Skocz do zawartości

Motocykl na B lub A2 bez blokowania


Rekomendowane odpowiedzi

Anigh - zrób A2 i kup coś na A2. Jazda 125 a czymś co ma chociaż 30KM to zupełnie inne wrażenia. Jeżdżąc w trasie będziesz się stresowała TIRami, które będą Cię chciały wyprzedzić. Po mieście to jeszcze inna sprawa, ale w trasę jeśli masz możliwość odpuść sobie 125 serio.

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak wiem, jakbym mogła to bym nawet na motorowerze została, aż takiej ważnej roli osiągi nie grają tylko męczy mnie to, że nie mogę jechać autostradą gdzieś i mam problem z wjazdem pod górkę :D Ostatnio jak jechałam na Słowację to musiałam się jeszcze nogami odpychać bo prawie gasło na 1 biegu, taka górka była haha :biggrin:

 

 

Ważne tylko, żebym coś dla siebie znalazła na tą kategorię trefną bo szukam i nic. Albo przekracza minimalnie albo jakiś nie mój gust... A jak znajdę coś dla siebie to się tak zmotywuję i będę codziennie zerkać czy są jakieś okazje, żeby kupić sprzęt.

 

Kurcze kolega wyżej normalnie tak trafia w mój gust, szkoda tylko, że za mocne na A2.. A mam dopiero 20 lat, jeszcze brakuje mi 4 żeby zrobić A. Ta kategoria jest jakaś bez sensu... Albo co ktoś zablokuje do papierów to później od razu wyciąga blokadę i ma pełną moc a tak to ja nie chcę. 99% przypadków blokowania na A2 takie jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale wszystkie są dławione i później oddławiane i mają w papierach niższą wartość mocy niż realnie i podczas jakiegoś wypadku jak go sprawdzą okaże się, że jeździłam bez uprawnień i tyle będzie w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie.. kawasaki odpada. Czyli nic ciekawego nie znajdę, już mi się odechciewa tego A2. Zrobili kategorię a nic na to nie ma. Zostaje tylko yamaha ybr 250, honda cbf 250 i jakieś skutery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jakieś skutery

 

A czemu nie, przecież to nie głupi pomysł :) Takie Silver Wing 400, Burgman 400 czy Majesty 400 - ładnie wyglądają, silniki na wtrysku, do turystyki jak znalazł, na autostradzie spokojnie utrzymasz prędkość 130 - 140km/h, pod siedzenie sporo zapakujesz a po dołożeniu kufra jeszcze więcej. No i ogromna kanapa, wygodna a pasażer siedzi jak na tronie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale lubię sobie pomachać biegami, skuter to pewnie nie to samo. Co to za frajda jechać gdzieś i tylko gaz. Z drugiej strony jak się takie 250 nadają do turystyki? Np ta ybr albo cbf? Warte są zachodu czy już je wykluczyć na starcie?

 

Co do szukania zdławionych,jak to sprawdzić czy on faktycznie nie ma pełnej mocy poza rolkami? Są jakieś cacka do tego? :) bo jeśli tak, zaopatrzę się w takie cudo i będę szukać czegoś zdławionego, najwyżej zacznę się rozglądać za skuterami chociaż to nijak w moim guście a na siłę to ciężko brać cokolwiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony jak się takie 250 nadają do turystyki?

 

Może doprecyzujmy - co rozumiesz pod pojęciem "turystyka"? Bo dla mnie jest to jakiś kilkudniowy wypad, zapakowanie klamotów w kufry i jakieś 500 - 800 km przed siebie w ciągu jednego dnia. Dla innego trzaśnięcie motocyklem 150 km to turystyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może 500-800 nie zrobię jednego dnia bo jakby nie patrzeć to to za szybko (zero frajdy z zwiedzania). Myślę tak 400km dziennie, chyba że nad morze się klepnę to i 700-800. 150 km to dla mnie że tak powiem jazda przed siebie wszystkimi wsiami dookoła dla frajdy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...