupić jakąś dobrą varadero 125. Plus mam taki że dużo nie ważę, pojemność 125+ mi pasuje no warunek konieczny to właśnie ta wycieczka, żeby to wytrwało i mieściło się w a2 :) ale moje serce skradła ta honda... tak mi jej szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...